28 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Andre Dickens został wybrany na burmistrza Atlanty

Atlanta – Andre Dickens został wybrany na burmistrza Atlanty we wtorek wieczorem po tym, jak obiecał pomóc poprowadzić miasto Atlanta w bardziej wyrównanym kierunku.

47-letni pan Dickens ustąpi ze stanowiska jednego z czołowych polityków Południa po pokonaniu przewodniczącej Rady Miejskiej Felicji Moore we wtorkowej drugiej turze wyborów.

W pierwszej turze głosowania, pani Moore otrzymała ponad 17 procent pana Dickensa. Ale we wtorek, kiedy Associated Press ogłosiła go zwycięzcą o 22:30, pan. Dickens otrzymał około 62 procent głosów.

Pan. Dickens, diakon kościoła, wygłosił porywające, podnoszące dach przemówienie do kibiców, odnotowując jego skromne wychowanie w środowisku robotniczym Adamsville, stopień inżyniera Georgia Deck i trudne problemy, które obiecał rozwiązać.

„W naszym mieście borykamy się z problemami pokoleniowymi” – powiedział. „Atlanta rośnie w populację i bogactwo. Firmy wkraczają do miasta, a jednak na naszych ulicach mieszkają ludzie. Na naszym lotnisku pracują ludzie, którzy chcą pokryć czynsz za ostatni miesiąc. Ludzie wciąż walczą o pozostanie w swoich domach w mieście, które kochają.

Ale jeśli istnieje „jakieś miasto na świecie”, które może sobie poradzić z tymi problemami, to „jest to Atlanta” – dodał.

Rasa burmistrzów pojawiła się w czasach obiecujących i niebezpiecznych dla Atlanty. Populacja miasta wzrosła w ciągu ostatniej dekady o 17 procent, osiągając około 499 000, a wiele dużych firm technologicznych zwiększa swój zasięg w nadziei na zwiększenie różnorodności w mieście, przy czym prawie połowa ludności miasta jest czarna.

Ale podobnie jak wiele amerykańskich miast, Atlanta w wielu zmaga się ze skokami Rodzaje przestępstw z użyciem przemocy, W tym morderstwo. W maju burmistrz Geisha Lance poddał w wątpliwość polityczną przyszłość miasta Bottoms Zapowiedział, że nie wystartuje w reelekcji Po raz pierwszy został zmuszony do radzenia sobie z infekcją koronawirusem. Najlepsza policja strzelająca do czarnego mężczyzny, Reshard Brooks i protesty przeciwko sprawiedliwości rasowej od czasu do czasu stawały się gwałtowne.

READ  Bezpośrednie zapowiedzi: Rosja okupuje Ukrainę

Podczas gdy inne morderstwa wstrząsały miastem, Bezpieczeństwo publiczne stało się poważnym problemem W wyścigu burmistrzów były burmistrz Qasim Reid dał początkowy impuls, argumentując, że jego doświadczenie czyni go wyjątkowo godnym. Aby rozwiązać problem przestępczości. Ale pan, który odszedł z urzędu w 2018 roku. Reid przywiózł ważne rzeczy polityczne, a wielu członków jego administracji zostało skazanych lub oskarżonych o korupcję federalną.

Pan. Wynikało to ze skomplikowanej przeszłości Reida Zaskakujący wynik we wczesnych sondażach, Pan. Dickens, znany pan Kiedy Reid został wyeliminowany, faworytką pierwszego miejsca była Miss. O miejsce w wyścigu z Moore’em.

Od tego czasu, panie Dickensa i panią Chociaż obaj Moore są Liberalnymi Demokratami, mają wiele takich samych celów politycznych.

Obaj popierali zatrudnianie większej liczby funkcjonariuszy policji, promowali reformę kultury policyjnej i zwiększali przystępne ceny mieszkań w Atlancie.

Obaj kandydaci sprzeciwili się kontrowersyjnemu posunięciu do przejęcia znacznej części bazy podatkowej miasta od Atlanty i pozostawienia otaczającego ją grosza głośnych, większościowych białych. Ten potencjalny rozwód, wywołany przestępczością, wymagałby zgody zdominowanego przez Republikanów ustawodawcy stanowego i referendum w sprawie dzielnic. Aby zdemontować plan, następny burmistrz musi ustanowić zwiastowanie łobuza i zaangażować się w szybką i strategiczną kampanię republikanów kontrolujących Izbę Stanową.

Podczas kampanii pani Moore, pośrednik w obrocie nieruchomościami, Mr. Oparł się na swojej reputacji ciernia w boku poprzednich burmistrzów, w tym Reida. Zanim opuścił urząd, twierdził, że powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności za korupcję w inwigilacji. Przypomniał wyborcom, że w odpowiedzi na skandale, które oszukały administrację Reida, poparł ustawę o utworzeniu nowego generalnego inspektora i niezależnego biura ds. zgodności dla Urzędu Miasta.

„Właściwie jestem jak outsider w środku, walczący z korupcją, walczący ze status quo, czasem przeciwko ustalonym rzeczom” – powiedziała. Moore niedawno powiedział publiczności na forum burmistrza.

READ  Chelsea zatwierdza umowę Boe 4,25 mld Premier League z federacją Boehly

Pan. Dickens jest dyrektorem ds. rozwoju w firmie Techbridge, która wykorzystuje technologię do usprawnienia pracy innych organizacji non-profit. Podczas kampanii podkreślał swoją rolę w podnoszeniu płacy minimalnej dla pracowników miejskich, a także kierowaniu tworzeniem sektora transportu miejskiego. Uznany przez burmistrza Bottomsa i byłego burmistrza Shirley Franklin, Mr. Dickens w ostatnich tygodniach argumentował, że pani Moore spędziła więcej czasu na krytykowaniu innych niż na gromadzeniu własnych osiągnięć w swoim długim życiu.

„Ona nic nie robi, ja robię dużo” – powiedział. Dickens powiedział w niedawnym wywiadzie.

Zarówno pani Moore, jak i pan Dickens są czarni. Wtorkowe wybory przedłużają linię czarnych burmistrzów z Atlanty Wybór Maynarda Jacksona Pomimo niedawnego napływu białych, który w 1973 r. zredukował udział czarnych obywateli do 47 procent populacji, Według analizy Statystyki Spisu Ludności 2020.