20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Barry Keoghan otrzymuje w Cannes owację na stojąco za swój film Ptak

Barry Keoghan otrzymuje w Cannes owację na stojąco za swój film Ptak

Barry Keoghan uśmiechał się od ucha do ucha, gdy najnowszy film Andrei Arnold „Ptak” otrzymał w czwartek siedmiominutową owację na stojąco podczas premiery na festiwalu filmowym w Cannes.

Ulubiony festiwalowy Arnold, który w 2016 r. w Cannes przywiózł „American Honey” z Shią LaBeoufem i jej dokument „Krowa” w 2021 r., zyskał uznanie, a publiczność oklaskiwała dramat. „Dziękuję, to naprawdę miłe, ale naprawdę chcę teraz iść i świętować” – powiedziała, a sala wybuchła śmiechem.

Chociaż Keoghan był największą postacią w Bird, najgłośniejsze wiwaty płynęły do ​​jego młodych kolegów z drużyny, w tym Jasona Budy i Jasmine Jobson. Część aktorów, choć być może gościła na czerwonym dywanie za granicą, była za młoda, aby pojawić się na pokazie.

Napisany i wyreżyserowany przez Arnolda „Ptak” przenosi reżyserkę do świata rzeczywistości społecznej i zlewu kuchennego z jej dramatów „Czerwona droga” i „Akwarium” (oba zdobywcy Nagrody Jury w Cannes). W przedstawieniu niepodobnym do żadnego innego w jego dotychczasowej karierze Keoghan wciela się w Buga, młodego ojca pokrytego tatuażami, który stara się poświęcić dużo czasu dwójce swoich dzieci, w tym swojej samotnej i zagubionej 12-letniej córce Billie. Tymczasem Rogowski wciela się w tytułowego Ptaka, ekscentryka, który niespodziewanie wkracza w życie Billy’ego. Jasmine Jobson, najbardziej znana z „Top Boy”, także występuje w roli głównej i, jak w przypadku wielu filmów Arnolda, obejmuje obsadę debiutantów, w tym takich jak Adams i Jason Buda.

Arnold wyróżnia się na Festiwalu Filmowym w Cannes, zdobywając trzykrotnie Nagrodę Jury za filmy „Czerwona droga” (2006), „Akwarium” (2009) i „American Honey” (2016). W 2012 roku pełniła funkcję członka jury festiwalu. Jej dokument „Krowa”, przedstawiający codzienne życie krowy mlecznej, także został po raz pierwszy pokazany na festiwalu w 2021 roku.

Keoghan, świeżo po zagraniu głównej roli w „Saltburn”, był wcześniej w Cannes za rolę w „Zabijaniu świętego jelenia” Yorgosa Lanthimosa, którego premiera odbyła się w konkursie w 2017 r. W ubiegłym roku Keoghan był nominowany do Oscara dla najlepszego filmu Aktor drugoplanowy za rolę w filmie Banshees z Inisherin u boku Colina Farrella i Brendana Gleesona. „Saltburn”, w którym zagrał kłamliwego studenta Olivera Quicka, przyniósł mu nominację do nagrody BAFTA i Złotego Globu.

READ  Brenda Lee reaguje, gdy usłyszała hit nr 1 „Rockin'around the Christmas Tree”.