20 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amerykańskie zawodniczki pozywają US Soccer o 24 miliony dolarów

Amerykańskie zawodniczki pozywają US Soccer o 24 miliony dolarów

Piłkarki kobiet osiągnęły przełomowe porozumienie z amerykańskim organem zarządzającym sportem, aby zakończyć sześcioletnią batalię prawną o równe wynagrodzenie, w ramach której obiecały 24 miliony dolarów plus premie proporcjonalne do pensji mężczyzn.

Amerykańskie Stowarzyszenie Piłki Nożnej i Kobiet ogłosiło we wtorek umowę, w której gracze otrzymają 22 miliony dolarów, czyli około jednej trzeciej tego, czego żądali za odszkodowanie.. Związek Piłki Nożnej ZSRR zatwierdził również utworzenie funduszu w wysokości 2 mln dolarów na rzecz piłkarzy w ich karierze po piłce nożnej oraz działań charytatywnych mających na celu rozwój sportu kobiet.

Radziecki Związek Piłki Nożnej zobowiązał się do zapewnienia równej stawki płac damskim i męskim reprezentacjom narodowym – w tym premii za mistrzostwa świata – zgodnie z układami zbiorowymi pracy ze związkami reprezentującymi kobiety i mężczyzn oddzielnie.

„Dla naszego pokolenia wiemy, że wyjdziemy z gry w znacznie lepszym miejscu niż wtedy, gdy znaleźliśmy to wszystko”, powiedziała 36-letnia pomocniczka Megan Rapinoe podczas wywiadu telefonicznego dla Associated Press. „To wszystko, ponieważ, szczerze mówiąc, nie ma w tym wszystkim sprawiedliwości, jeśli nie upewnimy się, że to się nie powtórzy”.

Ugoda była zwycięstwem graczy, którzy zachęcali kibiców do skandowania „Równa płaca!” Kiedy zdobyli drugi tytuł z rzędu we Francji w 2019 roku. I był to sukces prezydenta NFL Cindy Barlow-Cohn, byłej zawodniczki, która przejęła stanowisko prezydenta federacji. W marcu 2020 r.

Con zastąpił Carlosa Cordero, który zrezygnował po tym, jak federacja złożyła akta prawne, w których twierdził, że kobiety mają mniejszą sprawność fizyczną i mniejszą odpowiedzialność. niż ich męskie odpowiedniki.

„To tylko jeden krok w kierunku odbudowania relacji z zespołem kobiet. Myślę, że to wspaniałe osiągnięcie i jestem podekscytowany przyszłością i współpracą z nimi” – powiedział Kuhn. „Możemy teraz skupić się na innych rzeczach i, co najważniejsze, rozwijaj grę na wszystkich poziomach i zwiększaj możliwości dla dziewcząt i kobiet.”

READ  Max Scherzer zdobywa 9 punktów w zwycięstwie Mets nad Braves

Amerykanki zdobyły cztery mistrzostwa świata od rozpoczęcia programu w 1985 roku, podczas gdy mężczyźni nie dotarli do półfinałów Od 1930 roku.

Pięć amerykańskich gwiazd, kierowanych przez Alexa Morgana i Rapinoe, rozpoczęło wyzwanie, składając skargę do Federalnej Komisji ds. Równych Szans Zatrudnienia W kwietniu 2016 r. kobiety złożyły pozew po trzech latachdomaga się odszkodowania na mocy federalnej ustawy o równych płacach i tytułu VII ustawy o prawach obywatelskich.

Obie strony ustaliły część dotyczącą warunków handlowych w grudniu 2020 r.Zajmowanie się takimi problemami, jak loty czarterowe, zakwaterowanie i powierzchnie do gry. Mieli się kłócić 7 marca przed Sądem Apelacyjnym Dziewiątego Okręgu Stanów Zjednoczonych w celu przywrócenia części równego wynagrodzenia, która została odrzucona przez Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych.

„Ogłoszone dziś porozumienie jest ważnym krokiem w naprawie wielu błędów z przeszłości” – powiedział w oświadczeniu związek reprezentacji kobiet.

Chociaż umowa o pracę nie została jeszcze zawarta i ratyfikowana, aby ją zastąpić Rozdać która wygasa 31 marcaOsada była ogromnym krokiem.

– Z wielką przyjemnością czujemy, że możemy zacząć naprawiać relacje z US Soccer, które zostały zerwane przez wiele lat z powodu dyskryminacji, z jaką mieliśmy do czynienia – powiedział Morgan, 32-letni napastnik. „Aby w końcu dotrzeć do tego momentu, wydaje się, że możemy prawie odetchnąć z ulgą”.

Gracze mogli odłożyć na bok prawne zakłócenia, aby kontynuować swój sukces na boisku.

„Dodatkowe godziny, stres, presja zewnętrzna, dyskryminacja, z którą się spotykamy, to znaczy czasami myślisz o tym, dlaczego urodziłam się kobietą?” powiedział Morgan. „Czasami myślisz, jak niesamowite jest móc walczyć o coś, w co już wierzysz i stać przy tych kobietach… Było coś więcej niż tylko wkroczenie na boisko i chęć bycia kluczowym graczem lub chęć zdobywania bramek lub Pragnienie zwycięstwa lub pragnienie zdobycia chwały”.

READ  Astros vs Yankees ALCS Game 3 początkowe składy i mecz pitchingowy

22 miliony dolarów zostaną podzielone na poszczególne kwoty sugerowane przez graczy, z zastrzeżeniem zgody sądu okręgowego.

Kuhn powiedział, że podejście federacji do równania nagród Pucharu Świata nie zostało jeszcze ustalone. Federacja do tej pory otrzymywała premie od FIFA, która przeznaczyła 400 milionów dolarów na turniej mężczyzn w 2018 rokuW tym 38 milionów dolarów na mistrzostwa Francji i 30 milionów dolarów na mistrzostwa kobiet 2019W tym 4 miliony dolarów dla amerykańskiego mistrza

Amerykanie grali na warunkach A. CBA wygasło gru 2018.

Rapinoe skrytykował zarówno Cordero, jak i jego poprzednika Sunila Gulatiego, który kierował USSF w latach 2006-2018. Cordero stara się odzyskać pracę od Kon Kiedy Rada Narodowa USSF spotyka się 5 marca, aby głosować na czteroletnią kadencję.

„To, co zrobiła Cindy, to przyznać się do tego, co było nie tak i przeprosić za to, co było nie tak” – powiedział Rapinoe. „To było w granicach zdolności Sunila do niedyskryminowania i płacenia nam uczciwie i równo. To było w granicach zdolności Carlosa, aby to zrobić, a oni dokonali wyboru, aby tego nie robić. … Myślę, że Cindy wykazała się w tym dużą siłą, a ja pomyśl, że pozostali dwaj, szczerze mówiąc, po prostu wykazali dużo słabości i naprawdę pokazali swoje prawdziwe oblicze, pozwalając, aby tak się działo przez tak długi czas.

___

Więcej o piłce nożnej AP: https://apnews.com/hub/soccer i https://twitter.com/AP_Sports