20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Akcje GameStop spadły o 30% wraz z wygaszeniem fali memów

Akcje GameStop spadły o 30% wraz z wygaszeniem fali memów

Akcje GameStop (GME) spadły w środę o 30%, ponieważ wzrost liczby nazw memów wykazywał oznaki słabnięcia. Akcje sprzedawcy gier wideo wyłoniły się po dwudniowym krótkim spadku. W ciągu ostatnich dwóch sesji akcje GameStop wzrosły o ponad 180%.

AMC (AMC) również spadła w środę aż o 27% po tym, jak akcje operatora sieci kin wzrosły w ciągu ostatnich dwóch dni o 95%.

Inne akcje, które miały silną krótką pozycję, które spadły w środę, to SunPower (SPWR), Beyond Meat (BYND) i Children’s Place (PLCE).

Akcje GameStop wzrosły w poniedziałek po ponownym pojawieniu się Keitha Gilla, znanego również jako „Roaring Kitty”, którego bycza sprawa na GameStop ponownie zapoczątkowała wzrost cen akcji mema w 2021 roku.

W notatce dla klientów Nicholas Colas, współzałożyciel DataTrek Research, napisał, że ta ostatnia akcja handlowa „wydaje się być echem początku 2021 r., kiedy te obliczenia pomogły w zaciekłym ograniczeniu sprzedaży w GameStop”.

Colas zauważył, że powrót w 2021 r. był nieco większy niż ten, który widzieliśmy do tej pory, a akcje GameStop wzrosły w styczniu 2021 r. o 1500%, po czym straciły większość zysków.

Ból, jaki odczuwali krótcy sprzedawcy podczas pierwotnego wzrostu cen akcji memów trzy lata temu, nie powstrzymał w ostatnich dniach obstawiania przeciwko tym firmom.

Keith Gill, znany na forach mediów społecznościowych jako Roaring Kitty, zeznaje podczas wirtualnego przesłuchania w GameStop w Waszyngtonie, 18 lutego 2021 r. Człowiek będący w centrum szału na memy podczas pandemii powraca po raz pierwszy na platformę mediów społecznościowych X za trzy lata w niedzielę.  (Komisja ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów za pośrednictwem AP, plik)

Keith Gill, znany na forach mediów społecznościowych jako Roaring Kitty, zeznaje podczas wirtualnego przesłuchania w GameStop w Waszyngtonie, 18 lutego 2021 r. (Komisja ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów za pośrednictwem AP, plik) (Agencja prasowa)

Dane z S3 Partners pokazały, że krótkie zainteresowanie GameStopem utrzymuje się na wysokim poziomie od czasu pojawienia się mema i wynosi prawie 24%.

Wartość szortów GameStop spadła we wtorek o 1,36 miliarda dolarów po stracie prawie 900 milionów dolarów w poniedziałek.

„Obserwujemy ciągłe pokrywanie krótkich pozycji ze względu na presję związaną z narodzinami handlu memami”. – powiedział Ihor Dusaniwskidyrektor zarządzający S3 Partners.

READ  16 miliardów dolarów fortuny Sama Bankmana-Frieda wyparowało w niecały tydzień

Stratedzy z Wall Street ostrzegli we wtorek, że nowa fala entuzjazmu jest daleka od szaleństwa sprzed trzech lat i ma „małe” szanse na powtórzenie się w 2021 r.

W środę akcje GameStop spadły, co sugeruje, że wzrost popularności memów wygasł.  (AP Photo/John Minchillo, plik)W środę akcje GameStop spadły, co sugeruje, że wzrost popularności memów wygasł.  (AP Photo/John Minchillo, plik)

W środę akcje GameStop spadły, co sugeruje, że wzrost popularności memów wygasł. (AP Photo/John Minchillo, plik) (Agencja prasowa)

Szał na memy, który nastąpił trzy lata temu, przyciągnął uwagę całego kraju, przyciągając armię sprzedawców detalicznych podczas blokad związanych z pandemią.

„Wcale nie patrzę na to tak bardzo, jak w 2021 r., kiedy był to moment prawie transformacyjny, wciągający na rynek, no wiesz, dziesiątki milionów ludzi” – powiedział Tom Sosnoff, dyrektor generalny Tastylive, firmy zajmującej się opcjami i firma oferująca rozwiązania. Platforma handlu kontraktami futures.

We wtorek YouTuber Matt Kohrs, który w przeszłości zajmował stanowiska w GameStop i AMC, powiedział, że kluczowy aspekt rywalizacji „mały chłopak kontra duży facet” w krótkich okresach 2021 roku jest dziś aktualny.

„Uważa się, że cały system jest skonfigurowany i izolowany, aby przynosić korzyści potężnej elicie, GME jest symbolem ruchu populistycznego przeciwko tej koncepcji” – powiedział Kohrs.

Dodał: „Jedyna prawdziwa zmiana, jaką widzę z psychologicznego punktu widzenia, to zaprzestanie zwracania się do wewnątrz”.

Ince Ferry jest głównym korespondentem biznesowym Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze pod adresem @ines_ferre.

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z najnowszymi wiadomościami giełdowymi i dogłębną analizą, w tym wydarzeniami dotyczącymi zmian akcji

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance