27 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aukcja Warrena Buffetta: ktoś zapłacił 19 milionów dolarów za lunch ze stekiem

Aukcja Warrena Buffetta: ktoś zapłacił 19 milionów dolarów za lunch ze stekiem
Anonimowa modelka zapłaciła rekordowe 19 milionów dolarów za specjalny lunch ze stekiem Legendarny inwestor Warren Buffett. Sprzedaż była częścią 21. dorocznej aukcji Lunch With Buffett, zorganizowanej we współpracy z eBay i Glide Foundation, organizacją non-profit z siedzibą w San Francisco, która działa na rzecz zwalczania ubóstwa, głodu i bezdomności.
Tegoroczna ogromna kwota ponad czterokrotnie Zwycięska oferta to 4 567 888 $ w 2019 roku – Ostatnia przedtem aukcja zatrzymana z powodu pandemii Covid-19. Zwycięzcą nagrody 2019 jest przedsiębiorca kryptograficzny Justin Sun.

Według serwisu eBay tajemniczy zwycięzca zje specjalny lunch z Buffettem i maksymalnie siedmioma gośćmi w Smith & Wollensky Steakhouse w Nowym Jorku.

Niestety dla aspirujących inwestorów, którzy mają nadzieję na pobicie rekordu w tym roku, jest to ostatni rok jego „energetycznego lunchu” z Buffettem. Coroczna aukcja zebrała dla Glide ponad 53 miliony dolarów.

„W imieniu GLIDE i tych, którym służymy, dziękuję Warrenowi Buffettowi za jego niezachwianą hojność, partnerstwo i poświęcenie oraz za jego niezwykły wkład w naszą misję” – powiedziała w komunikacie prasowym Karen Hanrahan, prezes i dyrektor generalny GLIDE.

Aukcje zostały po raz pierwszy rozpoczęte przez zmarłą Susie Buffett w 2000 roku. Od 2003 roku eBay prowadzi aukcje.

„Jesteśmy niezwykle dumni, że ostatni lunch energetyczny Warrena Buffetta pobił nasz rekord wszechczasów w zbieraniu funduszy, a wszystkie dochody wspierają wysiłki GLIDE na rzecz tworzenia ścieżek wyjścia z kryzysu i zmiany życia” – powiedział prezes eBay Jimmy Yannon w oświadczeniu.

Poprawka: Wcześniejsza wersja tego artykułu zawierała błędy ortograficzne Warrena Buffetta.

READ  Elon Musk oskarża Bidena o ignorowanie Tesli, mówi, że zrobi słuszną rzecz w Białym Domu