30 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zgodnie z nową prognozą wydajności dla całej serii, procesory graficzne Intel Arc do komputerów stacjonarnych mogą być wolniejsze niż wcześniej oczekiwano.

Zgodnie z nową prognozą wydajności dla całej serii, procesory graficzne Intel Arc do komputerów stacjonarnych mogą być wolniejsze niż wcześniej oczekiwano.

Intel Arc A380 nie jest „o 25% szybszy” niż Radeon RX 6400

Seria Intel Arc może pokazywać solidną wydajność w syntetycznych testach porównawczych, ale jest problem z grami. Według Intela, nowo wydana karta graficzna Arc A380 do komputerów stacjonarnych powinna być nawet o 25% szybsza niż Radeon RX 6400, z wyjątkiem twierdzenia o wydajności w odniesieniu do ceny obu kart, co wydaje się ważne, aby przeoczyć.

Karta graficzna Photon GUNNIR Arc A380, źródło: Intel China

Firma wypuściła tylko jeden układ wydajności dla GPU Arc A380 do komputerów stacjonarnych przy średniej rozdzielczości 1080p FPS przy średnich ustawieniach, ale w tym układzie brakuje informacji o wydajności RX 6400. Ani przypisy, ani witryna Intel Performance Index nie dostarczają szybko weryfikowalnych danych. 3DCenter miał już problem z ponownym sprawdzeniem roszczeń Intela i wszystkich dostępnych danych i doszedł do następującego wniosku.

Intel Arc A380 kontra AMD Radeon RX 6400, źródło: 3DCenter.org

Według strony, rzeczywista różnica wydajności w oparciu o cenę obu kart wynosi około 21%. Rzeczywista wydajność (niezależna od ceny) jest tylko o 4% lepsza, więc jest mniej więcej w granicach błędu, jak na Radeon RX 6400.

To spowodowało, że 3DCenter ponownie sprawdził poprzednie oczekiwania dotyczące wydajności dla całej serii i jest teraz nieco gorszy niż wcześniej zgłoszono. Flagowy Arc A780/770 może w rzeczywistości nie osiągać wydajności RTX 3070, ale powinien działać „nieco gorzej” niż RTX 3060 Ti. Najwyższej klasy komputery stacjonarne Intel Arc powinny konkurować z RTX 3060 i 3050, jednak nie wszystkie modele Arc A3 będą w stanie przewyższyć Radeon RX 6500 XT w grach.

Oszacowanie wydajności komputerów stacjonarnych Intel Arc, źródło: 3DCenter.org

Nadal istnieje szansa, że ​​dodatkowe optymalizacje sterowników poprawią wydajność Arc w grach, ale biorąc pod uwagę, jak ograniczona jest wersja A380 (prefabrykowane komputery dostępne tylko w jednym kraju i sprzedawane tylko w jednym sklepie), gracze będą szukać RTX 30/ Zamiast tego rozdaj RX 6000 Tak. Ta seria jest już dostępna Poniżej poziomu sugerowanej ceny detalicznej. Nie wspominając już o tym, że prawdopodobnie mamy 3 miesiące przed wycofywaniem się procesorów graficznych nowej generacji.

READ  Twój telefon może wkrótce zastąpić wiele Twoich haseł – Krebs on Security

źródło: 3DCenter.org