30 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Astronauta NASA dryfował w kosmos bez ograniczeń w „przerażającym” momencie

Astronauta NASA dryfował w kosmos bez ograniczeń w „przerażającym” momencie

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) często trafia na pierwsze strony gazet dzięki swoim unikalnym publikacjom w mediach społecznościowych. Zdjęcie astronauty Bruce’a McCandlessa II zrobione prawie cztery dekady temu, w lutym 1984 roku, przykuło uwagę wszystkich. Na obecnie wirusowym obrazie Bruce McCandless II można zobaczyć całkowicie unoszącego się w kosmosie, z dala od bezpieczeństwa promu kosmicznego. Zdjęcie zostało zrobione, gdy astronauta musiał wyskoczyć z promu kosmicznego Challenger, aby trenować do misji naprawczej satelity. Zdjęcie przedstawia szczególne osiągnięcie, ponieważ po raz pierwszy astronauta spacerował po ciemnej pustce kosmicznej z dala od statku kosmicznego.

McCandless II płynął 170 mil (273,5 km) nad powierzchnią Ziemi i był utrzymywany przy życiu za pomocą załogowej jednostki manewrującej.

Oszałamiający obraz został udostępniony na Twitterze przez popularną stronę naukową Curiosity. Dzieląc się dawno utraconym obrazem, Page napisał: „Być może najbardziej przerażający obraz kosmiczny z dotychczasowych. Astronauta Bruce McCandless II unosi się całkowicie bez ograniczeń, daleko od bezpieczeństwa promu kosmicznego, niosąc tylko załogową jednostkę manewrującą, która utrzymuje go przy życiu”. Pierwsza osoba w historii, która to zrobiła.Kredyt: NASA”

Zdjęcie zebrało ponad 1,61 lakh polubień w ciągu jednego dnia, a także ponad 21 000 retweetów. Zdjęcie wdarło się do internetu. Ponowne udostępnianie zdjęcia, jeden z użytkowników napisał: „Nie ma nic w tym wszechświecie, co skłoniłoby mnie do zrobienia tego”, podczas gdy inny napisał: „Trudno mi uwierzyć w to zdjęcie”. Niektórzy również kwestionowali autentyczność jakiegoś obraz. Trzecia napisała: „Wydaje mi się, że to zdjęcie bardzo mija, czy naprawdę myślisz, że to zdjęcie jest prawdziwe?”

O Bruce’u McCandlessie II

Podczas swoich pierwszych dwóch misji promu kosmicznego McCandless ukończył pierwszy nieograniczony spacer kosmiczny, korzystając z załogowej jednostki manewrowej.

READ  Po roku na Marsie wytrwały łazik NASA jest w drodze do ważnych odkryć

Curiosity napisał na swoim adresie na Facebooku: „Wszystkie informacje zawarte w naszych filmach zostały zebrane z wiarygodnych źródeł i przeszły szeroko zakrojony proces weryfikacji, aby zapewnić pełną dokładność, aby zapewnić przesyłanie tylko aktualnych i prawidłowych informacji”.

Przeczytaj wszystkie pliki najnowsze wiadomości A Z ostatniej chwili Zegarek Najlepsze filmy A telewizja na żywo tutaj.