22 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Akcje powiązanego z Trumpem SPAC zajmują pierwsze miejsce wśród pobrań Apple

22 lutego (Reuters) – akcje Digital World Acquisition Corp (DWAC.O)Firma weryfikacyjna, stojąca za nową inicjatywą społecznościową Truth Social byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, wzrosła we wtorek o prawie 14%, przewyższając liczbę pobrań aplikacji w Apple App Store od czasu jej uruchomienia późną niedzielę.

Firma badawcza Apptopia informuje, że Truth Social została pobrana 170 000 razy od momentu jej powstania. Czytaj więcej

Wprowadzenie procesora będzie oznaczać powrót Trumpa do mediów społecznościowych po zbanowaniu z Twitter Inc. (TWTR.N)Facebook (FB.O) i Google (GOOGL.O) Po ataku jego zwolenników na stolicę USA w zeszłym roku. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Akcje Digital World wzrosły o 14% do 96,36 USD, ostatniego poziomu odnotowanego w październiku, zaledwie kilka dni po tym, jak spółka czekowa in blanco ogłosiła umowę o upublicznieniu Trump Media & Technology Group (TMTG), przedsięwzięcia stojącego za Truth Social.

Trend giełdowy na stocktwits.com, skoncentrowanym na inwestorach serwisie społecznościowym, był wysoki, co wskazuje na zainteresowanie detalistów.

Dennis Dick, szef struktury rynku prywatnego w Pride Trading LLC w Las Vegas, powiedział: „To wynika z przesady, ale wątpię, czy może kontynuować szaleństwo sprzedaży detalicznej.

„Zasadniczo jest za wcześnie, by mówić. Trump ma ogromną rzeszę fanów i mogą przejść z tradycyjnych mediów społecznościowych na tę stronę… ale to zależy od tego, jak dobre są te aplikacje”.

Nowi użytkownicy mieli problemy z zarejestrowaniem się w bezpłatnej aplikacji lub zostali umieszczeni na liście oczekujących oznaczonej jako „masowe zapotrzebowanie”, gdy tylko została wydana. Nie wiadomo, czy problemy zostały rozwiązane do wtorku.

READ  2 zmarło; Niedźwiedź uśpiony w parku narodowym

Trump nie odpowiedział natychmiast na prośbę Reutera o komentarz ze strony Media & Technology Group i Digital World.

Czołowi regulatorzy finansowi z Wall Street badają, czy transakcja Trumpa o wartości 1,25 miliarda dolarów wprowadziła TMTG na giełdę. Czytaj więcej

Inne akcje powiązane z Trumpem również wzrosły. Zabawa (FUN.O)Wynajęty do budowy procesora telefonu w kampanii prezydenckiej Trumpa w 2020 r. Wzrósł o 11%. SPAC CF Przejęcie Corp VI (CFVI.O)Platforma wideo zazwyczaj zajmuje Rumble Inc, z dodatkiem 3,3%.

Twitter Inc (TWTR.N) Tymczasem platformy Meta będące rodzicami Facebooka spadły o 1,7% (FB.O) Zmniejszona o 1%.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Mehty Singha w Bangalore; Edytowanie przez Sawmiyathepa Chakrabarty

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.