24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Xbox Game Pass Standard nie obejmie tytułów pierwszego dnia, ponieważ Microsoft ponownie podnosi ceny

Xbox Game Pass Standard nie obejmie tytułów pierwszego dnia, ponieważ Microsoft ponownie podnosi ceny

Microsoft po cichu ujawnił, że nie obejmie wydań pierwszego dnia, takich jak Call of Duty: Black Ops 6, w standardowej warstwie Xbox Game Pass ze względu na rosnące ceny usługi.

Po raz pierwszy poinformował o tym Centrala Windowsa I wyjaśniono dalej Wsparcie XboxaMicrosoft ogłosił, że podniósł cenę Xbox Game Pass Ultimate z 16,99 dolarów do 19,99 dolarów miesięcznie w Stanach Zjednoczonych. Zastępuje także podstawową wersję konsoli Xbox Game Pass za 10,99 USD subskrypcją Xbox Game Pass Standard — opcją za 14,99 USD, która nie obejmuje popularnej funkcji First Edition, „wybranych wpisów do biblioteki Game Pass Ultimate” oraz dostępu do EA Play i Xbox Cloud Korzyści i zadania związane z grami oraz zniżki na gry w bibliotece Game Pass.

Microsoft nie zobowiązał się również do ostatecznego udostępnienia tych tytułów w usłudze Xbox Game Pass, twierdząc, że tytuły takie jak Call of Duty: Black Ops 6 „mogą zostać dodane do biblioteki w przyszłości”.

Zatem ci, którzy będą chcieli grać w te gry po ich premierze, a być może kiedykolwiek, będą musieli uiścić miesięczną opłatę subskrypcyjną Xbox Game Pass Ultimate w wysokości 19,99 USD, gdy te zmiany cen zaczną obowiązywać dla nowych członków 10 lipca 2024 r., a dla istniejących członków we wrześniu 12. 2024. .

Ceny PC Game Pass również wzrosną z 9,99 dolarów miesięcznie do 11,99 dolarów miesięcznie, natomiast ceny podstawowej usługi Xbox Game Pass Core wzrosną z 59,99 dolarów do 74,99 dolarów rocznie. Ich cena pozostanie jednak na poziomie 9,99 USD miesięcznie.

Wreszcie Microsoft umożliwi swoim użytkownikom przedpłatę za Xbox Game Pass na konsole tylko przez 13 miesięcy w przyszłości. Nie będzie to miało wpływu na użytkowników, którzy zapłacili już więcej niż 13 miesięcy.

READ  Odpowiedzi na krzyżówkę „New York Timesa” z czwartku, 28 września 2023 r

Podwyżki cen będą obowiązywać na całym świecie, z pełną listą dotkniętych krajów i konkretnymi zmianami w walutach lokalnych Dostępny tutaj.

Zmiany w Xbox Game Pass

Xbox Game Pass Ultimate – 19,99 USD miesięcznie – Uzyskaj dostęp do pełnej biblioteki gier Xbox Game Pass, gier na PC Game Pass, EA Play, tytułów pierwszego dnia, trybu dla wielu graczy online, ofert i zniżek dla członków, bonusów i gier w chmurze.

Standardowa usługa Xbox Game Pass – 14,99 USD miesięcznie – Dostęp do ograniczonej biblioteki gier Xbox Game Pass, która nie obejmuje tytułów Day One, a także ofert i rabatów dla wielu graczy online oraz dla poszczególnych członków. Ta kategoria pojawi się „wkrótce” i niekoniecznie w związku ze wzrostem cen z 12 września 2024 r.

Karnet na grę komputerową – 11,99 USD miesięcznie – gry PC Game Pass i EA Play. Firma Microsoft nie wyjaśniła, czy tytuły pierwszego dnia będą nadal objęte tą subskrypcją.

Kontroler Xbox Game Pass – 10,99 USD miesięcznie tylko dla istniejących subskrybentów – Ograniczona biblioteka gier Xbox wraz z ofertami i rabatami dla członków. Nie można go już kupić jako nowy abonent.

Usługa podstawowa Xbox Game Pass – 9,99 USD miesięcznie – Około 25 gier Xbox Game Pass, tryb dla wielu graczy online oraz oferty i zniżki dla członków.

Microsoft ostatni raz podniósł ceny subskrypcji Xbox Game Pass w 2023 r., podnosząc cenę poziomu Ultimate z 14,99 USD miesięcznie do 16,99 USD miesięcznie w ramach pierwszej podwyżki cen od 2017 r. Płacąc więc 14,99 USD miesięcznie za Xbox Game Pass, daje to użytkownikom znacznie mniejsze przychody niż stało się to zaledwie rok temu, kiedy Microsoft zasadniczo usunął z usługi tytuły pierwszego dnia, EA Play, gry w chmurze i bezpłatne dodatki.

READ  Wyniki cotygodniowej ankiety: Galaxy S24 Ultra jest świetny, ale drogi, a S24+ podoba się posiadaczom starszych telefonów S+

Od maja 2024 r. krążą pogłoski, że Xbox rozważa dalszą podwyżkę cen, szczególnie w świetle planowanego dodania przyszłych gier Call of Duty pierwszego dnia świadczenia usługi po przejęciu przez Xbox Activision Blizzard w zeszłym roku.

W ostatnich miesiącach dział gier wprowadził także szereg zmian mających na celu obniżenie kosztów, w tym zamknięcie Tango Gameworks i Arkane Austin w maju oraz ogłoszenie 1900 zwolnień w styczniu.

Rebecca Valentine jest starszą reporterką w IGN. Czy masz wskazówkę dotyczącą historii? Wyślij go na adres [email protected].