8 sierpnia, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Activision sprawia, że ​​gry mobilne nie tylko na konsole i komputery PC

Activision sprawia, że ​​gry mobilne nie tylko na konsole i komputery PC

Żołnierz z karabinem stoi obok dużego brązowego orka i obaj są przed zrzutem ekranu Candy Crush.

obrazek: Activision / Blizzard / Król / Kotaku

Oto znak czasu: Activision potwierdziło w nowo opublikowanych dokumentach finansowych, że w minionym kwartale przyniosło większe przychody z gier mobilnych niż ze wszystkich gier na konsole i komputery PC razem wzięte.

Jak to zauważyłem TweaktownRaport kwartalny Activision został opublikowany w zeszłym tygodniu i rzuca nieco światła na to, jak finansowo radzą sobie największe gry na PC, konsole i urządzenia mobilne. I z powodu gier takich jak Nieśmiertelny DiabloA Telefon komórkowy Call of DutyA Candy Crush Sagauwięziony Wezwanie do służby Wydawca zarabia dużo pieniędzy na grach mobilnych. W rzeczywistości ponad połowa jego całkowitych przychodów za drugi kwartał 2022 r. pochodziła z tytułów mobilnych, a nie z gier na konsole lub komputery PC.

Według raportuOkoło 51 procent całkowitych przychodów Activision z drugiego kwartału 2022 roku pochodziło z gier mobilnych. To daje łączne przychody z gier mobilnych w wysokości 831 milionów dolarów. Tymczasem gry konsolowe przyniosły około 376 milionów dolarów, a gry komputerowe nieco mniej, 332 miliony dolarów. W końcu zarobił 105 milionów dolarów na wydarzeniach i e-sporcie.

Czego możesz się nie spodziewać, zwłaszcza jeśli nie zdajesz sobie sprawy, jak ogromne były gry mobilne w ciągu ostatniej dekady, to to, że 831 milionów dolarów w grach mobilnych pochodziło głównie z tytułów King, a nie takich jak Telefon komórkowy Call of Duty. W raporcie Activision mówi, że tytuły Kinga lubią cukierek zmiażdżyć A Bohaterowie Farmy Przyniosła ponad 680 milionów dolarów.

Czytaj więcej: Prawnik popycha Activision, aby nie grało Wezwanie do służby

Te liczby pokazują, że dla dużych wydawców, takich jak Activision, przyszłość prawdopodobnie będzie przyszłością, ponieważ inwestują więcej zasobów i pieniędzy w gry mobilne i coraz mniej koncentrują się na grach konsolowych. W epoce, w której Gry AAA są droższe niż kiedykolwiekA Budowa trwa lataGry mobilne stały się kołem ratunkowym dla dużych firm zajmujących się grami, które chcą trzymać głowę nad wodą.

For Activision it’s especially important as Wezwanie do służby Wciąż traci miliony graczy A kiepska wydajność. Biorąc pod uwagę, że firma przez lata skupiała się na dużej ilości energii Wezwanie do służbyCzasami nawet posiadanie każdego studia, które posiadasz Pracuje nad franczyzą w pewnym zakresie – prawdopodobnie będzie dążył do dywersyfikacji w kierunku urządzeń mobilnych więcej, a nie mniej, idąc do przodu.

Należy również zauważyć, że bardzo udane gry mobilne Activision są jednym z głównych powodów Microsoft zaczął kupować firmę na początku tego roku W związku z masowymi skutkami publicznymi po pozwaniu firmy Przez lata molestowania seksualnego i dyskryminacji.

Jakoś, Wezwanie do służby A Puszki To jak nagrody, które dostaje Xbox na szczycie Od King i jej gier polegających na drukowaniu pieniędzy.

READ  Podsumowanie: Komentarze na temat Wojownicze Żółwie Ninja: Shredder's Revenge