30 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków twierdzi, że truskawki prawdopodobnie spowodowały wybuch WZW typu A

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków twierdzi, że truskawki prawdopodobnie spowodowały wybuch WZW typu A

Według federalnych regulatorów żywnościowych truskawki handlowe FreshKampo i HEB zostały powiązane z ponad tuzinem niedawnych przypadków zapalenia wątroby typu A w Kalifornii.

Food and Drug Administration (FDA) oraz Centers for Disease Control and Prevention, wraz z Public Health Canada, Canadian Food Inspection Agency oraz partnerami stanowymi i lokalnymi, badają ogniska zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu A w Stanach Zjednoczonych i Stanach Zjednoczonych.
Kanada będzie prawdopodobnie kojarzona ze świeżymi, ekologicznymi truskawkami z etykietami FreshKampo lub HEB zakupionymi między 5 marca 2022 a 25 kwietnia 2022.

„Jeśli nie masz pewności, jaką markę kupiłeś, kiedy i gdzie kupiłeś truskawki przed zamrożeniem, wyrzuć truskawki” – ostrzega Agencja ds. Żywności i Leków. Zauważyć.

Według organizatorów truskawki były również sprzedawane w HEB, Kroger, Safeway, Sprouts Farmers, Trader Joe’s, Weis Markets i WinCo Foods. FDA otrzymała doniesienia o 17 przypadkach zapalenia wątroby typu A w Stanach Zjednoczonych, odkąd truskawki trafiły na półki sklepowe, a dziesiątki osób trafiło do szpitala. Większość przypadków miała miejsce w Kalifornii, ale FDA zgłosiła również po jednym przypadku w Minnesocie i Północnej Dakocie.

Według Associated Press w Kanadzie zgłoszono 10 przypadków zapalenia wątroby typu A i cztery hospitalizacje związane z truskawkami.

Według agencji nie zgłoszono żadnych zgonów. Powiedziała, że ​​truskawki są badane „możliwą przyczyną choroby w tej epidemii”. Dochodzenie FDA jest w toku, więc inne produkty mogą być powiązane z przypadkami zapalenia wątroby.


Raport twierdzi, że kierownictwo FDA nie zapewnia bezpieczeństwa żywności

07:49

HEB powiedział, że nie otrzymał ani nie sprzedał truskawek objętych dochodzeniem od 16 kwietnia. Sklep spożywczy z Teksasu potwierdził, że truskawki są bezpieczne, ale klienci powinni wyrzucić wszelkie organiczne truskawki zakupione między 5 marca a 25 kwietnia.

Firma powiedziała w oświadczenie Niedziela.

FreshKampo to producent i dystrybutor owoców i warzyw z siedzibą w Meksyku. W poniedziałek nie udało się dotrzeć do firmy po komentarz.

Wirusowe zapalenie wątroby typu A jest zaraźliwym i uleczalnym wirusem, który infekuje wątrobę, powodując jej powiększenie i nieprawidłowe funkcjonowanie. Większość ludzi zaraża się wirusem ze skażonej żywności lub wody.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków stwierdziła, że ​​każdy, kto już zjadł szkodliwe truskawki, powinien natychmiast zgłosić się do lekarza i poprosić o szczepionkę przeciw zapaleniu wątroby.

READ  Nacisk kładziony jest na rentowności obligacji skarbowych, ponieważ inwestorzy oceniają ryzyko recesji