27 kwietnia, 2024

Warriors przeżywają mecz 5 za Stephenem Currym, Lakers tracą Anthony’ego Davisa z powodu kontuzji głowy

Golden State Warriors zakończyli pierwszą połowę piątego meczu w środę z klasykiem Splash Brothers, prowadząc 11 punktami.

Kiedy otworzyli drugą połowę wynikiem 9:2, prowadzili. Po zakończeniu sezonu mistrzowie NBA wrócili po ogromnej porażce w 4. meczu, wygrywając 121-106 z Los Angeles Lakers, aby zapewnić, że ich sezon nie zakończy się w środę.

Dodając do nieszczęść Lakersów, stracili Anthony’ego Davisa z powodu kontuzji głowy w późnej fazie gry, co pozostawiło wątpliwości co do jego kondycji w Game 6.

Stephen Curry i Warriors przeżyli grę 6 (Kyle Terada/Reuters)

Gorący wojownicy od początku 3

Golden State otworzyło w środę, wyglądając, jakby miało najwięcej zwycięstw w swojej karierze w czterech turniejach, łącząc cztery trzypunkty w pierwszej 4:30 gry na drodze do prowadzenia 17-5. Zespół Lakers, który nadal się wzmacniał od czasu zmiany składu w połowie sezonu, odpowiedział i zniwelował swój wczesny deficyt remisem 50-50 w połowie drugiej kwarty. Zrobiłem to, rozglądając się w kółko za Davisem, który rozwijał się przeciwko supremacji Kevon Looney w biurze.

Ale Warriors ponownie spojrzeli głęboko w piłkę, prowadząc 20-9, aby zamknąć połowę czterema kolejnymi trzema punktami. Skończyli 6-0 w ciągu ostatnich 30 sekund, w tym 3 od Klaya Thompsona i jeszcze jednego od Stephena Curry’ego, gdy zabrzmiał brzęczyk.

Następnie Warriors otworzyli drugą połowę, wielokrotnie atakując kosz i powiększyli przewagę 11 punktów w pierwszej połowie do 79-61, obejmując prowadzenie 9-2. Lakers zmniejszyli deficyt, a Curry zajął trzecie miejsce, ale Golden State prowadził 11 punktami w czwartej kwarcie.

To było znajome ustawienie w poniedziałek, kiedy Warriors prowadzili 7 po trzech. Ale tym razem nie było późnego wiecu Lakersów na domowym piętrze Golden State. Los Angeles nigdy więcej nie było bliżej niż 9 punktów. Kiedy stracili Davisa z powodu kontuzji w czwartej, gra się skończyła.

Anthony Davis opuszcza mecz późno z powodu urazu głowy

Davis nieumyślnie uderzył łokciem w głowę Looneya w połowie czwartej kwarty i wyszedł na linię boczną.

READ  Jak Ricky Pearsall wpisuje się w dramaty Brandona Aiyuka i Deebo Samuela 49ers

Po tym, jak usiadł na ławce z głową opartą na dłoniach w widocznym bólu, wszedł do tunelu z pomocą Warriors prowadzących 102-90. Wyglądał na wzburzonego, gdy opuszczał kort.

Davis był Następnie podobno został odprowadzony do szatni na wózku inwalidzkim Do dalszej oceny przed końcem gry. Wkrótce potem został ścięty. Po meczu trener Darvin Hamm powiedział, że stan Davisa się poprawił.

Lakers nie postawili natychmiastowej diagnozy, a stan Davisa w 6. meczu nie był jasny po meczu.

Carrie występuje i otrzymuje dużo pomocy

Curry ponownie prowadził w Golden State z 27 punktami i 8 asystami, strzelając 12 z 24 z podłogi. Ale w przeciwieństwie do poniedziałkowej porażki, kiedy żaden z jego kolegów z drużyny nie zdobył więcej niż 17 punktów, miał wiele asyst.

Andrew Wiggins dodał 25 punktów, 7 zbiórek i 5 asyst, strzelając 10 z 18 z podłogi. Draymond Green był niezwykle agresywny w ataku, zdobywając 20 punktów, 10 zbiórek, 4 asysty i 2 przechwyty. Trafił 7 z 11 z gry, po raz drugi zdobywając ponad 20 punktów w postseason. Gary Payton II dodał 13 punktów asyst oraz 6 zbiórek, strzelając 4 z 5 z gry.

Problemy ze strzelaniem nadal nękały Thompsona (10 punktów, 3 z 12 z gry) i Jordana Paula (11 punktów, 5 z 14 z gry). Ich reakcja w Los Angeles na Game 6 będzie miała kluczowe znaczenie dla szans Golden State na zapewnienie Game 7 u siebie.

LeBron James prowadził Lakers z 25 punktami i 9 zbiórkami, strzelając 9 z 17 z gry. Davis zwolnił swoje 18-punktowe tempo w pierwszej połowie przed kontuzją i zakończył mecz z 23 punktami, 9 zbiórkami i 3 asystami. Zadał większość swoich obrażeń przeciwko Looneyowi, który został przeniesiony na ławkę od pierwszego meczu, gdy Green zakotwiczył pozycję w składzie Warriors.

READ  US Open: Obrońca tytułu Iga Svetek ogłusza walkę z Jeleną Ostapenko

Mecz numer 6 zaplanowano na piątek wieczorem w Los Angeles.