16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojskowe skrzydło Hamasu: w wyniku izraelskich nalotów zaginęło ponad 60 zakładników

Wojskowe skrzydło Hamasu: w wyniku izraelskich nalotów zaginęło ponad 60 zakładników

KAIR (Reuters) – Zbrojne skrzydło palestyńskiego ruchu Hamas poinformowało w sobotę, że w wyniku izraelskich nalotów na Gazę zaginęło ponad 60 zakładników.

Pod koniec ubiegłego miesiąca Hamas podał, że w izraelskich nalotach na Gazę zginęło około 50 więźniów przetrzymywanych przez ten ruch.

Abu Ubaida, rzecznik Brygad Izz al-Din al-Kassam, powiedział w relacji Hamasu w Telegraph, że 23 ciała z 60 zaginionych izraelskich zakładników nadal są uwięzione pod gruzami.

Powiedział: „Wygląda na to, że nigdy nie będziemy w stanie do nich dotrzeć z powodu ciągłej brutalnej agresji okupantów na Gazę”.

Reutersowi nie udało się od razu zweryfikować autentyczności oświadczenia. Armia izraelska odmówiła komentarza.

Stany Zjednoczone wysyłają drony zwiadowcze nad Strefę Gazy w poszukiwaniu zakładników wziętych przez Hamas, gdy ruch palestyński zaatakował Izrael 7 października, poinformowało w czwartek dwóch amerykańskich urzędników.

Hamas, zbrojna grupa islamistyczna rządząca Strefą Gazy, uwolniła jak dotąd czterech cywilów z 239 prawdopodobnie przetrzymywanych.

(Reportaż: Ahmed Tolba i tekst: Hatem Maher – Przygotowanie: Ahmed Tolba do biuletynu arabskiego – Przygotowanie: Hatem Maher) Redakcja: Emilia Sithole

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę
READ  Ukraina wzmaga wysiłki w celu ewakuacji mieszkańców Chersoniu: aktualizacje na żywo