28 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amerykański wywiad ocenia, czy Korea Północna przetestowała pocisk o bezprecedensowych właściwościach

Amerykański wywiad ocenia, czy Korea Północna przetestowała pocisk o bezprecedensowych właściwościach
Korea Północna Wystrzelono trzy pociski balistyczne Według urzędników środa obejmowała jeden lot niezwykłą ścieżką. Pocisk miał tor lotu, który dwóch urzędników opisało jako „podwójny łuk”, w którym pocisk wznosił się i opadał dwukrotnie.

Trajektoria może wskazywać, że celem było przetestowanie zdolności Korei Północnej do wystrzelenia pocisku i ponownego wejścia w atmosferę Ziemi, aby osiągnąć cel, według dwóch urzędników.

Drugi etap potencjalnego „podwójnego łuku” pocisku byłby pojazdem powracającym i oddzielonym od głównego pocisku. Jeden z urzędników powiedział, że dla Stanów Zjednoczonych nie jest jeszcze całkowicie jasne, czy to wszystko było częścią zaplanowanej trasy.

Urzędnicy podkreślili, że ocena amerykańskiego wywiadu dotycząca trzech startów testowych jest wciąż na wczesnym etapie.

Testy rakietowe podążały za prezydentem USA Podróż Joe Bidena do regionuktóry obejmował przystanek w Korei Południowej.

Nie jest jasne, który z trzech wystrzelonych pocisków miał nietypowy wzorzec lotu. Japonia publicznie zasugerowała, że ​​jeden z pocisków leciał w nietypowy sposób, a japoński minister obrony Nobuo Kishi określił to jako „nieregularną trajektorię”.

Korea Południowa powiedziała, że ​​pocisk rzekomo wystrzelony około godziny 6 rano czasu lokalnego w środę ma zasięg lotu około 360 kilometrów (223 mil) i wysokość około 540 kilometrów (335 mil).

W środę około 6:37 czasu lokalnego Korea Północna wystrzeliła drugi pocisk balistyczny – nie uważa się, że jest to ICBM – który wydaje się, że zniknął z południowokoreańskiego śledzenia na wysokości 20 kilometrów (12 mil), poinformowała Korea Południowa. . Jedna ze wstępnych ocen wskazywała, że ​​możliwe jest, iż pocisk przeleciał nad zaludnionym obszarem w Korei Północnej.

Połączeni Szefowie Sztabów Korei Południowej powiedzieli, że trzeci pocisk, prawdopodobnie pocisk balistyczny krótkiego zasięgu (SRBM), przeleciał około 760 kilometrów (472 mil) i miał wysokość 60 km (37 mil).

READ  Rosja i Chiny stonują tekst G20 w sprawie napięć geopolitycznych

Ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ, Linda Thomas Greenfield, potwierdziła, że ​​jeden pocisk ma ICBM w oświadczeniu: „Wystrzelenie w KRLD trzech pocisków balistycznych 25 maja obejmowało kolejny wystrzelenie ICBM. Stany Zjednoczone szacują, że jest to szósty start międzykontynentalnych rakiet balistycznych przez Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną od początku 2022 r.” Ostrzegł, że reżim wystrzelił 23 rakiety balistyczne od początku roku i „aktywnie przygotowuje się do próby nuklearnej”.

Trzy starty, które miały miejsce w ciągu godziny, pojawiają się w obawie, że Korea Północna przygotowuje się do swojego pierwszego podziemnego testu nuklearnego od 2017 roku. Korea Południowa odkryła w środę dowody na to, że Korea Północna testowała urządzenie wybuchowe do testu jądrowego, Urzędnik powiedział dziennikarzom w środę, że może to być preludium do rzeczywistego testu.

Po wystrzeleniu rakiet, sekretarz obrony Lloyd Austin odbył bezpieczny telefon z południowokoreańskim ministrem obrony Lee Jong Sub „w celu omówienia ocen i środków reagowania na niedawne wystrzelenie rakiety balistycznej przez KRLD”, zgodnie z oświadczeniem Pentagonu.

Ostatnie wystrzelenia to szesnasty raz, kiedy Korea Północna przetestowała swoje pociski w tym roku.

Uważa się jednak, że Korea Północna przetestowała ICBM pod koniec marca.

Według japońskiego Ministerstwa Obrony pocisk ten przeleciał na wysokości 6000 kilometrów (3728 mil) i odległości 1080 kilometrów (671 mil) z czasem lotu 71 minut, zanim wpadł do wody u zachodniego wybrzeża Japonii.

Gaon Bey z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.