15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Akcjonariusze wzywają Amazon do zwiększenia przejrzystości podatkowej -FT

Akcjonariusze wzywają Amazon do zwiększenia przejrzystości podatkowej -FT

Logo Amazon pojawia się na drzwiach sklepu Amazon Books w Nowym Jorku, USA, 14 lutego 2019 r. REUTERS / Brendan McDermid

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Reuters) – 24 inwestorów w Amazon wzywa giganta technologicznego do zwiększenia przejrzystości ujawnień podatkowych i przyjęcia nowego standardu raportowania, podał w niedzielę Financial Times.

Zarządzający aktywami Nordea, Royal London i kilka dużych europejskich i amerykańskich funduszy emerytalnych są jednymi z tych, którzy naciskają na Amazon, aby opublikował raport przejrzystości zgodny ze standardami podatkowymi Global Reporting Initiative (GRI), podała gazeta.

Powiedziała, że ​​chcą przedstawić uchwałę akcjonariuszy wzywającą do wprowadzenia nowego standardu na dorocznym spotkaniu firmy w tym roku, powołując się na list, który zostanie wysłany w tym tygodniu do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Agresywne praktyki podatkowe mogą narazić firmę i jej inwestorów na większą kontrolę organów podatkowych, skorygować ryzyko i zwiększyć ich ekspozycję na zmiany przepisów podatkowych” – stwierdzili inwestorzy.

Środki te pojawiają się w czasie, gdy kraje chcą chronić swoje podstawy opodatkowania przed szkodliwymi praktykami, dodali w liście, do którego dotarł Financial Times.

Gazeta podała, że ​​wśród 100 grup, które podpisały list, znalazło się kilka funduszy środowiskowych, społecznych i religijnych skupiających się na zarządzaniu, chociaż nie wszystkie były inwestorami.

Rzecznik Amazona odmówił komentarza w sprawie decyzji, ale zauważył decyzję z zeszłego miesiąca Żądanie braku działania Kiedy firma zablokowała podobną ofertę akcjonariuszy.

„Propozycja zawiera dokładnie to, jakie normalne problemy biznesowe powinny być rozwiązywane z zarządem i zarządem firmy” – powiedział Amazon.

Dodał, że niepraktyczne byłoby sprawowanie przez akcjonariuszy bezpośredniego nadzoru nad takimi sprawami.

READ  Dow Jones Futures: wzrosty rynkowe w 2023 r.; Pierwsza Republika, Rezerwa Federalna, Skoncentruj się na zyskach

Powiedziała, że ​​obecne ujawnienia podatkowe firmy Amazon są zgodne z ogólnie przyjętymi zasadami rachunkowości w Stanach Zjednoczonych („GAAP”), dodając, że publicznie ogłosiła płatności podatkowe w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech i Hiszpanii.

Grudniowa propozycja akcjonariuszy Greater Manchester Pension Fund i Oblate International Pastoral Investment Trust wezwała Amazon do przyjęcia nowego standardu podatkowego GRI i ogłoszenia ogólnego podziału informacji finansowych, podatkowych i operacyjnych według krajów. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Okładka Anne Marii Shipu w Bengaluru; Montaż przez Kim Coogle i Clarence Fernandez

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.