24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Biały Dom odnosi się do „niebezpiecznego logistycznego wąskiego gardła” w planach wysłania samolotów na Ukrainę

Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

Irlandzka minister sprawiedliwości Helen McEntee powiedziała, że ​​do tej pory do Irlandii przybyło co najmniej 2500 ukraińskich uchodźców, a kolejni mają przybyć później w środę.

Przemawiając w środę do dziennikarzy na lotnisku w Dublinie, McEntee powiedział, że irlandzki rząd stara się przetwarzać przyloty „tak szybko, jak to możliwe” i „zapewnić to, czego potrzebują”.

Irlandia zdecydowała się przyłączyć do inicjatywy Unii Europejskiej, aby zaoferować uchodźcom tymczasową ochronę, odchodząc od obowiązku wizowego nawet na trzy lata.

Minister sprawiedliwości Ukrainy powiedział, że co najmniej dwie trzecie przybyszów to kobiety, dodając, że jedna trzecia przybyszów szukała tymczasowego zakwaterowania.

„Przychodzi dużo dzieci, więc mamy pokoje z zabawkami z kołyskami i bajkami. Ludzie podróżowali od wielu dni, przeżyli bardzo traumatyczne doświadczenie” – powiedział McEntee Irish Radio. Newstalk w wywiadzie środa.

Według Roderica O’Gormana, irlandzkiego ministra ds. równości, urzędnicy irlandzkiego Departamentu Sprawiedliwości są na lotnisku, aby powitać uchodźców i współpracować z nimi w celu zabezpieczenia krajowych numerów identyfikacyjnych i miejsca zamieszkania.

O’Gorman powiedział we wtorek irlandzkiej stacji radiowej RTÉ Radio 1, że irlandzki rząd tworzy pod jego administracją specjalną jednostkę do zajmowania się ukraińskimi uchodźcami.

O’Gorman powiedział, że Irlandia „znacznie rozszerzyła” swoje krótkoterminowe możliwości hotelowe, podkreślając, że zakwaterowanie w hotelu pozostaje „krótkoterminową odpowiedzią” na ten problem.

Irlandzki rząd dostrzega potrzebę „również długoterminowej odpowiedzi”, dodając, że należy wykonać więcej pracy, zanim wnioski zostaną przedłożone rządowi.

READ  Ukraiński żołnierz twierdzi, że Amerykanie nie zdają sobie sprawy, że duża część pieniędzy z pomocy pozostaje w Stanach Zjednoczonych