30 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Załoga superjachtu o wartości 300 milionów dolarów odmawia wypłynięcia z urzędnikami USA: CBS

Załoga superjachtu o wartości 300 milionów dolarów odmawia wypłynięcia z urzędnikami USA: CBS
  • To były Stany Zjednoczone próbować złapać Jacht o wartości 300 milionów dolarów był od tygodni związany z rosyjskim oligarchą.
  • Ale według niego załoga „odmawia żeglugi” z władzami USA Dokumenty sądowe widziane przez CBS.
  • Załoga obawia się, że współpraca może zrujnować ich reputację w branży jachtowej, donosi outlet.

Załoga megajachtu wartego 300 milionów dolarów przywiązanego do usankcjonowanego rosyjskiego oligarchy „odmawia wypłynięcia”, a władze USA próbują przejąć statek, według Dokumenty sądowe uzyskane przez CBS News.

Od tygodni urzędnicy amerykańscy walczą o przejęcie luksusowego jachtu Amadea zacumowanego na Fidżi, który według Departamentu Sprawiedliwości należy do rosyjskiego miliardera Sulejmana Karimowa. Długi proces prawny stał się jeszcze bardziej skomplikowany 7 maja, kiedy załoga statku odmówiła pomocy władzom USA w wypłynięciu statku, podała CBS.

Według raportu CBS opartego na oświadczeniu brytyjskiego kapitana statku Johna Walsha, powód odmowy załogi był dwojaki.

Po pierwsze, członkowie załogi nie otrzymują już zapłaty za żeglowanie po Amadei, ponieważ pieniądze właściciela zostały zamrożone. Co więcej, załoga obawia się, że naruszenie ich umowy o pracę poprzez współpracę z amerykańskimi organami ścigania może nadszarpnąć ich reputację zawodową, czytamy w raporcie.

„W skrócie, obecna załoga Amadei odmawia żeglugi Amadeą z władzami USA do nieznanego miejsca” – napisał Walsh, według CBS.

Po wypadku wydaje się, że Stany Zjednoczone zatrudniły na statku nową załogę. Jednak kapitan łodzi wielokrotnie odmawiał przyjęcia na pokład nowego personelu z powodu braku odpowiedniego „sprawdzenia”, donosi CBS.

Sulejman Karimow


Michaił Swietłow / Getty Images


Na wysokości 348 stóp Amadea, wyposażona w lądowisko dla helikopterów, basen i osiem kabin, jest jednym z największych luksusowych jachtów na świecie.

Karimow domniemany właściciel, Sankcje zostały nałożone przez Stany Zjednoczone w 2018 roku i podobno mają „bliskie relacje” z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Potentat złota miliarder jest jednym z kilkudziesięciu oligarchów, których zagraniczne aktywa stały się pionkami w odpowiedzi Zachodu na rosyjską inwazję na Ukrainę.

Jak dotąd Stany Zjednoczone wycofywały się ze swoich europejskich sojuszników, jeśli chodzi o przejmowanie „nielegalnych zdobyczy” sankcjonowanych miliarderów. Jest to kara ekonomiczna, która, jak mają nadzieję urzędnicy, zwróci krajową elitę przeciwko Putinowi.

Prawnik oligarchy przekonywał, że rzeczywistym właścicielem statku jest niepodlegający sankcjom rosyjski menedżer naftowy Eduard Chodinatow. piątek, Sąd Fidżi oddalił apelację adwokata Miało to zapobiec zdobyciu statku. Ma tydzień na odwołanie się od decyzji.

READ  Ukraina twierdzi, że armia rosyjska wypełnia fabrykę konserw mięsnych ciałami rosyjskich żołnierzy”.