16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Złożona przez Marka Meadowsa propozycja przeniesienia sprawy wyborczej w Gruzji do sądu federalnego została odrzucona

ATLANTA – Federalny sąd apelacyjny w poniedziałek jednomyślnie odrzucił wniosek byłego szefa personelu Białego Domu Marka Meadowsa o przeniesienie sprawy dotyczącej ingerencji w wybory w Gruzji z sądu stanowego do sądu federalnego.

Amerykański Sąd Apelacyjny dla 11. Okręgu podtrzymał wrześniowe orzeczenie sądu niższej instancji, w którym uznano, że rzekome zachowanie byłego prezydenta Donalda Trumpa w ramach sprawy karnej o oszustwo związane z jego obowiązkami służbowymi jako szefa Białego Domu nie zostało udowodnione. pracownicy.

W sierpniu Meadows wraz z Trumpem i 17 innymi osobami postawiono zarzuty nielegalnego spiskowania mającego na celu udaremnienie porażki Trumpa w wyborach w 2020 roku w Gruzji. Po przyznaniu się do niewinności Meadows starał się skierować swoją sprawę do sądu federalnego, starając się o immunitet na mocy prawa federalnego, które pozwala na przeniesienie spraw sądowych przeciwko urzędnikom federalnym z sądu stanowego do sądu federalnego.

Subskrybuj „The Trump Trials”, nasz cotygodniowy biuletyn e-mailowy na temat czterech spraw karnych Donalda Trumpa

W piątek składający się z trzech sędziów skład sądu apelacyjnego wysłuchał ustnych wystąpień w sprawie apelacji Meadowsa. Sędzia główny William Pryor oraz sędziowie Robin Rosenbaum i Nancy Abudu wydawali się sceptyczni wobec twierdzeń Meadowsa, jakoby jego działania opisane w akcie oskarżenia hrabstwa Fulton były powiązane z jego oficjalnymi obowiązkami rządowymi.

W 49-stronicowej opinii napisanej w poniedziałek przez Pryora sąd orzekł, że federalna ustawa o wymazaniu „nie ma zastosowania do byłych urzędników federalnych, a nawet gdyby tak było, wydarzenia poprzedzające to przestępstwo nie miały związku z oficjalnymi obowiązkami Meadowsa” .”

„Chociaż Meadows był «urzędnikiem», jego udział w spisku mającym na celu zakłócenie wyborów prezydenckich nie miał związku z jego obowiązkami służbowymi” – napisał Pryor, według sędziego okręgowego USA Steve’a C. potwierdził wcześniejszą decyzję Jonesa. Próbować.

READ  W śledztwie wyborczym w Gruzji Sen. Graham zeznawać

Adwokat Meadows, George Terwilliger, nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz. Meadows ma możliwość odwołania się od tej decyzji do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych.

Decyzja ta stanowi kolejną porażkę prawną dla Meadowsa, jednego z pięciu oskarżonych, którzy próbowali przenieść swoje sprawy poza sąd stanowy. Czterech innych – byli urzędnicy Departamentu Sprawiedliwości Jeffrey Clarke i Kathy Latham, David Shaffer i Shawn Still z Gruzji, którzy głosowali na Trumpa – oczekują na apelacje w 11. Okręgu po tym, jak sądy niższej instancji odrzuciły ich wnioski o usunięcie.

Po decyzji sądu apelacyjnego prokurator okręgowy hrabstwa Fulton, Fannie D. Oznacza to kolejne prawne zwycięstwo Willisa (ze stanu), który pozwał Trumpa i jego współpracowników i stara się sądzić wszystkich 15 pozostałych oskarżonych w tej sprawie w ramach jednego procesu rozpoczynającego się w sierpniu. .