16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wordle ma teraz dwie odpowiedzi, w zależności od tego, na której stronie grasz

Wordle ma teraz dwie odpowiedzi, w zależności od tego, na której stronie grasz

Powiedziała: „Mówiłam o tym, jak nie lubię, gdy jako pierwsza litera była samogłoska, a ani mój tata, ani mama nie zdawali sobie sprawy, o czym mówię, ponieważ mieli dwie spółgłoski jako pierwszą”.

Rozans była jedną z dziesiątek osób, które w tym tygodniu zaskoczyły odkrycie, że popularna gra polegająca na dedukcji słów zaczęła dawać im inną odpowiedź niż ich koledzy, którzy rozwiązywali zagadki. Zbiorowy urok gry wynikał po części z faktu, że jest tylko jedna odpowiedź dziennie, podzielana przez graczy na całym świecie. Od wtorku istnieją dwa możliwe rozwiązania, w zależności od używanej witryny.

Na szczęście dla fanów Wordle niezgodność z innymi graczami jest odwracalna. Aktualizacja strony internetowej, na której grają, powinna zsynchronizować łamigłówkę ze zaktualizowaną wersją.

Chociaż większość graczy jest przekierowywana na stronę Timesa, osoby, które nie zaktualizowały lub nie otworzyły gry ponownie od czasu zakupu gazety, mogą nadal korzystać ze strony początkowej.

Sygnał (media społecznościowe) chaos.

Z Twitterem takim, jakim jest, niektórzy ludzie, którzy podzielili się tam swoimi przemyśleniami, byli całkowicie wkurzeni tą zmianą.

„Chcę tylko podziękować @nytimes za ZNISZCZENIE i jest to fajna gra, w którą gramy z moimi przyjaciółmi” książki dla jednego gracza Obok hashtagu #boycottwordle. … „Cała zabawa polega na tym, że rozmawiasz o tym z przyjaciółmi”.

READ  SNL żegna się z Kate McKinnon i Petem Davidsonem

Istnieje strategia zmiany. Jordan Cohen, rzecznik Timesa, powiedział, że firma pracuje nad aktualizacją listy rozwiązań w grze, aby usunąć „dwuznaczne” słowa – a także słowa, które są niewrażliwe lub agresywne – i uczynić zagadkę bardziej dostępną. Porównaj listę oryginalnych odpowiedzi Verge oraz listę zaktualizowanych odpowiedzi i okazało się, że „AGORA” i „PUPAL” znalazły się wśród słów usuniętych przez Times.

Nawet oryginalna wersja Wordle nie zawierała wszystkich pięcioliterowych słów w języku angielskim. Twórca gier, inżynier oprogramowania Josh Wardle, Wcześniej powiedział The Times Że jego romantyczny partner, Palak Shah, pomógł zawęzić listę z około 12 000 do około 2500, co uważa za dobrze znane. Powiedział, że ułożył dla niej układankę, ponieważ uwielbia gry słowne.

Darmowa łamigłówka szybko zyskała wpływ kulturowy po tym, jak Wardle opublikował ją publicznie jesienią. Gracze często publikują swoje wyniki w mediach społecznościowych, z szarymi, żółtymi i zielonymi blokami pokazującymi, ile odgadnięć wymagało wybrania codziennego słowa. Mniej prób można opisać jako udane, a akceptowanie większej liczby domysłów może być udostępniane za pomocą „niezgrabnego” emoji.

rytuał To może być najnowsza forma samoukojenia Ponieważ ludzie w Stanach Zjednoczonych kierują się zbiorowymi hobby, aby znosić to, co wydaje się nie mieć końca Korona wirus pandemia. Tam, gdzie kiedyś był chleb na zakwasie, jeździł na rowerach Peloton i oglądał „Tiger King”, teraz są gry Wordle.

Rosance nadal planuje porozmawiać z rodzicami o Wordle, aby pozostać w kontakcie, gdy jest w college’u w Boulder w Kolorado. Ale niechętnie aktualizuje swoją przeglądarkę, aby uzyskać te same odpowiedzi, co oni.

„Chcę wytrzymać i zobaczyć, jak długo potrwa aktualizacja mojej witryny, jeśli sam jej nie zaktualizuję” – powiedziała. „Ale wiem, że to oznacza, że ​​nie możemy już dokładnie porównywać naszych wyników”.

READ  Trzy znaki zodiaku z najlepszymi horoskopami w środę 22 czerwca 2022 r.