27 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Apple prowadzi rozmowy w sprawie zakupu potencjalnych strzelanek EA, Disney i Amazon – 9to5Mac

Wydawca gier wideo Electronic Arts (EA) aktywnie poszukuje potencjalnego nabywcy lub fuzji. Apple podobno prowadzi rozmowy z EA w sprawie wykupu P. Disney i Amazon prowadzą rozmowy w sprawie zakupu firmy produkującej gry wideo.

Podobne sukcesy odniosła firma z Redwood City Apex Legends, Madden, I Simowie Własność. Pomysł kupna lub połączenia przyszedł później Microsoft Activision przejmuje Blizzard 68 miliardów dolarów na początku tego roku. W krótkim czasie, Sony kupiło udziałyStudio z tyłu Reguła Za 3,6 miliarda dolarów. Według PAndrew Wilson mógłby być dyrektorem generalnym zintegrowanej firmy.

Korzenie EA faktycznie sięgają Apple. W 1982 roku Trip Hawkins, ówczesny dyrektor ds. strategii i marketingu w Apple, opuścił firmę, aby uruchomić EA. Zakup nie będzie jednak pierwszą próbą grania Apple’a. Cupertino zaprezentowało swoją usługę gier Zręcznościowe Apple Powrót w 2019 roku. Dzięki Apple Arcade użytkownicy mogą grać w gry bez reklam na urządzeniach z systemem iOS, macOS i tvOS.

Rzecznik EA John Resberg powiedział, że firma nie będzie komentować „pogłosek i spekulacji na temat fuzji i przejęć”. Reseburg dodał: „Jesteśmy dumni, że działamy z pozycji siły i wzrostu dzięki portfolio fantastycznych gier stworzonych przez niezwykle utalentowane zespoły oraz portfolio fantastycznych gier zbudowanych wokół sieci ponad pół miliarda graczy. Z niecierpliwością czekamy na znacznie lepszą przyszłość.

Apple nie skomentował możliwej umowy z Electronic Arts.

Tag 9to5Mac

Trudno sobie wyobrazić, jak wyglądałaby umowa między EA a Apple. P Disney jest wymieniany jako najlepszy kandydat do fuzji EA od czasu, gdy w marcu wyszedł naprzeciw w poszukiwaniu „bardziej znaczącej relacji”. Firma rozrywkowa nie kontynuowała jednak tych rozmów, ponieważ skupiła się na swojej strukturze. Disney + Baza subskrybentów. Ponadto połączenie ESPN jest możliwe, ponieważ Disney jest właścicielem Sports Network.

Wydaje się, że EA spieszy się z zawarciem umowy, więc wkrótce usłyszymy więcej. Wyobrażam sobie jednak, że relacja między Apple i EA to teraz „rozmowa”.


Zobacz 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple: