25 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Astronom z Nowego Jorku ustawia teleskop na skrzyżowaniu, aby zobaczyć Saturna

Astronom z Nowego Jorku ustawia teleskop na skrzyżowaniu, aby zobaczyć Saturna

metro

25 sierpnia 2023 | 21:51

Mężczyzna z Park Slope ma misję pokazania nowojorczykom raju – nawet koszmarny ruch uliczny nie jest mu w stanie przeszkodzić.

We wtorek 82-letni Joe Delfoss zyskał ogromną popularność po tym, jak duża grupa ludzi zebrała się na środku 9th Avenue na Brooklynie, aby spojrzeć przez teleskop w poszukiwaniu Saturna.

Pomimo krzyku jednego z kierowców: „Zjedź z cholernej drogi!” Według Hell’s Gatepozostali kierowcy przyjęli to spokojnie i powoli manewrowali wokół obserwatorów gwiazd.

Delfuss stał niczym dumny ojciec, gdy wszyscy pochylili głowy, aby spojrzeć w obiektyw.

„Mogę pokazać im niebo”. – powiedział Guardianowidodając, że jego teleskop zawsze intryguje często ostrożnych nowojorczyków.

„Nagle stracili czujność” – dodał. „Rozmawiają z ludźmi przed nimi i za nimi.

„Myślę, że wszyscy jesteśmy głodni więzi, a kiedy widzisz, że czyjeś oczy rozszerzają się, ponieważ nigdy wcześniej nie widział czegoś takiego, czujesz, że coś zmieniłeś”.

Joe Delfoss (82 l.) zaprosił grupę ludzi, aby spojrzeli przez jego teleskop na środku Dziewiątej Alei na Brooklynie i zobaczyli Saturna stojącego jak dumny ojciec, gdy każdy z nich wpatrywał się w obiektyw.
Daphnigolitelis/Tik Tok

Delfoss, który mieszka w okolicy od 1976 roku, nie zawsze przerywa ruch uliczny, żeby obserwować kosmos, ani też nie zaczynał tam we wtorek wieczorem.

Kiedy mieszkaniec Long Island nie miał dobrego widoku na wszechświat z molo, miał się już spakować i wrócić do domu.

Ale potem zobaczył idealny punkt obserwacyjny, pośrodku skrzyżowania Ósmej Alei i Dziewiątej Ulicy.

„Kiedy widzisz, jak czyjeś oczy się rozszerzają, ponieważ nigdy wcześniej nie widział czegoś takiego, masz wrażenie, że coś zmieniłeś” – powiedział Delfuss.
Daphnigolitelis/Tik Tok

Wkrótce po tym, jak przesunął teleskop, wokół niego zaczęła tworzyć się kolejka po zakończeniu pobliskiego koncertu niezależnego popu, a podekscytowani absolwenci Cornell dali im rzut oka na galaktykę.

„To był naprawdę rodzaj Buddy Zen w kosmosie, opiekujący się grupą hippisowskich dzieciaków, które właśnie wróciły z koncertu” – powiedziała 26-letnia Daphne Juliet Ellis. kto stworzył tik tokaPowiedział „Guardianowi”.

„Mam 80 lat, a ty chcesz zrobić coś znaczącego ze swoim życiem” – powiedział portalowi Delfuss, były nauczyciel matematyki i informatyki.

READ  NASA Perseverance Rover: Wiązka strun znaleziona na Marsie

„Nie przychodzi mi do głowy nic ważniejszego niż tego rodzaju obserwowanie gwiazd z ludźmi”.

Astronomią nie zawsze interesował się, ale po rozmowie z gościem w zakładzie fotograficznym w 1995 roku wszystko się zmieniło, gdy nieznajomy zaprosił go na spotkanie Towarzystwa Amatorów Astronomów w Nowym Jorku i wkrótce miał w głowie gwiazdy. oczy.

Każdy może to zrobić, powiedział Delfuss, który obserwuje gwiazdy od 20 lat, „i nie potrzebuje wyższego wykształcenia ani niczego, aby zobaczyć Saturna i te pierścienie”.

„Kiedy ludzie patrzą przez teleskop, wszyscy są tacy sami” – powiedział.


Załaduj więcej…
https://nypost.com/2023/08/25/nyc-astronomer-sets-up-telescope-in-intersection-to-see-saturn/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania