2 marca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Activision Blizzard zawarła ugodę z Kalifornią w sprawie o dyskryminację w miejscu pracy na kwotę 54 milionów dolarów

Activision Blizzard zawarła ugodę z Kalifornią w sprawie o dyskryminację w miejscu pracy na kwotę 54 milionów dolarów

Activision Blizzard, firma produkująca gry wideo, która produkuje między innymi Call of Duty i World of Warcraft, zawarła ugodę ze stanem Kalifornia w sprawie o dyskryminację w miejscu pracy na kwotę 54 milionów dolarów.

Ugoda rozwiewa zarzuty, że firma „dyskryminowała kobiety w firmie, w tym odmawiała im możliwości awansu i płaciła im mniej niż mężczyznom za zasadniczo podobną pracę”. Prawa obywatelskie w Kalifornii Ministerstwo ogłosiło to w piątek późnym wieczorem.

Na mocy umowy, która podlega zatwierdzeniu przez sąd, kobiety, które pracowały w Activision Blizzard w okresie od 12 października 2015 r. do 31 grudnia 2020 r., mogą kwalifikować się do odszkodowania. Agencja rządowa podała, że ​​na takie płatności przeznaczono około 45,75 mln dolarów z kwoty ugody.

Na tej ilustracji logo Microsoft i Activision Blizzard pojawiają się na smartfonie, a logo FTC na ekranie komputera. (Pavlo Gonchar/SOPA Images/LightRocket za pośrednictwem Getty Images/Getty Images)

Activision Blizzard zgodziło się również podjąć kroki w celu zapewnienia „uczciwych praktyk w zakresie wynagrodzeń i awansów” w firmie.

„Doceniamy wagę kwestii poruszonych w tej umowie i jesteśmy zobowiązani do pełnego wdrożenia wszystkich nowych zobowiązań, jakie podjęliśmy w jej ramach” – oznajmiło w sobotę Activision Blizzard.

FTC ponownie włącza się, aby zablokować przejęcie Activision przez Microsoft

Firma zauważyła również, że Kalifornijski Departament Praw Obywatelskich zgodził się złożyć poprawioną skargę, wycofując zarzuty o molestowanie seksualne.

Kalifornijska agencja praw obywatelskich pozwała Activision Blizzard z siedzibą w Santa Monica w lipcu 2021 r., utrzymując, że pracownice spotykają się z ciągłym molestowaniem seksualnym, że niewiele kobiet jest zatrudnianych na stanowiska kierownicze, a gdy tak się dzieje, otrzymują niższe wynagrodzenie, premie motywacyjne i ogólne wynagrodzenie. samców. Rówieśnicy.

READ  Country Garden, chiński gigant z branży nieruchomości, nie spłaca swojego zadłużenia

Zarzuty pomogły obniżyć cenę akcji Activision w 2021 r., torując drogę do ostatecznej oferty przejęcia Microsoftu w styczniu 2022 r. Gigant oprogramowania, będący właścicielem systemu gier Xbox, sfinalizował w październiku transakcję zakupu Activision o wartości 69 miliardów dolarów po napotkaniu globalnego sprzeciwu ze strony antyterrorystów -rządowe organy regulacyjne Monopol i konkurenci.

Kliknij tutaj, aby pobrać aplikację FOX Business

Ugoda stwierdza, że ​​„żaden sąd ani niezależne dochodzenie nie potwierdziły żadnych zarzutów” dotyczących systematycznego lub powszechnego molestowania seksualnego w Activision Blizzard i nie zawiera zarzutu, że zarząd i dyrektor generalny firmy postępowali niewłaściwie lub ignorowali lub tolerowali kulturę molestowania , odwetu lub dyskryminacji.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.