22 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amerykański dziennikarz Brent Renat został zastrzelony przez siły rosyjskie na Ukrainie

Amerykański dziennikarz Brent Renat został zastrzelony przez siły rosyjskie na Ukrainie

Waszyngton Ukraińska policja poinformowała w niedzielę, że amerykański dziennikarz został zabity, a inny ranny przez siły rosyjskie podczas filmowania uchodźców w mieście Irbine pod stolicą, Kijowem.

50-letni filmowiec Brent Renat został zabity w strzelaninie przez rosyjskie wojska, mówi Andrew Nebytov, szef kijowskiej regionalnej policji. Nepitov Opublikował Graficzne zdjęcie rzekomego ciała Renata na Facebooku, a także zdjęcia jego amerykańskiego paszportu i dowody medialne dostarczone przez The New York Times.

Rzecznik Timesa powiedział, że Renat był „utalentowanym filmowcem, który przez wiele lat współpracował z The New York Times”, ostatnio w 2015 roku, ale „nie był zatrudniony na żadnym stanowisku w Timesie na Ukrainie”. Czas Raport został wydany Później w niedzielę Renaud potwierdził, że „pracował nad projektem TIME Studios skupiającym się na globalnym kryzysie uchodźczym”.

Filmowiec dokumentalny Juan Aradonto został ranny w ataku, według lokalnych źródeł i wideo Opublikował Rzecznik Szpitala Ogólnego w Kijowie. Arrotondo, który leżał na krawężniku szpitala, powiedział, że on i Renault przejeżdżali przez punkt kontrolny, kiedy wyjeżdżali z Kijowa strzelać do ludzi.

„Ktoś zaproponował, że zabierze nas na drugi most i minęliśmy punkt kontrolny, a oni zaczęli do nas strzelać. Więc kierowca odwrócił się i strzelali do nas obu. Mój przyjaciel Brent Renat został postrzelony. powiedział Amerykanin. „Widziałem, jak został postrzelony w szyję. Rozdzieliliśmy się. Zostałem wleczony”.

Departament Stanu potwierdził śmierć Renata w oświadczeniu pod koniec niedzieli, mówiąc, że „zapewnia wszelką pomoc dyplomatyczną” jego rodzinie.

„Składamy najgłębsze kondolencje z powodu jego straty” – powiedział rzecznik.

READ  Japonia strzeliła dwa późne gole i pokonała Niemcy 2:1 na mundialu

Nepidov, szef kijowskiej policji, napisał, że Renat „zapłacił” [with] Jego życie za próbę podkreślenia inteligencji, okrucieństwa i bezwzględności najeźdźcy” – powiedział automatyczne tłumaczenie jego posta na Facebooku.

Renaud i jego brat Craig Renaud donosili z kilku globalnych hotspotów w ciągu ostatnich dwóch dekad, w tym z Iraku, Afganistanu i Egiptu. Biografia na ich stronie internetowej. Para Zdobył nagrodę Bibadi W 2015 roku Vice News nakręcił ośmioczęściowy film dokumentalny o szkole w Chicago dla uczniów z poważnymi problemami emocjonalnymi.

1l8a3498.jpg
Brent Renat nakręcony w Iraku w 2016 roku.

Wiadomości CBS / Omar Omar


Jack Sullivan, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego w Białym Domu, powiedział, że doniesienia o śmierci Renata były „szokujące i przerażające”. Mówiąc: „Zmierz się z narodem”. W niedzielę Stany Zjednoczone i ich sojusznicy nałożą „odpowiednie konsekwencje” na zamach na Rosję.

„Powiedziałbym, że była to część haniebnej agresji Rosjan, która wymierzyła w cywilów, szpitale, miejsca kultu i dziennikarzy” – powiedział Sullivan. .

Przyczynili się do tego Le Cohen, Richard Escobedo i Margaret Brennan.