24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie mają rozpocząć się w Pekinie po wykluczeniu Rosji i Białorusi

Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie mają rozpocząć się w Pekinie po wykluczeniu Rosji i Białorusi
Według IPC, reakcja drużyn i sportowców przygotowujących się do rywalizacji w Pekinie „zagrażała wykonalności” Igrzysk i uczyniła bezpieczeństwo sportowców „mało prawdopodobnymi”, nawet po udziale Rosjan i Białorusinów. Grupa, aby konkurować jako neutralni.

Na tym tle w piątek rozpocznie się Ceremonia Otwarcia Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich, a pierwsze wydarzenia zaplanowano na sobotę. Zawody potrwają do 13 marca i obejmują 78 wydarzeń w sześciu parasportach: narciarstwo alpejskie, biathlon, narciarstwo biegowe, hokej na lodzie, snowboard i curling na wózkach.

Podobnie jak w przypadku Zimowych Igrzysk Olimpijskich w zeszłym miesiącu, zawody odbędą się w trzech oddzielnych dzielnicach w centralnym Pekinie, Yanqing i Zhangjiakou.

Zakaz Rosji i Białorusi – jak to się stało?

Po tym, jak w zeszłym tygodniu siły rosyjskie zostały po raz pierwszy rozmieszczone na Ukrainie, Międzynarodowy Komitet Ropy Naftowej (IPC) potępił złamanie przez prezydenta Rosji Władimira Putina rozejmu olimpijskiego – decyzję nakazującą powstrzymanie konfliktów na całym świecie na siedem dni przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi. siedem dni później. Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie.

Następnie w poniedziałek MKOl „zalecany” To, że rosyjskim i białoruskim sportowcom albo zakazano udziału w międzynarodowych imprezach sportowych, albo pozwolono im na neutralną rywalizację, ponieważ „krótki termin” decyzji uniemożliwił wprowadzenie zakazu.

Wcześniej w tym tygodniu szef IPC Andrew Parsons powiedział, że zezwolenie Rosji i Białorusi na udział w Pekinie, choć neutralne, było „surową możliwą karą” do dyspozycji organu zarządzającego, ale presja ze strony międzynarodowej społeczności parasportowej zmusiła IPC do podjęcia ostrzejszych działań . procedury.

Oświadczenie ukraińskich sportowców mówi, że Rosja i Białoruś wykorzystają igrzyska jako „propagandę państwową”. […] Z neutralnym oznaczeniem lub bez, „podczas gdy Sarah Hirschland, dyrektor wykonawcza Amerykańskiego Komitetu Olimpijskiego i Paraolimpijskiego, powiedziała, że ​​decyzja o nie wydawaniu całkowitego zakazu uczestnictwa „uzasadnia lekceważenie przez Rosję nie tylko rozejmu olimpijskiego, ale także ofiar wojny. „

READ  Rankingi mocy w 15. tygodniu NFL: Dallas Cowboys awansują na 2. miejsce | Wiadomości, rankingi i statystyki NFL

IPC został pozostawiony w „wyjątkowej i niemożliwej sytuacji” według Parsonsa, który powiedział, że kilka krajów zagroziło, że nie będzie konkurować w Pekinie.

Po wcześniejszym oświadczeniu, że rosyjscy i białoruscy sportowcy mogą rywalizować jako neutralni, Międzynarodowy Komitet Białorusi w czwartek zabronił udziału w igrzyskach 71 sportowcom z Rosji i 12 z Białorusi. Przesłanie Parsonsa do osób dotkniętych tą decyzją brzmiało: „Jesteście ofiarami działań waszych rządów”.

Białoruś była głównym sojusznikiem wojskowym Rosji podczas konfliktu i służyła jako odskocznia dla wojsk na Ukrainę.

Kiedy zaczynają się wydarzenia?

Ekscytacja zaczyna się w Pekinie, pierwszym mieście, w którym odbywają się zarówno Letnie, jak i Zimowe Igrzyska, podczas których odbywają się w sobotę medalowe zawody zjazdowe mężczyzn i kobiet oraz biathlon mężczyzn i kobiet.

Gospodarz Chin będzie miał drużynę 96 sportowców rywalizujących we wszystkich sześciu dyscyplinach sportowych w trakcie Igrzysk. Po zdobyciu pierwszego medalu – złotego w curlingu na wózkach – w Pjongczangu cztery lata temu, są duże nadzieje, że w tym roku chińska drużyna może osiągnąć jeszcze większe sukcesy.

Stany Zjednoczone były na szczycie medalu Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich i wysłały na swoje pierwsze igrzyska paraolimpijskie w tym roku zespół 67 osób, w tym 28.

Wśród sportowców powracających do drużyny Mistrzowie Oksany10-krotny medalista paraolimpijski na Letnich i Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, który brał udział w wioślarstwie, kolarstwie, narciarstwie biegowym i biathlonie.
Urodzona na Ukrainie, zanim została adoptowana przez swoją amerykańską matkę, Masters jest jedną z najbardziej żonatych zawodniczek paraolimpijskich ostatniej dekady. Przed igrzyskami ona Powiedział Jej „serce pęka” za kraj, w którym się urodziła.

Inne gwiazdy w amerykańskiej drużynie to hokeista Declan Farmer – którego bramki pomogły pokonać Kanadę i zdobyć złoto w ostatnich meczach – oraz Dan Knusen, były amerykański żołnierz piechoty morskiej, który zdobył sześć medali w biathlonie i cztery w narciarstwie biegowym. Lata temu.

READ  Steelers punkty kontra Browns, fast food: Nick Chubb, Amary Cooper prowadzą Cleveland obok Pittsburgha

W kanadyjskiej drużynie narciarz biegowy Brian McIver weźmie udział w swoich szóstych i ostatnich Igrzyskach Paraolimpijskich w wieku 42 lat. McIver, najbardziej utytułowany łyżwiarz przełajowy na Igrzyskach Paraolimpijskich, od czasu swojego debiutu w 2002 roku zdobył 17 medali, w tym 13 złotych.

Ukraińscy sportowcy uciekający przed ostrzałem i wybuchami

Tymczasem Ukraina wysłała Pełen skład 20 sportowców i dziewięciu przewodników jest w Pekinie Startować w zawodach biathlonowych i biegowych.

Valery Suchkevich, szef Ukraińskiego Komitetu Paraolimpijskiego, nazwał przybycie drużyny do Pekinu „cudem”.

„Przyjechaliśmy tu z Ukrainy i przejechaliśmy przez Ukrainę. Zajęło nam to kilka dni. Musieliśmy pokonać wiele barier związanych z wojną” – powiedział Suchkiewicz w czwartek dziennikarzom.

„Wielu członków naszego zespołu ledwo zdołało uciec przed ostrzałem i wybuchami, ale mimo to udało nam się tutaj”.

Sushkevych powiedział, że spał na podłodze autobusu zespołu przez ostatnie dwa dni ich podróży przez Europę przed wejściem na pokład samolotu do Pekinu, dodając: „Moglibyśmy się poddać i nie przylecielibyśmy do Pekinu. bomby eksplodowały, a rakiety eksplodowały”.

„Na Ukrainie trwa wojna na pełną skalę. Kiedy prostych rzeczy nie da się zorganizować, najłatwiejszym rozwiązaniem było pozostanie na Ukrainie”.

Jakie są protokoły COVID-19?

Środki zaradcze, które miały miejsce przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w lutym, są również wdrażane na Paraolimpiadzie.

zawiera System zamkniętej pętli Obejmuje obiekty, centra konferencyjne, hotele i jest połączona z dedykowaną usługą transferu gier. Pełne szczepienie umożliwia uczestnikom wejście do „zamkniętej pętli” bez poddawania się kwarantannie, podczas gdy osoby niezaszczepione są zobowiązane do izolowania przez 21 dni po przybyciu.

Będąc w „zamkniętej pętli”, uczestnicy gry przechodzą codzienne testy na Covid-19, a jeśli wynik pozytywny, są zamykani w pokoju w odosobnieniu, dopóki nie powrócą z dwoma kolejnymi negatywnymi kontrolami w odstępie co najmniej 24 godzin.

READ  Chicago Bulls przydzielają Dallina Terry’ego do G League – NBC Sports Chicago

Na zakończenie Zimowych Igrzysk Olimpijskich 20 lutego, po ponad 1,8 miliona testów, wśród osób związanych z igrzyskami olimpijskimi, zarejestrowano łącznie 437 przypadków Covid-19; 185 z tych pozytywnych testów dotyczyło sportowców i członków zespołu.

Między końcem igrzysk olimpijskich a środą, która przypada na dwa dni przed ceremonią otwarcia igrzysk paraolimpijskich, zarejestrowano kolejnych 17 przypadków Covid-19.