16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Astronomowie właśnie odkryli sygnał radiowy mający 8 miliardów lat

Astronomowie właśnie odkryli sygnał radiowy mający 8 miliardów lat

Astronomowie odkryli sygnał radiowy sprzed ośmiu miliardów lat, który zawiera wysoki poziom energii.

Według magazynu Science „szybki rozbłysk radiowy” trwał zaledwie milisekundę.

Promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej zostało zidentyfikowane jako FRB 20220610A i miało naprawdę zdumiewający poziom energii, emitując taką samą ilość energii, jaką Słońce będzie miało w ciągu 30 lat.

tak jak CNN Według doniesień często trudno jest określić prawdziwy charakter tych erupcji, ponieważ trwają one przez krótki okres czasu.

Uważa się jednak, że powstają w wyniku łączenia się galaktyk, tworząc nowe gwiazdy.

Co więcej, można je również „ważyć”, aby zmierzyć masę pierwiastków we wszechświecie, które istnieją pomiędzy galaktykami i które nie są brane pod uwagę.

Współautor Ryan Shannon powiedział: „Jeśli policzymy ilość naturalnej materii we wszechświecie – atomów, z których wszyscy się składamy – okaże się, że brakuje ponad połowy tego, co powinno być obecne dzisiaj.

iStock

„Uważamy, że brakująca materia kryje się w przestrzeni międzygalaktycznej, ale może być tak gorąca i rozproszona, że ​​nie da się jej dostrzec przy użyciu normalnych technik”.

Ogromny sygnał odkryto za pomocą australijskiego radioteleskopu SKA Pathfinder, a następnie przeprowadzono dalsze obserwacje za pomocą teleskopu w Chinach, który ustalił, że szybki rozbłysk radiowy jest najstarszym i najbardziej odległym dotychczas odkrytym przykładem.

Nastąpiło to po tym, jak naukowcy byli zaskoczeni odkryciem na początku tego roku tajemniczego obiektu wysyłającego fale radiowe co 21 minut.

Naprawdę dziwne jest to, że robi to samo od 45 lat, a astronomowie wciąż nie są pewni, co się dzieje.

Subskrypcja Aby uzyskać nasz bezpłatny cotygodniowy biuletyn Indy100

Podziel się swoją opinią w naszych demokratycznych wiadomościach. Kliknij ikonę głosowania za na górze strony, aby pomóc przenieść ten artykuł w górę rankingów indy100