26 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ambasadorzy USA w regionie Pacyfiku wzywają do podjęcia działań w sprawie Ukrainy, Izraela i ustawy granicznej

Ambasadorzy USA w regionie Pacyfiku wzywają do podjęcia działań w sprawie Ukrainy, Izraela i ustawy granicznej

Grupa ambasadorów USA stacjonujących w regionie Indo-Pacyfiku wezwała przywódców Kongresu do zapewnienia przyjęcia przepisów zapewniających pomoc Ukrainie, Izraelowi i ich sojusznikom na Pacyfiku, twierdząc, że stawką jest wiarygodność Ameryki wobec jej partnerów strategicznych.

„Rządy obserwują, co robimy w tym kluczowym momencie w historii – czasie, gdy decyzje, które podejmujemy teraz, będą miały trwałe skutki na długie lata” – stwierdzono w liście wysłanym w poniedziałek na Kapitol przez dziewięciu dyplomatów. „Chcą zobaczyć, że gdy sytuacja stanie się trudna, Stany Zjednoczone będą tam, aby wspierać naszych sojuszników i partnerów”.

List jest dość nietypowy jak na korpus dyplomatyczny, który zwykle niechętnie angażuje się publicznie w takie bitwy. Jednak ambasadorzy, którzy spotkali się niedawno na konferencji regionalnej, stwierdzili, że znaczenie pomocy i sygnały, jakie wyśle ​​​​niepowodzenie, uzasadniają apel.

Pakiet nadzwyczajnych wydatków na bezpieczeństwo narodowe o wartości 118 miliardów dolarów, który łączy pomoc dla sojuszników USA z nową, twardą polityką graniczną, której żądają Republikanie, balansuje na krawędzi upadku w Kongresie przed głosowaniem testowym zaplanowanym na środę w Senacie.

„Nikt z nas nigdy nie podpisał takiego listu” – stwierdzono w liście do czterech czołowych przywódców Kongresu, składającym się zarówno z zawodowych dyplomatów, jak i osób ze środowisk politycznych. „Ale biorąc pod uwagę powagę tego historycznego momentu, uważamy, że istotne jest podzielenie się z Państwem naszą bezpośrednią i uczciwą oceną podczas rozpatrywania wniosku o dodatkowe finansowanie, które uważamy za niezbędne”.

Ambasadorami, którzy podpisali list są Philip Goldberg z Korei Południowej, Rahm Emanuel z Japonii, Caroline Kennedy z Australii, Mary Kay Carlson z Filipin, Eric Garcetti z Indii, Nicholas Burns z Chin, Tom Udall z Nowej Zelandii, Edgar Kagan z Malezji i Marka. Knapper z Wietnamu.

„Niektórzy ambasadorowie, którzy podpisali ten list, to byli członkowie Kongresu lub zajmowali się procesem legislacyjnym; Wszyscy bardzo doceniamy kluczową rolę Kongresu w sprawach zagranicznych i doceniamy, że budżety są ostatecznie kwestią legislacyjną. „Uważamy jednak, że ważne jest, aby bezpośrednio poinformować Państwa o głębokim wpływie, jaki ta decyzja budżetowa będzie miała na nasze sojusze i partnerstwa w regionie Indo-Pacyfiku”.

READ  Sydney stoi w obliczu „zagrażającej życiu sytuacji” z powodu ulewnego deszczu

Wielu zwolenników tego ustawodawstwa w Kongresie ostrzegało, że brak realizacji pomocy dla Ukrainy może ośmielić Chiny w regionie. Ambasadorowie powiedzieli, że kraje o ideach ekspansjonistycznych wezmą pod uwagę wynik głosowania legislacyjnego, które w piśmie opisano jako jedno z najważniejszych w ciągu pokolenia.

„Nie tylko nasi sojusznicy i partnerzy ocenią tę chwilę, ale także nasi przeciwnicy” – dodała. „Stawką jest wiarygodność naszego zaangażowania na rzecz bezpieczeństwa zbiorowego i odstraszania”.

Pakiet zaplanowany na środę pod głosowanie zapewni dodatkową pomoc w wysokości 60 miliardów dolarów dla Ukrainy, 14 miliardów dolarów dla Izraela i około 5 miliardów dolarów dla partnerów w regionie Indo-Pacyfiku, którzy mają stawić czoła Chinom.