20 kwietnia, 2024

3 rzeczy z wygranej Dallas Mavericks z Utah Jazz, 110-104

ten Dallas Mavericks Pokonany Utah Jazz 110-104 Poniedziałkowa noc w Barnburner w Dallas. Zwycięstwo rozstrzyga serię w grze jednoczęściowej. Mavericks pojadą do Utah w czwartek na trzeci mecz.

Mavericks ponownie rozpoczęli mecz od solidnej obrony, ale podobnie jak w grze 1, nie mógł wykonać zbyt wiele ataku. Co gorsza, kiepsko zamykali dzielnice. Jazz pokonał Mavericks 17-8 w ostatnich trzech minutach pierwszej i drugiej kwarty.

Ale Dallas nadal walczył w trzeciej kwarcie. Nadal zamykali się w jazzie, ale nie byli w stanie ruszyć do przodu aż do Maxi Kleber 3 pod koniec kwarty. Galen Bronson odegrał kluczową rolę w utrzymaniu Mavericks w grze, zdobywając 10 punktów w trzeciej kwarcie. Karierę zakończył z 41 wzlotami w grze.

Utah prowadził przed rozpoczęciem czwartej kwarty w kolejnym 8-3, ale Mavericks grali pewnie. A potem zaczęli robić trzy. każdy. Kleber, Bronson, Dorian Finney, Smith i Pollock. zewsząd.

W tym momencie nie mam już dla ciebie żadnej innej analizy poza grupą graczy wygrywających każdy zdobyty punkt. Nie pamiętam takiej wygranej od czasu, gdy w 2014 roku Vince Carter pokonał Spurs.

Jedyne, co się wyróżnia, to odważny wysiłek całego zespołu. Wynik skrzyni powie ci, że Mavericks zostali zmiażdżeni na deskach i tak się stało. Ale w czwartym kwartale osiągnęli lepsze wyniki niż Jazz 8-6. Rudy Gobert kontrolował szkło, dopóki tego nie zrobił, dopóki nie stało się ono ważniejsze.

jest nadzieja. Oto trzy rzeczy z gry:

Przybył Galen Bronson!

Jakiekolwiek byłyby twoje wzniosłe oczekiwania wobec Bronsona w tym sezonie, z pewnością nie były one tak wysokie. Od lat jestem kierowcą pociągu szumu Galena Bronsona i nigdy nie sądziłem, że coś takiego jest możliwe. Ale oto jesteśmy.

41 punktów, osiem zbiórek i pięć asyst. Dwie kradzieże. 6 na 10 zza łuku. Plus-15 za grę. Zerowy obrót. Co za linia. W grze, której rozpaczliwie potrzebowali Maverickowie, Bronson miał grę swojego życia. To jeden z tych programów, które zapamiętamy na zawsze. Jest w rolce podkreślającej franczyzę Mavericks. Bronson strzelił gola w każdy możliwy sposób. Spójrz na jego wykres:

READ  Zespół 49ers szuka zawodnika Edge Rushera, obrońcy narożnika w ostatecznym terminie handlu – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Nie ma wystarczająco dużo słów, aby tak wykonać. Ludzie mówią, że ktoś kurczowo trzyma się haczyka, kiedy uderza mocnym strzałem pod koniec gry. Ale taka gra? To jest sprzęgło. Kiedy Twój zespół potrzebuje ważnego meczu lub gdy sezon jest zagrożony, a Ty grasz w grę swojego życia? Robią to prywatni gracze.

Maxi Clipper powraca, aby się nim pochwalić

Mówiąc o występowaniu na dużej pozycji, gdy twoja drużyna najbardziej tego potrzebuje, Clipper wreszcie wyszedł z miesięcznej stagnacji w strzelaniu i zdobył 25 punktów w strzale 8 z 11 z głębi. I te punkty również były bardzo na czasie. Clipper zdobył 19 punktów w drugiej połowie i 10 w czwartej kwarcie.

Prawie podwoił swój poprzedni szczyt w karierze playoff w punktach, co było 14 punktami przeciwko Los Angeles Clippers W postsezonie zeszłego roku. Clipper wybrał najlepszy moment na wyjście ze skorupy, ponieważ Maverickowie desperacko potrzebowali go zastrzelić.

Trzypunktowy strzał Clippera wybił Rudy’ego Goberta z pola walki i oczyścił tor dla Bronsona i Spencera Dinwiddy’ego. To odblokowało więcej rzutów za trzy punkty dla graczy takich jak Vinnie Smith i Bullock. Aż strach pomyśleć, ale strzelanie do Clippera jest kluczem do zwycięstwa Dallas. Mam nadzieję, że przez całą serię zrobi się gorąco.

Mavericks strzelili z trzema punktami

Mavericks zaliczył trzy rzuty w drugiej połowie. Ustanowili rekord franczyzy trzech rzutów w meczu play-off 22, bijąc poprzedni rekord 20 rzutów, który został ustanowiony wcześniej dwukrotnie. Trafili sześć w rzuty rożne i 16 w pierwszym inningu.

Dallas wystrzelił 46% zza łuku przy dużej liczbie strzałów (22 z 47). Trudno jest pokonać drużynę, która trafia wiele punktów za trzy punkty, chyba że trafisz je w podobnym tempie. To nie był jazz. Może nie jest to powtarzalna strategia, ale pozwoliła Mavericks ukraść zwycięstwo, a każda gra, którą rozwijają w serii, zwiększa grywalność Luki Doncica. A jeśli uda mu się wejść do gry, wszystko może się zdarzyć.

Oto nasz najnowszy odcinek Z Mavs Moneyball After Dark. Jeśli nie możesz zobaczyć umieszczonego poniżej, Kliknij tutaj, aby przejść bezpośrednio do podcastu. Lub przejdź do swojej ulubionej aplikacji do podcastów i wyszukaj Mavs Moneyball Podcast.