23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Analityk: zyski Tesli w pierwszym kwartale roku będą „złe”

Analityk: zyski Tesli w pierwszym kwartale roku będą „złe”

W miarę jak Tesla (TSLA) przygotowuje się do publikacji wyników zysków za pierwszy kwartał, Wedbush Securities obniżył cenę docelową akcji, powołując się na spowolnienie popytu i niekorzystne czynniki wpływające na marże spółki. Dyrektor zarządzający Wedbush Securities, Dan Ives, dołącza do Yahoo Finance Live, aby wyjaśnić, dlaczego jego zdaniem ten kwartał będzie „brutalny”.

Ives spodziewa się, że wyniki Tesli w pierwszym kwartale będą „koszmarem z ulicy Wiązów”, a popyt spadnie w kraju i za granicą. Pomimo rozczarowujących perspektyw „historia wzrostu nadal istnieje” – mówi.

Ive podkreśla trwającą wojnę cenową na chińskim rynku pojazdów elektrycznych i podkreśla, że ​​chociaż Wall Street dostrzega to wyzwanie, Tesla musi „wyznaczyć linię na piasku”. Uważa, że ​​firma musi ponownie ocenić swoją strategię wobec Chin, aby poprawić marże zysku w obliczu szybko rozwijającego się krajobrazu technologicznego kraju, mówiąc: „To decydujący rozdział w historii Tesli”.

Według Ivesa, aby Tesla nabrała dynamiki, firma musi wdrożyć jasną strategię komunikacji dotyczącą marż, wyznaczyć „cele strategiczne” dla swoich inicjatyw w zakresie sztucznej inteligencji, a Elon Musk przestał grozić odejściem z firmy: „Tesla to Musk i Musk to Tesla.” Zwraca uwagę, że choć Tesla nadal ma potencjał wzrostu, to powinno to zapewnić inwestorom jasność, podkreślając, że „ten kwartał naprawdę zachwieje pewnym zaufaniem”.

Aby uzyskać więcej informacji ekspertów i najnowsze działania na rynku, kliknij tutaj i obejrzyj cały odcinek Market Domination.

Nota wydawcy: Ten artykuł został napisany przez Anioł Smith

Wersja wideo

[AUDIO LOGO]

Josh Lipton: Tesla odniosła cios, gdy byki z Wall Street stały się ostrożne wobec producenta samochodów elektrycznych. Powolne perspektywy dostaw Tesli w pierwszym kwartale i oczywiście zwiększona konkurencja cenowa wywierają wpływ na te akcje. Dan Ives, dyrektor zarządzający Wedbush Securities, dołącza do nas, aby porozmawiać. Dan, miło cię widzieć, przyjacielu.

READ  Inflacja w strefie euro spadła w listopadzie do 10%, ponieważ ceny energii spadły

Dan Ives: Świetnie jest tu być.

Josh Lipton: Świetnie, że jesteś w grupie. Przejdźmy od razu do Tesli. Dostawy na pierwszy kwartał są już gotowe. Czego oczekuje Dan Ives?

Dan Ives: Mam na myśli „Koszmar z ulicy Wiązów”, „Piątek 13-tego”. To byłby zły pomysł. Z tego powodu–

Josh Lipton: To brzmi strasznie.

Dan Ives: Słuchajcie, to był brutalny kwartał. Bo jeśli spojrzeć, chiński popyt znacznie spadł. Naprawdę musieliśmy zebrać liczby nie tylko w Chinach, ale nawet w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Naszym głównym celem jest coś innego, historia wzrostu nadal istnieje. Ale spójrz, to skrzyżowanie na drodze, którą musi pokonać Musk. To znaczy, ten plaster zostanie usunięty, kiedy zgłoszą się we wtorek rano.

Akiko Fujita: Powiedziałeś, że w drugą stronę. Chyba słyszałem, jak mówiłeś 2 i pół do 3 milionów dostaw. Na co patrzysz po drugiej stronie, prawda? To znaczy, jaki byłby jednak katalizator? Ponieważ cena nie wydaje się obniżać, presja w dowolnym momencie spada. Jednocześnie, gdy mówimy o kolejnej fali wprowadzenia pojazdów elektrycznych, mamy na myśli niedrogie samochody, którymi Tesla niekoniecznie dysponuje.

Dan Ives: Tak, w Chinach toczy się obecnie wojna cenowa z „Gry o tron”. I spójrz, kiedy to się dzieje, Street to rozumie. Ale nie komunikowali się dobrze. Innymi słowy, gdzie jest granica pod względem marginesów? Dowiedz się, jak odwrócić strategię w Chinach, ponieważ szansa nadal istnieje.

Innymi słowy, wciąż jesteśmy na wczesnym etapie, gdy wszystko to odbywa się przy użyciu pełnej, autonomicznej sztucznej inteligencji. Nie ma jednak wątpliwości, że nadchodzą ciemne dni, przez które Musk musi przetrwać. Wierzę, że to kluczowy rozdział w historii Tesli. Dlatego kończy się cierpliwość inwestorów. A to dopiero kwartał, który będzie bardzo trudny.

READ  Ford opóźnia wprowadzenie nowej generacji trzyrzędowego elektrycznego SUV-a i ciężarówki

Josh Lipton: Pozwól więc, że cię zapytam, albo postawię cię teraz przed Elonem Muskiem, co byś powiedział Muskowi? Jaki plan Dana Ivesa ma zmienić tę sytuację?

Dan Ives: Podczas połączenia konferencyjnego w pomieszczeniu powinna znajdować się osoba dorosła. Podaj strategię komunikacyjną dotyczącą wytycznych i marż. Zorganizuj dzień sztucznej inteligencji, wyznacz cele strategiczne, a także dodaj szumu, gdy Musk porzuci swoje inicjatywy związane ze sztuczną inteligencją.

Josh Lipton: Zasadniczo mówię: słuchaj, mogę używać własnej sztucznej inteligencji i obsługiwać własne roboty. Mogę je zabrać gdzie indziej.

Dan Ives: Oznacza to, że 70% wartości Tesli to Musk. Cóż, Musk to Tesla, Tesla to Musk. Inwestorzy mają dużo cierpliwości. Byliśmy tu już wcześniej, w latach 2018, 2019. To daleko od tego okresu, ale jest to okres, w którym muszą przetrwać.

Porównaj to z tym, co Cook, Nadella i inni członkowie Galerii Sław robili podczas rozmów telefonicznych. Nie twierdzę, że Musk to zrobi, ale ten kwartał naprawdę zachwieje pewnością siebie. Myślę, że o to chodzi. Widzimy to z drugiej strony bycia byczymi, ale bez wątpienia dlatego musieliśmy obniżyć naszą cenę docelową.