27 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wzrost cen gazu może zostać złagodzony przez ustawę o zapobieganiu szczelinom cen paliw konsumenckich – jeśli Senat przejdzie

Wzrost cen gazu może zostać złagodzony przez ustawę o zapobieganiu szczelinom cen paliw konsumenckich – jeśli Senat przejdzie

W sytuacji, gdy przeciętny konsument odczuwał największy wpływ na wyższe ceny gazu, największe firmy naftowe i gazowe nadal osiągały historyczne zyski. Prawodawcy są zaniepokojeni wyraźnym kontrastem między zyskami przemysłu a walką konsumencką, która została przeforsowana – i przeszła przez Izbę Reprezentantów USA w czwartek – projekt prawniczy Spowodowałoby to, że nadmierne podwyżki cen stałyby się nielegalne i rozszerzyłyby władze federalne o zbadanie rzekomego łamania cen. ten Prawo zapobiegające manipulacji cenami paliw dla konsumentów ma na celu pomoc w złagodzeniu rosnących cen gazu; Średnia krajowa cena gazu 4,45 USD za galon Ostatni tydzień – rekordowy rekord dla USA. Niektóre stany, takie jak Kalifornia, odnotowały ceny gazu Do 6 USD za galon.

Doprowadziło to do bezprecedensowego pierwszego kwartału dla firm naftowych i gazowych. Według analizy przeprowadzonej przez grupę monitorującą Accountable.US udział wzięło 21 największych firm w kraju 41 miliardów dolarów W dochodach za pierwszy kwartał tego roku – średnio 1,2 miliarda dolarów na firmę w porównaniu z tym samym okresem w zeszłym roku, zauważa raport. Firmy takie jak Devon Energy są tak pełne gotówki, że nagradzają akcjonariuszy „standardowymi” płatnościami. Z pewnością Kongres zauważył.

„Jestem dumnym kapitalistą, a to, co widzimy w cenach paliw, jest wynikiem zepsutego rynku” Powiedziała Reprezentantka Katie Porter, kalifornijska demokratka i jeden z pierwotnych sponsorów ustawy o zapobieganiu ucieczce cen paliw konsumenckich. Wielcy dyrektorzy naftowi chwalą się akcjonariuszom o rodzinach żłobiących ceny przy pompie. Celowo utrzymują podaż na niskim poziomie, aby osiągać rekordowe zyski, wywierając przy tym presję na rodziny – i całą naszą gospodarkę”.

Prawodawcy Izby Reprezentantów zatwierdzili ustawę 217 głosami do 207, bez poparcia republikanów. Czterech umiarkowanych Demokratów — przedstawicielki Lizzie Fletcher, Jared Golden, Stephanie Murphy i Kathleen Rice — sprzeciwiło się linii partii i zagłosowało przeciwko projektowi ustawy.

READ  Łysychańsk: Ukraina może mieć najgorszy tydzień od upadku Mariupola

„Ustawa o zapobieganiu oszustwom związanym z cenami paliw konsumenckich nie ustali wysokich cen benzyny na dystrybutorze i może zaostrzyć niedobory dostaw, z jakimi boryka się nasz kraj, z gorszymi wynikami” Fletcher książki w obecnej sytuacji. „Z tych powodów głosowałem nie w sprawie tego ustawodawstwa”.

Nawet niektórzy Demokraci, którzy ostatecznie poparli ustawę, wyrazili obawy dotyczące ustawy. „Wiesz, wygląda na to, że mamy do czynienia z ropą i gazem jak Big Tobacco, a czasami są one niesprawiedliwie atakowane” – powiedział. Powiedziała Przedstawiciel Vicente Gonzalez z Teksasu.

Oprócz weta ze strony czterech Demokratów i powszechnej opozycji republikańskiej, ustawa spotkała się z sprzeciwem potężnych grup lobbystów przemysłu, w tym American Petroleum Institute i National Association of Manufacturers.

Z firmami naftowymi i gazowymi opierającymi się regulacjom i praktycznie bez wsparcia republikanów, ustawa określająca ceny paliw może stanąć w obliczu trudnej bitwy w Senacie, gdzie Demokraci mają niewielką większość.

Co tak naprawdę robi rachunek za żłobienie ceny paliwa?

Zgodnie z ustawą o zapobieganiu określaniu cen paliw konsumenckich prezydent Biden może wystąpić o ogłoszenie stanu zagrożenia energetycznego.
Drew Angerer / Getty Images

Ustawa o zapobieganiu żłobieniu cen paliw konsumenckich zawiera kilka kluczowych elementów: Po pierwsze, ustawa pozwoliłaby prezydentowi ogłosić stan zagrożenia energetycznego na okres do 30 dni, chociaż deklarację tę można by przedłużyć.

W sytuacji zagrożenia energetycznego sprzedawanie paliw konsumenckich po „nieuzasadnionej wygórowanej” cenie lub wskazywanie na praktyki wyzysku staje się nielegalne. Ustawa rozszerzy również uprawnienia Federalnej Komisji Handlu do badania i rozwiązywania potencjalnych przypadków żłobienia cen paliw przez duże korporacje, definiowane jako firmy o wartości 500 milionów dolarów w rocznej sprzedaży hurtowej lub detalicznej w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z projektem organy państwowe miałyby uzyskać uprawnienia do egzekwowania prawa w zakresie naruszeń cen paliw w drodze postępowania cywilnego.

Ustawodawstwo ma na celu walkę z rekordowo wysokimi cenami gazu w Stanach Zjednoczonych, które według niektórych prawodawców i regulatorów są w dużej mierze dokonywane przez firmy naftowe i gazowe. Podobnie jak inne towary na rynku, koszt galonu gazu zależy od podaży i popytu na rynku. Główne wydarzenia, takie jak kryzys COVID-19, rosyjska inwazja na Ukrainę i zakłócony łańcuch dostaw, mogą wpłynąć na podaż i popyt na niektóre towary na rynku.

Jednak kwestią dyskusyjną pozostaje zakres, w jakim zmiany na rynku wpływają na cenę niektórych towarów. tam Nie ma definicji prawnej Na czym dokładnie polega żłobienie cen w USA. Firmy naftowe i gazowe, takie jak Chevron i Shell, mogą skorzystać na niestabilności rynku, podnosząc nadmiernie ceny gazu, jednocześnie ograniczając produkcję w celu zwiększenia zysków, co z kolei szkodzi konsumentom.

Trudno powiedzieć, na ile wzrost wydobycia ropy i gazu – domagany się przez prawodawców, takich jak deputowany Porter – wystarczyłby, aby złagodzić obecne obawy przed fałszowaniem cen, a nawet czy w ogóle pomogłoby w rozwiązaniu kryzysu gazowego. Republikanie uważają jednak, że celowanie w przemysł nie jest realnym rozwiązaniem, ale zwiększenie produkcji krajowej jest sposobem na złagodzenie bólu przy pompie. Ale prawodawcy GOP prawdopodobnie nie spełnią swojego życzenia z wielu powodów, w tym z powodu oporu ze strony firm naftowych i gazowych. a Ankieta Badanie przeprowadzone w marcu przez Fed w Dallas wykazało, że wiele firm nie spodziewa się wzrostu produkcji w najbliższym czasie. Bank Rezerwy Federalnej w Dallas obejmuje 11. Okręg Rezerwy Federalnej, w tym stany wydobywające ropę, takie jak Teksas i Nowy Meksyk.

Badanie Rezerwy Federalnej w Dallas wykazało, że firmy naftowe i gazowe działające w regionie spodziewają się, że do końca roku ceny ropy osiągną 93 dolary za baryłkę, podczas gdy niektóre prognozują nawet 200 dolarów za baryłkę. W czasie badania w marcu cena ropy naftowej wynosiła 100 USD za baryłkę. Prawie 60% firm, które wzięły udział w ankiecie, jako główny powód, dla którego firmy naftowe nie wiercą więcej pomimo rosnących cen gazu, podało „presję inwestorów na utrzymanie dyscypliny kapitałowej”. Oczywiście prawodawcy by to zauważyli.

WYNIKI ANKIETY: Wyniki ankiety, napisał Porter w tweecie, zanim Izba przyjęła ustawę o ustalaniu cen paliw. „Kierowcy firm naftowych i gazowych *przyznają to dosłownie*”.

Analitycy uważają, że najlepszym wskaźnikiem inflacji jest wskaźnik cen towarów i usług konsumenckich (CPI), który mierzy głównie zmiany cen towarów i usług, które zwykli konsumenci często kupują. Bureau of Labor Statistics stwierdziło, że wskaźnik cen konsumpcyjnych wzrósł o 8,3% w ciągu ostatnich 12 miesięcy, kończących się w kwietniu. Spośród wszystkich kategorii uwzględnionych w pomiarze CPI ceny oleju opałowego wynosiły jeszcze Zdecydowanie najwięcej, po skoku o ponad 80% w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Ale wysoka inflacja wpływa nie tylko na ceny gazu – rynek mieszkaniowy, a także żywność i artykuły spożywcze, również odnotowują gwałtowny wzrost cen. Efekt mnożnikowy może mieć ogromny wpływ w szczególności na przeciętnego Amerykanina Rodziny o niskich dochodach Z ograniczonymi opcjami transportu i którzy już pracują nad napiętym budżetem domowym.

Ta inflacja to prawdziwy problem. Kiedy płacisz podwójnie za napełnienie baku i dwa razy za wszystko, musisz sobie powiedzieć: „Cóż, czy naprawdę muszę kupować wszystko w King’s?” [Food Market]? Jedna klientka, która teraz dzieli zakupy między kilka sklepów, aby uzyskać najniższe ceny, Powiedzieć New York Times.

Czy rachunek za żłobienie ceny paliwa naprawdę coś zmieni?

Obszar San Francisco nadal prowadzi w kraju o najwyższych cenach gazu

San Francisco Bay Area prowadzi naród pod względem rosnących cen gazu
Justin Sullivan / Getty Images

Przeciwnicy projektu argumentują, że żłobienie cen jest już nielegalne w większości stanów, co sprawia, że ​​prawodawstwo jest dyskusyjne. Uważają, że zamiast tego prawodawcy powinni skupić się na zwiększeniu krajowej produkcji energii i poprawie konkurencyjności kraju na rynku globalnym. Amerykański Instytut Paliw połączenie Rachunek jest „mylący” i O imieniu To pusta próba Demokratów, by wpłynąć na wyborców przed listopadowymi wyborami w połowie kadencji. Inne grupy branżowe czują się podobnie z wieloma Republikanami, którzy twierdzą, że ich obawy dotyczą produkcji krajowej i bezpieczeństwa energetycznego.

„[Combatting price-gouging] Zaczyna się od odblokowania naszych różnorodnych zasobów na ziemiach federalnych, zatwierdzania odpowiedzialnej eksploracji i produkcji, wspierania zrównoważonych pozwoleń i szybkiego budowania większej infrastruktury energetycznej” – Rachel Jones, wiceprezes ds. polityki energetycznej i zasobów w National Association of Manufacturers, książki W liście do kierownictwa Izby Reprezentantów w odpowiedzi na projekt ustawy.

Według AAA głównym czynnikiem wpływającym na wysokie ceny gazu w całym kraju jest niewielka podaż ropy w stosunku do popytu rynkowego.

Rzecznik prasowy firmy Andrew Gross powiedział w oświadczeniu: oświadczenie. „Nawet niższy roczny sezonowy popyt na benzynę w okresie ciszy między Wiosną a Dniem Pamięci, który normalnie pomógłby obniżyć ceny, nie ma w tym roku żadnego wpływu”.

Zwolennicy ustawy twierdzą, że korporacyjne spekulacje firm naftowych i gazowych nieodłącznie zawyżają ceny gazu. Jednak wśród ekspertów nie ma zgody co do skuteczności prawa żłobienia cen paliw. Niektórzy uważają, że może to mieć negatywny wpływ na rynek.

„Nie ma materialnej możliwości, w jakikolwiek trwały sposób, że nieuczciwe przepisy mogą mieć jakikolwiek istotny wpływ na presję inflacyjną”, Lawrence Summers, były sekretarz skarbu w administracji Clintona, Powiedzieć Bloomberg TV w wywiadzie w zeszłym tygodniu. Dodał, że istnieje możliwość, że takie przepisy mogą „spowodować i zaaranżować wszelkiego rodzaju niedobory” i osłabić działania firm na rzecz zwiększenia podaży.

Argumenty na temat tego, czy ustawa o żłobieniu cen paliw jest wystarczająco skutecznym rozwiązaniem dla wysokich cen gazu w USA, mogą być zmarnowane, jeśli ustawa nie zostanie uchwalona przez Senat, w którym są Demokraci. nie mogę przejść Ważne przepisy prawne w przeszłości często nie osiągały progu 60 głosów potrzebnego do zakończenia zakłóceń i postępów w prawodawstwie.

Ale to może nie być ostatni raz, gdy słyszymy o przepisach przeciwdziałających żłobieniu cen, ponieważ prawodawcy próbują znaleźć sposoby na walkę z deflacją. Na początku tego miesiąca prezydent Joe Biden połączenie Federalna Komisja Handlu i stanowi prokuratorzy generalni mają rozprawić się z dłubaniem cen w ramach wysiłków administracji W kraju brakuje odżywek dla niemowląt, po doniesieniach o nieuczciwych praktykach poszczególnych dystrybutorów. Mógł też pójść za ropą i gazem.