2 marca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Avi Loeb, profesor astronomii na Uniwersytecie Harvarda, uważa, że ​​ma nowe dowody na istnienie obcych statków kosmicznych

Avi Loeb, profesor astronomii na Uniwersytecie Harvarda, uważa, że ​​ma nowe dowody na istnienie obcych statków kosmicznych

Profesor astronomii z Harvardu, Avi Loeb, uważa, że ​​ma nowe dowody na istnienie obcych statków kosmicznych.

W czerwcu ubiegłego roku odnalazł małe kule magnetyczne z Pacyfiku i stwierdził, że te małe, okrągłe obiekty pochodzą z obiektu wielkości arbuza, który zderzył się z Ziemią w 2014 roku – innymi słowy, jest to element technologii stworzony przez kosmitów.

„Robi to prawdopodobieństwo, że mógł to być meteoryt przypominający podróżnika, sztucznie stworzony przez inną cywilizację” – powiedział Loeb w programie GBH. Bostońskie Radio Publiczne Poniedziałek.

Po raz pierwszy przedstawił wstępną wersję swoich ustaleń latem ubiegłego roku. Od tego czasu kilku badaczy niezwiązanych z misją kwestionuje jego analizę. 1 października 2023 r papier Weź pod uwagę, że pellety są wykonane z popiołów węglowych wytwarzanych przez człowieka.

Powiedział, że w zeszłym tygodniu Loeb przedstawił nowe wyniki, które jego zdaniem obalają tę teorię.

„Porównaliśmy 55 pierwiastków z układu okresowego znajdujących się w popiele węglowym ze specjalnymi granulkami, które znaleźliśmy” – powiedział. „I oczywiście jest zupełnie inaczej.”

Powiedział, że w swojej pracy kieruje się metodą naukową: zbieraniem materiałów, analizowaniem ich i śledzeniem dowodów.

„To nie jest oparte na opiniach” – powiedział Loeb. „I oczywiście, jeśli nie jesteś częścią tego procesu naukowego i jesteś zazdrosny o uwagę, jaką poświęcasz, możesz wzbudzić wiele krytyki”.

Zapytany, jak radzi sobie z taką krytyką, odpowiedział: „Moja skóra zamieniła się teraz w tytan”.

Loeb zyskał sławę, gdy kontrowersyjnie stwierdził, że „Oumuamua, kilkusetmetrowy obiekt międzygwiazdowy w kształcie cygara, który przeleciał przez nasz Układ Słoneczny w 2017 roku, był obiektem stworzonym przez inteligentnych kosmitów.

Inni postawili hipotezę, że chociaż zachowanie obiektu było niezwykłe, była to po prostu kometa – i opublikowali badania na ten temat Ostatni marzec.

Od podpisania tego roszczenia Loeb kontynuuje swoją działalność Projekt Galileo Na Harvardzie. Wykorzystuje obserwatorium uniwersyteckie do ciągłego przeczesywania nieba w poszukiwaniu życia pozaziemskiego, analizując wyniki za pomocą uczenia maszynowego – powiedział.

READ  Łazik zbiera skały na aktywnym wulkanie, aby symulować misję księżycową

Uważa on, że należy zbudować więcej obserwatoriów, aby poszerzyć badania nad tym, co przechodzi w pobliżu Ziemi, ponieważ astronomowie często skupiają się na odległych obiektach.

„Najlepszym sposobem, aby się tego dowiedzieć, jest faktyczne wykonanie prac naukowych polegających na budowie obserwatoriów, które monitorują i weryfikują, czym są te obiekty” – powiedział Loeb. „A jeśli są to ptaki, samoloty lub chińskie balony, niech tak będzie. Wtedy możemy iść dalej. Ale musimy się tego dowiedzieć, to nasz obywatelski obowiązek jako naukowców.

Dodał: „Wszechświat jest tak ogromny i zamiast wmawiać sobie, że nie ma nic takiego jak my, powinniśmy go szukać”.

Za dwa tygodnie uda się do Polski, aby wygłosić przemówienie z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, który udowodnił, że Ziemia kręci się wokół Słońca.

Chce promować bardziej abstrakcyjną ideę w tym samym paradygmacie: że ludzie nie są „centrum intelektualnego wszechświata”.

Dodał: „Nie dbają o nas. Ponieważ jesteśmy na Ziemi dopiero od kilku milionów lat, a ludzkość. Prawdopodobnie rozpoczęli tę podróż miliardy lat temu”.