24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Akcje amerykańskie i europejskie rosną, ponieważ inwestorzy zastanawiają się nad wpływem sankcji na światową gospodarkę

Akcje amerykańskie i europejskie rosną, ponieważ inwestorzy zastanawiają się nad wpływem sankcji na światową gospodarkę

Akcje amerykańskie i europejskie wzrosły w piątek, ponieważ inwestorzy sygnalizowali, że zachodnie sankcje nałożone na Rosję w związku z jej inwazją na Ukrainę mogą mniej zakłócać globalne dostawy energii, niż wymagały tego rynki.

Indeks giełdowy S&P 500, który był huśtać się dziko W czwartek na początku handlu wzrósł o 1,9 proc.

Benchmarkowy indeks Wall Street spadł w czwartek aż o 2,6 proc., po czym zamknął się o 1,5 proc. w górę, w wyniku ruchów, które traderzy przypisują funduszom hedgingowym, które rozpadły się po poprzednich zakładach, że akcje spadną, gdy Rosja ruszy przeciwko swojemu sąsiadowi. Skoncentrowany na technologii Nasdaq Composite wzrósł o 1,2 procent.

jako siły rosyjskie Awansowałem w KijowieBiały Dom i Unia Europejska uderzyły w Moskwę szeregiem sankcji, które nie zdołały ograniczyć eksportu energii, łagodząc obawy rynku przed skokiem cen ropy, który zaostrzył i tak już wysoki poziom globalnej inflacji.

„Wczorajsze wiadomości o sankcjach nie były tak gwałtowne, jak obawiali się niektórzy na rynkach” – powiedział Sebastian Mackay, zarządzający funduszem wielu aktywów w Invesco.

Ropa Brent spadła w piątek o 2,4 procent do 96,71 USD za baryłkę, po wzroście do prawie 106 USD dzień wcześniej, gdy wybuchy wstrząsnęły Ukrainą.

Rosyjski indeks Moex wzrósł w piątek o jedną piątą, po utracie jednej trzeciej wartości w poprzedniej sesji.

W Europie regionalny indeks Stoxx 600 zamknął się o 3,3 proc., po spadku o 3,3 proc. w poprzedniej sesji i krótkim wejściu w techniczną korektę. Subindeks bankowy Stoxx wzrósł o 3,5 procent, po gwałtownych spadkach na początku tygodnia.

Tymczasem londyńska giełda FTSE 100 zamknęła się o 3,9 proc. wyżej – odwzorowując spadki z poprzedniego dnia w najlepszym jednodniowym wzroście od listopada 2020 r.

Maria Munici, główna menedżerka portfela funduszy wieloaktywowych w M&G Investments, powiedziała, że ​​inwestorzy będą teraz szukać również transakcji w mocno sprzedawanych segmentach rynku akcji.

READ  Według Forbesa Elon Musk nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie

„Kiedy wykonujesz te duże ruchy w bardzo krótkim czasie, często jest to przesadzone” – powiedziała. Powiedziała, że ​​europejskie banki są teraz „bardzo atrakcyjną wartością”, szczególnie w kontekście gotowości Europejskiego Banku Centralnego do zaostrzenia polityki pieniężnej.

Popyt na bezpieczne aktywa również osłabł w piątek. Rentowność niemieckich 10-letnich obligacji wzrosła o 0,05 punktu procentowego do 0,22 procent, odzwierciedlając gwałtowny spadek ceny standardowego europejskiego instrumentu dłużnego. Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wzrosła o 0,02 punktu procentowego do 1,99 procent.

Spot złoto straciło 1 procent do 1883 USD za uncję. Indeks dolara, który mierzy walutę amerykańską w stosunku do walut konkurencyjnych i ma tendencję do wzrostu w okresach napięć na rynku, spadł o 0,5 procent.

Tancredi Cordero, założyciel Coros Associates, butiku doradztwa inwestycyjnego, twierdzi, że zrównoważony wzrost na giełdzie jest mało prawdopodobny, przynajmniej w ciągu najbliższych kilku tygodni.

„Wyceny akcji nie są tak wysokie jak dwa miesiące temu, ale nadal są wysokie”, powiedział w kontekście oczekiwania, że ​​Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe od marcowego posiedzenia.

„Jesteśmy na krawędzi”, dodał, szacując, że indeks giełdowy S&P 500 „może spaść o kolejne 5 do 10 procent stąd”.

Bez hedgingu – rynki, finanse i silna opinia

Robert Armstrong wyjaśnia najważniejsze trendy rynkowe i omawia, jak reagują na nie najlepsze umysły z Wall Street. Udział tutaj Aby wysyłać newsletter bezpośrednio do skrzynki odbiorczej w każdy dzień tygodnia