23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wyrok Jussie Smolletta zaczyna się od jego pierwszej nocy w więzieniu Cook County; „Nie jestem samobójcą” – krzyknął aktor w odpowiedzi na werdykt

Wyrok Jussie Smolletta zaczyna się od jego pierwszej nocy w więzieniu Cook County;  „Nie jestem samobójcą” – krzyknął aktor w odpowiedzi na werdykt
CHICAGO (WLS) – Jussie Smollett swoją pierwszą noc spędził za kratkami po tym, jak sędzia skazał go na pięć miesięcy więzienia za fałszywe przestępstwo z nienawiści.

Czwartkowa sesja zakończyła się w wielkim stylu, gdy Smollett wstał ze swojego miejsca i zadeklarował swoją niewinność i troskę o swoje bezpieczeństwo.

Oglądaj | Emocjonalny wybuch Jussie Smollett w sądzie

39-latek był pozbawiony wyrazu, a jego rodzina i inni na sali sądowej byli zszokowani, gdy sędzia Cook County James Lane wydał werdykt.

„Sędzisz pierwsze 150 dni swojego wyroku w więzieniu Cook County i ten dzień się zacznie. Tutaj, teraz” – powiedział sędzia Lane.

Rozważając wyrok, Lane powiedział, że „skrajna” premedytacja Smolletta do popełnienia przestępstwa była czynnikiem obciążającym. Powiedział też, że aktor oczerniał doświadczenia prawdziwych ofiar przestępstw z nienawiści, nazywając go „oszustem” i kłamcą.

– Wszedłeś na stanowisko świadka. Nie musiałeś. Zrobiłeś to. Z pewnością miałeś rację. Ale godzina po godzinie popełniałeś krzywoprzysięstwo – powiedział Lin.

Oglądaj | Pełne komentarze sędziego Lin do werdyktu

Podczas pobytu w więzieniu Smollett rozpoczął również 30-miesięczny okres próbny, oprócz nakazu zapłaty ponad 120 000 $ odszkodowania dla miasta Chicago i 25 000 $ grzywny.

Następnie zhańbiony przedstawiciel zwrócił się do sądu.

– Nie mam skłonności samobójczych – powiedział Smollett. „Nie jestem samobójcą! Jestem niewinny! I nie jestem samobójcą. Jeśli to zrobię, to znaczy, że zacisnąłem pięść na lękach czarnych Amerykanów w tym kraju przez 400 lat i lękach LGBTQ społeczność. Honor, szanuję Ciebie i szanuję ławę przysięgłych, ale tego nie zrobiłem i nie jestem samobójstwem. A jeśli coś mi się stało, kiedy tam wszedłem, to sam tego nie zrobiłem! I wszyscy powinniście wiedzieć, które-to!

Wyrok zapadł trzy miesiące po tym, jak Smollett został uznany winnym pięciu zarzutów o przestępstwo zakłócania porządku za okłamywanie policji w Chicago.

READ  Robert Pattinson założył spódnicę na Dior Paris Fashion Week

„Nie sądziłem, że to potrwa tak długo, ale sędzia wyjaśnił, że postrzega tę zbrodnię jako coś więcej niż zwykłe przestępstwo, widzi ją jako krzywdzącą ofiary przestępstw z nienawiści na całym świecie” – powiedział analityk prawny ABC7, Gil Souffer.

Smollett nadal głosił swoją niewinność, gdy został usunięty z sądu po ogłoszeniu wyroku.

„Jestem niewinny!” Powiedział. „Mógłbym powiedzieć, że byłem winny dawno temu!”

Smollett zażądał umieszczenia go w areszcie ochronnym, a Lane podpisał nakaz tego żądania, zgodnie z dokumentami sądowymi złożonymi po rozprawie. Decyzja należy jednak ostatecznie do biura szeryfa, które zarządza więzieniem i ma dużą swobodę w zarządzaniu populacją nieco ponad 6000 zatrzymanych.

Smollett jest przetrzymywany we własnej celi, która jest monitorowana przez CCTV i funkcjonariusza noszącego kamerę ciała, aby zapewnić, że jest pod ścisłą obserwacją przez cały czas, według biura szeryfa hrabstwa Cook.

„Pan Smollett nie jest przetrzymywany w odosobnieniu. Stosowanie odosobnienia w więzieniu Cook County zostało uchylone w 2016 r., a wszelkie twierdzenia, że ​​jest przetrzymywany w ten sposób, są fałszywe. Pan Smollett jest przetrzymywany sam w swojej celi , który jest monitorowany przez kamery bezpieczeństwa w celi oraz przez funkcjonariusza noszącego kamerę na ciele. Staje on przy wejściu do celi, aby zapewnić, że pan Smollett jest przez cały czas pod bezpośrednią obserwacją. Pan… Smollett ma prawo do spędzania znacznej ilości czasu poza celą w pomieszczeniach wspólnych swojej klasy, gdzie może korzystać z telefonu, oglądając telewizję i kontaktując się z personelem. W tym czasie poza celą inni zatrzymani nie będą obecni w obszary wspólne Protokoły te są rutynowo stosowane w przypadku osób, którym wydano polecenie umieszczenia w areszcie ochronnym, które mogą być narażone na krzywdę ze względu na charakter ich zarzutów, wykonywany zawód lub status godny uwagi.Bezpieczeństwo i ochrona wszystkich zatrzymanych osób, w tym pana Smolletta, jest najwyższy priorytet Biura Szeryfa.”

READ  Dennis Austin, 66 lat, w czerwonym kostiumie kąpielowym z imieniem

Środek ten nie jest ani nieoczekiwany, ani nietypowy: ważni więźniowie i inni więźniowie wymagający szczególnej troski są zwykle oddzieleni od ogólnej populacji więziennej.

Oglądaj | Rodzina broni niewinności Jussie Smollett po wyroku

Orzeczenie rozgniewało rodzinę Smolletta, która po ogłoszeniu wyroku skrytykowała sędziego.

„Mój brat Josie jest niewinny i nie powinno to być kontrowersyjne stwierdzenie, ponieważ to ostateczna prawda”, powiedziała siostra Josie, Jazz Smollett.

„Mój brat został zhańbiony”, powiedział Josie Smollett, brat Josie. – Porozmawiaj o jego arogancji. Nie wie, przez jakie cierpienie przechodzi mój brat.

Raport o tym, jak biuro Kim Foxx zajęło się sprawą Jussie Smollett upubliczniono, sędzia orzeka

Tymczasem prokurator specjalny Dan Webb pochwalił sędziego.

„To było zachowanie, które zasługiwało na surową karę” – powiedział Webb. „Myślałem, że to właściwy sposób, aby to zrobić. I myślę, że w oparciu o swój wyrok sędzia Lin wyraźnie zrozumiał, co wydarzyło się w tej sprawie”.

Zespół obrony Smolletta powiedział, że był oszołomiony i obiecał odwołać się.

„Nigdy nie widziałem w całej mojej karierze prawniczej, a żaden z innych prawników tutaj nie widział sytuacji, w której przestępstwo czwartego stopnia jest traktowane tak samo jak brutalne przestępstwo” – powiedział obrońca Nene Uchi.

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot pochwaliła orzeczenie sędziego, pisząc: „Dzisiejszy wyrok skazujący Josie Smollett w sprawie karnej i skazanie w dniu dzisiejszym powinno wysłać jasny sygnał do wszystkich mieszkańców Chicago, że fałszywe zarzuty i zarzuty nie będą tolerowane. Złośliwe i sfabrykowane zarzuty były w pełni kierowane Smollett zapewnił ponad 1500 godzin pracy policji, która kosztowała miasto ponad 130 000 dolarów w nadgodzinach. Miasto uważa, że ​​jego dzisiejszy osąd został zatwierdzony w tym, że zostanie pociągnięty do odpowiedzialności i że otrzymamy odpowiednie odszkodowanie za swoje czyny”.

READ  Kourtney Kardashian i Travis Parker (prawdziwy) pobrali się w Santa Barbara

Podobne: Jussie Smollett Werdykt: aktor „Imperium” winny zakłócania porządku; Odwołanie się od ślubów obrony

The Sun Times MediaWire przyczynił się do powstania tego raportu

Copyright © 2022 WLS-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.