16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Źródła – Clippers podpisują przebojowy kontrakt z Jamesem Hardenem z 76ers

Źródła – Clippers podpisują przebojowy kontrakt z Jamesem Hardenem z 76ers

Adriana WojnarowskiegoWeteran NBA Insider31 października 2023, 02:04 ET3 minuty czytania

Sezon 2022–2023 Jamesa Hardena jest najlepszy z 76 rundami

Oto najlepsze momenty z ostatniego sezonu Jamesa Hardena w drużynie Philadelphia 76ers.

The Źródła ESPN podają, że LA Clippers pozyskali w poniedziałkowy wieczór 10-krotnego obrońcę All-Star Jamesa Hardena w ramach niezwykle udanej transakcji z Philadelphia 76ers.

76ers wysłali Hardena, PJ Tuckera i Filipa Petruseva do Clippers po Marcusa Morrisa, Roberta Covingtona, Nicka Baduma, KJ Martina, niechroniony wybór w pierwszej rundzie w 2028 r., dwa wybory w drugiej rundzie, zamianę wyborów w 2029 r. i dodatkowy wybór w pierwszej rundzie wybierać. Źródła ESPN podają, że wybór zostanie wysłany od trzeciego zespołu.

Źródła podają, że Clippers i trzeci zespół nadal finalizują te szczegóły w poniedziałek wieczorem.

Źródła podają, że Sixers zwolnią weterana obrony Danny’ego Greena, aby zwolnić miejsce w składzie na wymianę.

Clippers zatrudnili Hardena do współpracy z napastnikami All-Star Kawhi Leonardem i Paulem Georgem oraz do obrońcy Russella Westbrooka, który grał z Hardenem w Oklahoma City Thunder i Houston Rockets. Clippers i Sixers rozmawiali o transferze Hardena od lipca i ostatecznie doszli do porozumienia w poniedziałkowy wieczór.

Źródła podają, że Clippers i 76ers ponownie zaczęli rozmawiać o wymianie zawodnika w weekend, gdy powrót Hardena do składu Sixers stał się mało prawdopodobny.

Sixers chcieli pozyskać dwa typy w pierwszej rundzie od Hardena i mieli nadzieję, że te atuty – w połączeniu z wyborami w drugiej rundzie i dużą zamianą – dadzą im szansę na pozyskanie kolejnego czołowego obrońcy. W okresie pozasezonowym został sprzedany do współpracy z MVP Joelem Embiidem i Tyrese Maxeyem.

Harden jest „podekscytowany” wyjazdem do Clippers i ma nadzieję wkrótce przeprowadzić się do Los Angeles, powiedziały bliskie mu źródła Ramonie Shelburne z ESPN. Najprawdopodobniej pojawi się we wtorkowy wieczór u siebie na meczu Clippers z Orlando Magic.

Harden (34 l.) złożył wniosek o wymianę w czerwcu, kupując opcję zawodnika za 35,6 mln dolarów na sezon 2023–2024. Podczas sierpniowego występu promocyjnego w Chinach wielokrotnie nazywał prezesa ds. operacji koszykarskich 76ers Daryla Moreya „kłamcą” i przyznał, że ich związek był nie do naprawienia po ponownym dołączeniu do zespołu na początku tego miesiąca.

Harden nie wystąpił jeszcze w barwach Filadelfii w tym sezonie i podczas niedzielnego meczu siedział na ławce rezerwowych wraz ze swoimi kolegami z drużyny, ubrany w dżinsy i zieloną bluzę z kapturem, po wzięciu udziału w treningu przed meczem i sesji wideo drużyny 76ers.

Harden miał wziąć udział we wtorkowym treningu w ośrodku drużyny w Camden w stanie New Jersey.

Harden był jednym z najlepszych graczy ligi w ciągu ostatniej dekady, zdobywając trzy tytuły strzeleckie i nagrodę MVP ligi w 2018 roku. W zeszłym sezonie był liderem ligi pod względem asyst.

Harden, który dorastał w południowej Kalifornii i grał w Artesia High School w Lakewood, wyraził zainteresowanie transferem do Clippers.

W czwartek 76ers (2-1) zagrają z Raptors, natomiast Clippers (2-1) we wtorek zmierzą się z Magic, a następnie w środę zagrają z Lakers po raz drugi.

READ  Pipin Rawat: czołowy dowódca armii Indii zginął w katastrofie helikoptera indyjskich sił powietrznych