23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Andy Russell: Legenda Pittsburgh Steelers umiera w wieku 82 lat | Wiadomości z NFL

Andy Russell: Legenda Pittsburgh Steelers umiera w wieku 82 lat |  Wiadomości z NFL
New Delhi: Andy Russell, legendarny zewnętrzny obrońca drużyny Pittsburgh Steelers i dwukrotny mistrz Super Bowl, zmarł w czwartek wieczorem w wieku 82 lat. Wiadomość o jego śmierci została po raz pierwszy podana przez Action News 4 w Pittsburghu, a później została potwierdzona przez Pittsburgh Post-Gazette. Przyczyna śmierci Russella nie została od razu znana.

Russell, siedmiokrotny zawodnik Pro Bowl, był istotną częścią słynnej obrony Stalowej Kurtyny, która dominowała NFL W latach siedemdziesiątych. Grając u boku innych graczy, Jacka Lamberta i Jacka Hamma, utworzyli gwiazdorskie trio, które w ogromnym stopniu przyczyniło się do sukcesu Steelers.

„Jeśli chcesz być świetnym środkowym obrońcą, musisz także wykazać się sprytem, ​​a on nauczył mnie mentalnej części gry” – powiedział Jack Hamm dla Post-Gazette. „Myślę, że to go wyróżnia i sprawia, że ​​jego kariera w Pittsburghu jest wspaniała”.

Wybrany w 16. rundzie draftu do NFL w 1963 roku Russell spędził 12 sezonów w drużynie Steelers. Karierę zawodową rozpoczął w 1963 r., miał krótką dwuletnią przerwę w służbie wojskowej, a następnie powrócił na boisko w latach 1966–1976. Co ciekawe, Russell rozegrał 168 meczów z rzędu, nie opuszczając żadnego meczu przez całą swoją karierę.


Po sezonie 1975 przeszedł do historii, ustanawiając rekord w fazie play-off pod względem najdłuższego powrotu po fumble, biegnąc 93 jardy i zdobywając przyłożenie przeciwko ówczesnemu Baltimore Colts. Rekord ten obowiązywał do 15 stycznia 2023 roku, kiedy Sam Hubbard z Cincinnati Bengals oddał 98 jardów w meczu przeciwko Baltimore Ravens.

poszerza się


Przed wejściem do NFL Russell pokazał swoje umiejętności jako obrońca i biegacz na Uniwersytecie Missouri. Jego wybitne zasługi dla sportu zostały docenione, gdy w 1993 roku został wprowadzony do Galerii sław lekkoatletycznej stanu Missouri.

(Wejście z Reuters)