27 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aktualizacje na żywo: wojna Rosji na Ukrainie

Aktualizacje na żywo: wojna Rosji na Ukrainie
Prezydent Francji Emmanuel Macron przemawia do sił NATO podczas swojej wizyty w bazie lotniczej Mihail Kogalniceanu, niedaleko Konstancy w Rumunii, 15 czerwca (Yoan Valat/AFP/Getty Images)

„To rzeczywistość”, że „Ukraina i Europa będą musiały w pewnym momencie negocjować” z Rosją w sprawie wojny na Ukrainie, powiedział w środę prezydent Francji Emmanuel Macron.

„Jedynym pożądanym zakończeniem konfliktu jest albo ukraińskie zwycięstwo militarne, albo rozmowy w pewnym momencie, ponieważ walki ustały, więc w pewnym momencie musimy porozmawiać” – powiedział podczas wizyty w wojskach francuskich w bazie lotniczej Michaiła Kogalnisano we wschodniej Rumunii. .

My, Europejczycy, będziemy zasiadać przy stole, aby negocjować, i to się kiedyś stanie.

Prezydent Francji przebywający z dwudniową wizytą w Rumunii i Mołdawii podkreślił, że Francja nie jest w stanie wojny z Rosją, mimo europejskiego poparcia dla Ukrainy.

„Trudność, w której wszyscy pogrążyliśmy się, polega na tym, że chociaż potępiamy, karzemy, wspieramy Ukraińców w ich walce, ale nie jesteśmy w stanie wojny z Rosją” – powiedział.

Macron powiedział również, że obecne rozmieszczenie sił francuskich na wschodniej flance NATO „zwiększy jej siłę”, nie podając dalszych szczegółów.

Według francuskich sił zbrojnych, Francja ma około 500 żołnierzy rozmieszczonych w Rumunii pod dowództwem NATO, a także myśliwce i samoloty zwiadowcze, a także około 300 żołnierzy w Polsce i Estonii.

READ  Rosyjska alternatywa McDonald's, Wujek Wania, ma bardzo znajome logo