28 kwietnia, 2024

Baylor 62-54 TCU (26 lutego 2024 r.) Podsumowanie gry

FORT WORTH, Teksas — Jakobi Walter po przerwie zdobył 13 ze swoich 16 punktów, wyróżniający się debiutant rozpoczął mecz, a jego bramką był Baylor z numerem 15 w wygranym 62-54 meczu z TCU w poniedziałkowy wieczór.

Yves Macy, mierzący 2 metry student pierwszego roku w czerwonej koszuli, również zdobył 16 punktów, a Jalen Bridges 15, a Bears (20-8, 9-6 Big 12) poślizgnęli się w dwóch meczach. Ray J. Dennis miał dziewięć punktów, dziewięć zbiórek i dziewięć asyst.

Mając wolną drogę do kosza, Walter przekroczył rzut za trzy punkty i zamiast tego wykonał wsad. To zapoczątkowało serię 10-0, a on zdobył 3 punkty, a następnie przesłał całusa studentom TCU, którzy skandowali „Airball!” Po poprzedniej porażce. To dało Baylorowi prowadzenie 42-31 na 13:48 przed końcem i było częścią większego zrywu na 19-2, w którym oddał także kolejny strzał z dystansu.

Jamil Nelson Jr. zdobył 11 punktów, a Emmanuel Miller 10 dla Horned Frogs (19-9, 8-7), którzy trafiali 33% (17 z 51) celnych strzałów. Obejmowało to 10 kolejnych chybień na zakończenie pierwszej połowy i dziewięć kolejnych chybień w ciągu 7 i pół minuty po zakończeniu pierwszej połowy.

Słaby wysiłek strzelecki nastąpił zaledwie jednego dnia w następnym miesiącu TCU wygrało z Baylor 105:102 po potrójnej dogrywce.

Do przerwy Baylor prowadził 25-23, nie zdobywając punktu w końcowych 4:57 pierwszej połowy. Drużyna Frogs myślała, że ​​doprowadziła do remisu po strzale Jacoby’ego Colesa w stronę sygnalizatora, który przed upadkiem odbił się od kilku stron obręczy, jednak przegląd powtórek pokazał, że gdy upływał czas, piłka wciąż była w jego zasięgu.

Podczas gdy Frogs nie wykorzystali 13 z ostatnich 14 rzutów z gry w pierwszej połowie, a ostatnie 10 po rzutach za trzy punkty Millera na 8:58 przed końcem, objęli prowadzenie 23-21 po tym, jak Nelson wykonał dwa rzuty wolne na 6:11 przed końcem.

READ  Magic prowadzili Bucks 29-25 w pierwszej kwarcie dzięki punktom drugiej szansy

Niedźwiedzie nie byli dużo lepsi, tracąc 10 z ostatnich 11 strzałów, z których żaden nie trafił po tym, jak Dennis dostał rzut karny na 5:24 przed końcem i zremisował mecz na 23 punkty. Dwa rzuty wolne Jaydena Nunna na 4:58 przed końcem były ostatnimi punktami tej połowy.

Wielkie zdjęcie

Baylor i TCU weszły do ​​gry z identycznymi rekordami i uczestniczyły w trójstronnym remisie o czwarte miejsce w Wielkiej 12. Cztery najlepsze drużyny awansują do ćwierćfinału Turnieju Wielkiej 12. TCU przegrało u siebie 3:0 z 15 najlepszymi drużynami ten sezon.

Następny

Baylor zamyka swój harmonogram u siebie dwoma meczami w ciągu trzech dni: w sobotę z siódmym w tabeli Kansas i w poniedziałek z Teksasem.

TCU jest na dobrej drodze do rozegrania dwóch kolejnych meczów: w sobotę na stadionie BYU i 6 marca w Wirginii Zachodniej.