28 maja, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amerykański dziennikarz Brent Renat został zastrzelony przez siły rosyjskie na Ukrainie

Waszyngton Ukraińska policja poinformowała w niedzielę, że amerykański dziennikarz został zabity, a inny ranny przez siły rosyjskie podczas filmowania uchodźców w mieście Irbine pod stolicą, Kijowem.

50-letni filmowiec Brent Renat został zabity w strzelaninie przez rosyjskie wojska, mówi Andrew Nebytov, szef kijowskiej regionalnej policji. Nepitov Opublikował Graficzne zdjęcie rzekomego ciała Renata na Facebooku, a także zdjęcia jego amerykańskiego paszportu i dowody medialne dostarczone przez The New York Times.

Rzecznik Timesa powiedział, że Renat był „utalentowanym filmowcem, który przez wiele lat współpracował z The New York Times”, ostatnio w 2015 roku, ale „nie był zatrudniony na żadnym stanowisku w Timesie na Ukrainie”. Czas Raport został wydany Później w niedzielę Renaud potwierdził, że „pracował nad projektem TIME Studios skupiającym się na globalnym kryzysie uchodźczym”.

Filmowiec dokumentalny Juan Aradonto został ranny w ataku, według lokalnych źródeł i wideo Opublikował Rzecznik Szpitala Ogólnego w Kijowie. Arrotondo, który leżał na krawężniku szpitala, powiedział, że on i Renault przejeżdżali przez punkt kontrolny, kiedy wyjeżdżali z Kijowa strzelać do ludzi.

„Ktoś zaproponował, że zabierze nas na drugi most i minęliśmy punkt kontrolny, a oni zaczęli do nas strzelać. Więc kierowca odwrócił się i strzelali do nas obu. Mój przyjaciel Brent Renat został postrzelony. powiedział Amerykanin. „Widziałem, jak został postrzelony w szyję. Rozdzieliliśmy się. Zostałem wleczony”.

Departament Stanu potwierdził śmierć Renata w oświadczeniu pod koniec niedzieli, mówiąc, że „zapewnia wszelką pomoc dyplomatyczną” jego rodzinie.

„Składamy najgłębsze kondolencje z powodu jego straty” – powiedział rzecznik.

READ  Po tym, jak poprzednie przejęcie zostało odrzucone, JetBlue przejmuje Spirit wroga

Nepidov, szef kijowskiej policji, napisał, że Renat „zapłacił” [with] Jego życie za próbę podkreślenia inteligencji, okrucieństwa i bezwzględności najeźdźcy” – powiedział automatyczne tłumaczenie jego posta na Facebooku.

Renaud i jego brat Craig Renaud donosili z kilku globalnych hotspotów w ciągu ostatnich dwóch dekad, w tym z Iraku, Afganistanu i Egiptu. Biografia na ich stronie internetowej. Para Zdobył nagrodę Bibadi W 2015 roku Vice News nakręcił ośmioczęściowy film dokumentalny o szkole w Chicago dla uczniów z poważnymi problemami emocjonalnymi.

1l8a3498.jpg
Brent Renat nakręcony w Iraku w 2016 roku.

Wiadomości CBS / Omar Omar


Jack Sullivan, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego w Białym Domu, powiedział, że doniesienia o śmierci Renata były „szokujące i przerażające”. Mówiąc: „Zmierz się z narodem”. W niedzielę Stany Zjednoczone i ich sojusznicy nałożą „odpowiednie konsekwencje” na zamach na Rosję.

„Powiedziałbym, że była to część haniebnej agresji Rosjan, która wymierzyła w cywilów, szpitale, miejsca kultu i dziennikarzy” – powiedział Sullivan. .

Przyczynili się do tego Le Cohen, Richard Escobedo i Margaret Brennan.