12 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wystrzelenie Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba NASA: ogłoszenia na żywo

Aktualizacja

Kabel do transmisji danych zamocowany na Teleskopie Kosmicznym Jamesa Webba

Zobacz też

Dr Thomas Jurbusen, Associate Executive Scientist NASA, napisał dziś na Twitterze, że zespół rakietowy agencji dla James Web Space Telescope naprawił problem z połączeniem kabla danych, który opóźnił śledzenie przestrzeni kosmicznej. Nowa data premiery zostanie ogłoszona w piątek 18 grudnia.

„Z witryny publikowania w Internecie: Naprawiono problem z Team Link i @NASAWebb jest w trakcie ostatecznego zaplanowanego okresu próbnego” Zurbuchen Napisał na Twitterze. „Dostarczymy jutro dodatkowe aktualizacje dotyczące stanu połączenia i daty wydania”.

Web Space Telescope ma wystartować dwa dni później niż planowano, z powodu problemu z kablem danych, przed 24 grudnia.

Nieprawidłowy kabel spowodował opóźnienie zwolnienia JWST

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) obwiniła wadliwy kabel komunikacyjny za niedawne opóźnienie teleskopu kosmicznego James Web.

Na dzisiejszej konferencji prasowej (16 grudnia) urzędnicy ESA powiedzieli, że fałszywe dane mające na celu dostarczenie danych z Web Space Telescope i jego sprzętu rakietowego i startowego nie działały prawidłowo.

„Jest to problem z interfejsem w sieci energetycznej, który łączy sprzęt nadzoru i wsparcia naziemnego” – powiedział na konferencji Daniel Nuneswander, dyrektor transportu kosmicznego ESA. „To jest kabel znajdujący się w tabeli wyjściowej, w którym występuje sporadyczna utrata danych”.

Przeczytaj naszą pełną historię tutaj.

Pakowane do samolotów JWST

(Źródło zdjęcia: ESA-M.Pedoussaut)

W sobotę, 11 grudnia, Ariane Space spakowała się, by wystrzelić Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba NASA, zainstalowała teleskop kosmiczny na szczycie swojej rakiety Ariane 5 i planowała wystartować z Gujany Space Center w Guerrero w Gujanie Francuskiej.

READ  Stany Zjednoczone – Kolumbia 3:0 (3 marca 2024 r.) Analiza meczu

Faktyczna data wystrzelenia internetowego teleskopu kosmicznego jest nadal niepewna, ponieważ NASA i ArianeSpace nie wystrzeliły go (pierwotnie zaplanowane na 22 grudnia) przed 24 grudnia. Aktualizacja planów uruchomienia sieci w piątek, grudzień 17, według NASA.

NASA i Arianespace pierwotnie zamierzały wystrzelić teleskop kosmiczny Webba 31 października, ale ponownie opóźniły to z powodu koordynacji i innych problemów. Odwiedź tę stronę, aby uzyskać informacje o nowej korporacyjnej dacie premiery Teleskopu Kosmicznego Jamesa Weba.

Wydanie JWST opóźnione do 24 grudnia

W sobotę, 11 grudnia, Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba został zauważony na szczycie rakiety Ariane 5 wystrzelonej w kosmos z europejskiego kosmodromu w Gujanie Francuskiej.

(Źródło zdjęcia: M.Pedoussaut / ESA)

NASA ogłosiła dzisiaj, że Kosmiczny Teleskop Jamesa Web zostanie wystrzelony tuż przed Wigilią (24 grudnia).

„Zespół Jamesa Web Space Telescope stwarza problem w komunikacji między systemem nadzoru a systemem pojazdów rakietowych” – powiedzieli urzędnicy NASA. Powiedział w oświadczeniu. „To opóźni datę premiery do piątku, 24 grudnia. Dodatkowe informacje o nowej dacie premiery przekażemy po piątku, 17 grudnia”.

Przeczytaj całą historię

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba jest gotowy do wystrzelenia

Po latach wzrostu i miliardach dolarów, Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba jest prawie gotowy do startu.

NASA, Europejska Agencja Kosmiczna, Kanadyjska Agencja Kosmiczna i nowe największe laboratorium na świecie śledzą w naszej transmisji na żywo ostatnie dni JWST na Ziemi i jej przyszłość.