23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wypadek w kopalni w Rosji: Liczba ofiar śmiertelnych w wypadku w syberyjskiej kopalni węgla przekroczyła 50.

Regionalny zespół śledczy poinformował, że trzy osoby, w tym dyrektor kopalni Listwiajnaja i jego zastępca, zostały zatrzymane pod zarzutem naruszenia przepisów BHP.

Mówiło, że górnicy udusili się, gdy szyb wentylacyjny został wypełniony gazem. Telewizja państwowa poinformowała, że ​​prokuratorzy sądzili, że doszło do wybuchu metanu.

Wśród zmarłych znalazło się 11 górników, których już potwierdzono, 35 zaginionych i sześciu ratowników.

W szpitalu leczono dziesiątki osób, niektóre z nich z powodu wdychania dymu. Cztery osoby były w stanie krytycznym.

Obszar wydobywania węgla w Kemerowie, około 3500 km (2200 mil) na wschód od Moskwy, od lat jest nękany przez niebezpieczne wydobycie.

Kopalnia Listvyazhnaya jest częścią SDS-Holding, która jest prywatną własnością Syberyjskiej Izby Handlowej. Właściciel nie skomentował od razu.

Ministerstwo ds. Sytuacji Kryzysowych poinformowało, że w kopalni znajdowało się około 285 osób, gdy dym rozprzestrzenił się przez otwory wentylacyjne. Władze powiedziały, że 239 dotarło na powierzchnię.

Prezydent Władimir Putin Powiedział, że rozmawiał z gubernatorem i urzędnikami nadzwyczajnymi i nakazał Kremlowi polecieć w region, by pomóc ministrowi stanu wyjątkowego.

Kemerowo ogłosił trzy dni żałoby.

W 2007 roku, po rozpadzie Związku Radzieckiego, eksplozja w kopalni Uljanowskaja zabiła ponad 100 osób, czyniąc ten obszar miejscem największego wypadku górniczego. W 2010 r. ponad 90 osób zginęło w eksplozjach w kopalni Raspatskaya w regionie.

READ  Ptasia grypa przenosi się na krowy mleczne