5 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wnioski sądowe stanu Michigan mają na celu zablokowanie zawieszenia Jima Harbaugha

Wnioski sądowe stanu Michigan mają na celu zablokowanie zawieszenia Jima Harbaugha

Adama Rittenberga i Dana Murphy’ego11 listopada 2023, 00:04 ET5 minut czytania

Wilbon był oszołomiony zawieszeniem Harbaugha na 3 mecze

Michael Wilbon wyjaśnia, dlaczego był oszołomiony Trener Big Ten Michigan, Jim Harbaugh, zakazał gry na ławce rezerwowych do końca sezonu zasadniczego.

Adwokaci reprezentujący Uniwersytet Michigan i trener piłki nożnej Jim Harbaugh złożyli w piątek wieczorem skargę dotyczącą naruszenia umowy, prosząc sędziego stanowego o zablokowanie wyrzucenia Harbaugha z Wielkiej Dziesiątki w najbliższy weekend.

Wraz ze wstępną skargą Michigan i Harbaugh złożyli wniosek uzupełniający o wydanie tymczasowego zakazu zbliżania się w nagłych przypadkach. Argumentowali, aby utrzymać Harbaugha z dala od trzeciego miejsca Sobotni mecz z Top 10 przeciwko Penn State wyrządzi Wolverines nieodwracalną szkodę trenerowi, zawodnikom i uniwersytetowi.

Obydwa dokumenty – każdy liczący ponad 20 stron – złożono kilka godzin po tym, jak komisarz Wielkiej Dziesiątki Tony Pettitte ogłosił, że konferencja zawiesza klub Harpa na trzy ostatnie mecze sezonu zasadniczego drużyny Michigan, ponieważ program piłkarski naruszył zasady sportowej ligi.

Prawnicy stanu Michigan napisali, że Wielka Dziesiątka nie zapewniła Harbaughowi ani szkole należytej ochrony procesowej określonej w jej własnych zasadach. Przerwanie sezonu, w którym zespół mógłby rywalizować o mistrzostwo kraju, „zagraża pozbawieniem dziesiątek studentów-sportowców jedynej w życiu szansy i nieodwracalnie szkodzi reputacji uniwersytetu i Harbaugha” – stwierdzili.

„Najpierw strzelaj, później zadawaj pytania, podejście do sankcji jest rażącym naruszeniem podstawowej sprawiedliwości” – napisali.

Źródło podało, że sędzia sądu hrabstwa Washtenaw, Carol Kuenke, wyda orzeczenie w sprawie nakazu. Aby wydać tymczasowy zakaz zbliżania się, Kuhnke musi ustalić, że Harbaugh i Michigan mają rozsądną szansę udowodnienia, że ​​Wielka Dziesiątka narusza swoje własne zasady oraz że obie strony poniosą „nieodwracalną krzywdę” bez natychmiastowej reakcji sądu.

Jeśli sędzia wyda nakaz przed rozpoczęciem meczu w sobotnie popołudnie, obie strony będą miały szansę przedstawić swoje racje podczas rozprawy w sprawie nakazu sądowego, która odbędzie się w ciągu najbliższych 14 dni. Michigan kończy sezon zasadniczy w sobotę przez 14 dni.

W liście wyjaśniającym decyzję konferencji o zawieszeniu Harbaugha Pettitte powiedział, że otrzymał od NCAA wystarczające dowody potwierdzające, że pracownik ze stanu Michigan – prawdopodobnie Connor Stallions, który zrezygnował z zespołu w zeszłym tygodniu – był autorem planu kradzieży gry. Osoby, których nie stać na opłacenie kilku osób, mogą wybrać się na wyprawę zwiadowczą, zapraszając potencjalnych wrogów.

Adwokaci stanu Michigan argumentowali, że działania Pettitte’a naruszyły porozumienie między ligą a jej członkami, twierdząc, że plan ukarania Harbaugha za pomocą polityki sportowej nie czeka na wyniki otwartego śledztwa NCAA.

Zasady Wielkiej Dziesiątki stanowią, że politykę dotyczącą sportowej rywalizacji można zastosować wyłącznie do ukarania osoby, „w przypadku której stwierdzono udział w działaniach ofensywnych” lub instytucji odpowiedzialnej za tę osobę. Pettitte powiedział w piątek, że ukarze głównego trenera organizacji, usuwając go z boiska, ale nie konkretnie Harbaugha. Prawnicy stanu Michigan argumentowali, że Harbaugh nie kwalifikuje się jako podmiot i dlatego nie należy pozwalać mu na rezygnację z roli jednostki.

„Działania pozwanej konferencji były oszukańcze, nielegalne, nieetyczne, nieuczciwe i obraźliwe osobiście oraz złośliwe, mające niewłaściwy cel, jakim było zakończenie lub zakłócenie relacji i oczekiwań powoda Harbaugha” – napisali.

Prokuratorzy argumentowali, że sprawa spełnia próg nieodwracalnej szkody ze względu na potencjalną szkodę dla reputacji szkoły i trenera, stwierdzając: „Nie da się określić ilościowo pełnego zakresu znaczącej szkody wyrządzonej uniwersytetowi. Nie ma wątpliwości, że uniwersytet , jej uczniowie i społeczność bardzo ucierpią.

Jeśli chodzi o Harbaugha, kontynuowali: „Nie można zadać kolejnego dramatycznego ciosu wymierzonego w jego charakter i reputację ze względu na trwałą piętno „nieaktywności” z powodu skandalu z oszustwami.

Zasugerowali sędziemu, że Wielka Dziesiątka nie zrobi sobie krzywdy, czekając, aż NCAA zakończy dochodzenie, zanim nałoży odpowiednie sankcje. „Szczególnie w świetle ostatnich doniesień prasowych sugeruje to, że rzekome zachowanie jest bardziej powszechne, niż wcześniej sądzono”.

W swoim piątkowym piśmie Pettitte stwierdził, że uważa, że ​​konieczne są pewne działania, aby przywrócić konkurencyjność w tym sezonie, ponieważ na początku tego sezonu stwierdzono, że stan Michigan narusza politykę sportową.

Harbaugh poleciał do Penn State w piątkowe popołudnie i był z zespołem w piątkowy wieczór. Kuhnke może wydać decyzję w dowolnym momencie od piątkowego wieczoru do sobotniego rozpoczęcia meczu.

Jeśli zakaz zbliżania się Harbaugha nie zostanie wydany, trener biegaczy drużyny Mike Hart będzie potencjalnym następcą na stanowisku głównego trenera Happy Valley, podało w piątek ESPN źródło. Hart wcześniej pełnił funkcję pełniącego obowiązki głównego trenera podczas drugiej połowy zwycięstwa nad UNLV na początku września, podczas gdy Harbaugh został zawieszony przez szkołę z powodu odrębnego śledztwa NCAA w sprawie naruszeń związanych z rekrutacją.

READ  Dziwne nowe słuchawki Tyson mają wbudowany oczyszczacz powietrza