19 maja, 2024

15-metrowy buzzer-beater Maxa Strussa nad Luką Donciciem podnosi Cavaliers przed Mavericks

CLEVELAND – Najlepszy zawodnik podań w karierze Evana Mobleya, najgorszy wślizg Carisa LeVerta i drugi najlepszy zawodnik, który wygrał mecz w ciągu prawie 28 lat pracy Maxa Strusa na świecie.

Tak wyglądało pandemonium we wtorek wieczorem w Cleveland.

Strus wystrzelił 15-metrowy rzut tuż przed upływem czasu, wyczerpał go i tym samym poprowadził swoich Cavaliers do ekscytującego zwycięstwa 121-119 nad Dallas Mavericks. Jest to strzał kilka kroków od linii połowy kortu i według ESPN Stats & Info jest to drugi najdłuższy w historii NBA zwycięski strzał w sygnalizator.

„Tak” – odpowiedział Strauss zapytany, czy wie, że jego strzał będzie dobry. – Nawet nie wiem, co się potem wydarzyło.

No cóż, Max, pobiegłeś do koszyka w stanie ekstazy i szoku. LeVert gonił cię i próbował cię powalić, ale powtórka wideo pokazuje, że pokonałeś go w takim samym stopniu, w jakim on cię powalił. Cavs w pewnym sensie unikali dosłownie stada psów, ale większość kolegów Strusa unosiła się nad nim i krzyczała nie wiadomo co – z całkowitym niedowierzaniem temu, co właśnie zobaczyli.

„Nie wiem, co powiedziałem do mikrofonu (po meczu)” – powiedział Donovan Mitchell, który nie brał udziału w meczu o zwycięstwo Strusa. „Jeśli Bally Sports jest jego właścicielem, pamiętaj, aby go wypuścić”.

Ostatnie 30 sekund tego meczu było pijane. Zaczęło się, gdy Mitchell trafił 3 i prowadził 118-115. Kyrie Irving, były dżokej, który to zrobił Najwspanialszy strzał w historii franczyzy, pogrzebał krótkiego skoczka na 23,8 sekundy przed końcem, co oczywiście oddało piłkę Cavaliers, gdy zegar akcji się zatrzymał. Dallas nie musiał od razu faulować i zdecydował się na wywieranie presji, prawie uniemożliwiając Dariusowi Garlandowi wykonanie rzutu sędziowskiego w akcji, w której Cleveland upierał się, że Garland został sfaulowany. Cavaliers wykorzystali ostatnią przerwę na żądanie, aby obronić piłkę, ale Mobley wypadł z niej i odrzucił piłkę.

READ  UFC Hall of Fame Stefan Bonnar zmarł w wieku 45 lat

Mavericks, zgodnie z oczekiwaniami, szukali Luki Doncicia (45 punktów w meczu, 14 asyst, 9 zbiórek), ale podanie Maxiego Klebera zostało prawie przechwycone przez Mobleya. Dončić złapał piłkę i zamiast sam strzelić, podał do otwartego PJ Washingtona na 2,6 sekundy przed końcem.

„Czułem się przytłoczony, ponieważ nie spodziewałem się, że Max odda idealny strzał” – powiedział Mitchell. „Ale ostatecznie właśnie dlatego grasz do ostatnich sekund”.

Tak, jeśli chodzi o te, ostatnie dwie sekundy i zmiana. Po przerwie na żądanie Struss rzucił piłkę do Mobleya na polu ataku, który natychmiast oddał ją Strussowi (a później zgodził się, że było to najlepsze lub przynajmniej najmądrzejsze podanie, jakie kiedykolwiek rzucono). Strus, pędem niosąc go w stronę kosza, odpiął jednego z dłoni Dončicia i patrzył, jak utrzymuje się na kursie, aż minął obręcz.

piłka nożna.

„Wstawaj” – powiedział Strauss zapytany, co mu przyszło do głowy, gdy Mobley podał mu piłkę. „Miałem miejsce, nie wiem. Po prostu go zastrzeliłem”.
Strauss przypomniał także reporterom, że robił to już wcześniej.

„W Dywizji II (uczelnianej) oddałem strzał z trzech czwartych kortu, aby wygrać mecz” – powiedział. Strauss uczęszczał do Lewis Little School w Illinois, po czym przeniósł się do DePaul. „Myślę, że to był numer 1 w ESPN”.

Pomijając modlitwę na odległość pięćdziesięciu dziewięciu stóp, Strus wyrwał kawalerów ze szczęk druzgocącej porażki. Do przerwy Cleveland prowadziło aż 15 punktami, a na około cztery minuty przed końcem gry przegrywało 10, gdy na boisku pojawił się Struss. Odpowiedział czterema trójkami z rzędu, zmniejszając deficyt do jednego punktu, a w ostatniej kwarcie zdobył 15 ze swoich 21 punktów – wszystko w 3 sekundy. Każdy z siedmiu goli z gry Strusa padł zza łuku, a jeden także zza linii czasu i środka pola. W finale uzyskał czas 5 z 5 z 3 z czasem 3:42.

READ  Podsumowanie Ligi Mistrzów: gra na wieki, ekscytująca Ubanda i siedem pożegnań

„To, co zrobił dziś wieczorem, było absolutnie niedorzeczne, ale taki jest Max” – powiedział ochrypły J.B. Bickerstaff, któremu potrzebne są sale i herbata ziołowa do statystyk dotyczących nadchodzącego meczu Cavs, który odbędzie się w środę wieczorem w Chicago. „Max nigdy się nie poddaje. Byliśmy tam na dole i miał taką samą mentalność. Nie miał zamiaru się poddać”.

Mitchell prowadził Cavaliers z 31 punktami, a Jarrett Allen miał 19 punktów i dziewięć zbiórek. Cleveland (38-19) utrzymało przewagę nad Milwaukee Bucks i zajęło drugie miejsce w Konferencji Wschodniej.

Po siedmiu zwycięstwach z rzędu Mavericks (33-25) przegrali dwie z rzędu i zagrają ponownie w środę w Toronto.

„Mogę szczerze powiedzieć, że to pierwszy raz w życiu, kiedy spudłowałem przy strzale z połowy kortu” – powiedział Irving. „Po prostu ktoś kopie piłkę na trzy czwarte pola, a piłka wpada do siatki, niczego nie dotykając. Jest to więc niefortunna okoliczność. Zagraliśmy dobrze i daliśmy sobie szansę na zwycięstwo.

W meczu, w którym decyduje ostatni strzał, liczą się wszystkie zagrania. W tym celu Irving popełnił niezwykły obrót, który kosztował Mavs. Ponieważ Strus dopiero rozpoczynał swoją serię rzutów za trzy punkty w czwartej kwarcie (stracił cztery punkty w 66 sekund), mówi się, że Irving był w grze, kiedy złapał podanie od Tima Hardawaya Jr. po pierwszym rzucie Strusa za trzy punkty. wejść do bramki i Irving chciał to być ten, który ją rzuci, ale sędzia powiedział, że był już w grze, kiedy przejął piłkę od Hardawaya, zanim przekroczył linię bramkową.

Trener Mavericks Jason Kidd powiedział: „Postawiliśmy się w sytuacji, w której moglibyśmy pokonać jedną z najlepszych drużyn w lidze, nie tylko w Konferencji Wschodniej, ale w lidze, ale zawiedliśmy”.