28 czerwca, 2024

Węgierski Varga po kontuzji jest w stabilnym stanie – DW – 24.06.2024

Stan węgierskiego napastnika Barnabasa Vargi, który w drugiej połowie niedzielnego meczu doznał poważnej kontuzji Euro 2024 Węgierski Związek Piłki Nożnej ogłosił na X, wcześniej na Twitterze, że mecz grupowy pomiędzy Szkocją a Węgrami w Stuttgarcie jest stabilny.

„Barnabas Varga podczas meczu doznał kilku złamań twarzy i wstrząśnienia mózgu. Najprawdopodobniej przejdzie operację” – podała federacja, dodając, że zawodnik spędzi noc w szpitalu i że cała drużyna będzie mu kibicować.

Co wydarzyło się podczas meczu?

W 68. minucie meczu szkocki bramkarz Angus Gunn zderzył się z kolegami z drużyny Anthonym Ralstonem i Vargą, próbując zablokować rzut wolny Dominika Szoboszlai.

Węgierscy piłkarze szybko zwrócili uwagę, że Varga ma kłopoty i byli wyraźnie wściekli, gdy zespołom medycznym zajęło się leczenie 29-latka.

Na stadionie w Stuttgarcie zapadła pełna zdumienia cisza. Szoboszlai walczył ze łzami. Po ponad sześciu minutach leczenia Varga został zniesiony z boiska na noszach, podczas gdy w celu ochrony go przed wzrokiem, podniesiono prześcieradła.

Bramkarz Szkocji Angus Gunn i Węgier Barnabas Varga leżą po zderzeniu na boiskuZdjęcie: Matthias Schrader/AP/DPA/Alliance Image

Jaki jest stan Vargi?

Krótko po zwycięstwie Węgier 1:0, które węgierscy piłkarze zadedykowali Vardze, tamtejszy Związek Piłki Nożnej potwierdził, że jego stan jest stabilny.

Według trenera Marco Rossiego Varga doznał czegoś, co wyglądało na złamanie twarzy. „Prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku godzin przejdzie operację, ponieważ doznał złamania w tym miejscu (wskazuje na policzek i oczodół). Jeśli oczywiście weźmiemy udział w zawodach, nie będzie już częścią zespołu”.

Węgry nadal mogą mieć nadzieję na zakwalifikowanie się do jednej z czterech najlepszych drużyn zajmujących trzecie miejsca. Oraz w innym meczu w pierwszej grupie. Niemcy zremisowały ze Szwajcarią 1:1 Aby wygrać grupę.