29 marca, 2024

Avalanche kontra Lightning Stanley Cup Końcowy wynik meczu szóstego: Kolorado wygrywa 2-1 o trzecie mistrzostwo drużynowe

Colorado Avalanche, mistrz Pucharu Stanleya. Wszedł w lawinę na płonącej Amalie Arena w Tampa na Florydzie w grze 6 i odszedł z wygraną 2-1 – i bardzo dużym sprzętem.

Kolorado zakończył serię zwycięstw w Pucharze Stanleya w Tampa Bay i zdobył swój trzeci tytuł w historii franczyzy.

Lightning wyskoczył na wczesne prowadzenie 1:0 dzięki bramce kapitana Stephena Stamkosa. Jednak lawina przejęła od tego momentu grę. Colorado zdominowało drugą połowę i zostało nagrodzone bramkami Nathana McKinnona i Arturiego Likonena. Avs wszedł 2-1 do szatni i stamtąd wyłączył Lightninga.

Kolorado całkowicie zgasło Tampa Bay w trzecim okresie. Lightning nie strzelił do Darcy’ego Kuempera, dopóki nie zostało około 10 minut przed upływem regulaminu. Niezadowolony z siedzenia i czekania, aż minie czas, Avs był dość agresywny przez ostatnie 20 minut, co bardzo utrudniało życie Lightningowi. Nawet na pustej siatce Tampa Bay nie oddała dobrych strzałów na Darcy Comber.

Po ukończeniu na samym dole tabeli NHL zaledwie pięć lat temu, lawina podniosła Puchar Stanleya po raz pierwszy od 2001 roku i zrobili to przeciwko jednej z najlepszych drużyn w erze pensji.