27 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zmiana klimatu 100 razy zwiększyła prawdopodobieństwo fali upałów w Indiach

Zmiana klimatu 100 razy zwiększyła prawdopodobieństwo fali upałów w Indiach

Rolnik oblewał się wodą podczas pracy na farmie pszenicy w dystrykcie Ludhiana w Pendżabie w Indiach, w niedzielę 1 maja 2022 r.

T. Narayan | Bloomberg | Obrazy Getty

Fala upałów w północno-zachodnich Indiach i Pakistanie staje się ponad 100 razy bardziej prawdopodobna z powodu spowodowanych przez człowieka zmian klimatycznych, Według nowego badania Został opublikowany w środę przez National Weather Service w Wielkiej Brytanii.

Ekstremalne temperatury, które rozpoczęły się w marcu, ustanowiły już rekordy w regionie i zmusiły miliony ludzi do zmiany sposobu pracy i życia. Indie miały najgorętszy marzec i trzeci najcieplejszy kwiecień od 122 lat rekordów, a Pakistan miał najgorętszy kwiecień w historii.

ten Biuro w Wielkiej Brytanii W badaniu oszacowano, w jaki sposób zmiana klimatu zwiększyła szanse na takie upały, wykorzystując jako punkt odniesienia rekordowe upały w regionie w kwietniu i maju 2010 roku.

Jak wynika z badań, bez uwzględnienia zmian klimatycznych prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska termicznego, takiego jak to, które miało miejsce w 2010 r., zostanie przekroczone tylko raz na 312 lat. Jednak biorąc pod uwagę obecne skutki zmian klimatu, te rekordowe temperatury są obecnie oczekiwane co 3,1 roku. Badanie ostrzegało, że pod koniec wieku szanse mogą wzrosnąć co 1,15 roku.

„Fale upałów od dawna są cechą klimatu przedmonsunowego w regionie w kwietniu i maju” – powiedział Nikos Christidis, główny autor badania. „Jednak nasze badanie pokazuje, że zmiana klimatu jest motorem intensywności upałów w tych epizodach”.

Sprzedam chłodnice powietrza w New Delhi w Indiach w sobotę 30 kwietnia 2022 r. W Indiach panuje fala upałów, a średnia temperatura w tym kraju w marcu sięga prawie 92°F (33°C), co jest najwyższą odnotowaną w ciągu miesiąca. Odkąd władze zaczęły zbierać dane w 1901 roku.

Anindeto Mukherjee | Bloomberg | Obrazy Getty

W Indiach średnia maksymalna temperatura w kwietniu wynosiła 35,30°C (95,5°F) lub poniżej 35,42°C (95,8°F) w 2010 r. i 35,32°C (95,6°F) w 2016 r., Według rządu indyjskiego.

READ  Wielostronny pożyczkodawca z siedzibą w Pekinie zawiesza działania związane z Rosją

Średnia maksymalna temperatura w marcu wyniosła 33,10 °C (91,6 °F), najwyższa średnia maksymalna temperatura w ciągu ostatnich 122 lat i nieco wyższa niż poprzedni rekord ustanowiony w marcu 2010 r.

Temperatury są również znacznie powyżej średniej w tym miesiącu. W ostatnich dniach temperatury w niektórych częściach Indii osiągnęły 50 stopni Celsjusza (122 stopnie Fahrenheita), podczas gdy niektóre części Pakistanu osiągnęły w ostatnią niedzielę 51 stopni Celsjusza (123,8 stopni Fahrenheita).

Od tego czasu fala upałów osłabła, ale maksymalne temperatury prawdopodobnie ponownie osiągną 50 stopni Celsjusza w niektórych obszarach, powiedział Paul Hutcheon z Globalnej Jednostki Naprowadzania Biura Meteorologii.

Naukowcy będą musieli poczekać do końca miesiąca, kiedy zostaną zebrane wszystkie zapisy temperatur z kwietnia i maja, by sprawdzić, czy tegoroczna fala upałów przekroczy poziomy z 2010 roku.