26 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ustawa o pomocy dla Ukrainy opóźniona ze względu na kontynuację rozmów granicznych

Ustawa o pomocy dla Ukrainy opóźniona ze względu na kontynuację rozmów granicznych

Perspektywy przyjęcia w tym roku przepisów przyspieszających pomoc wojskową dla Ukrainy maleją, ponieważ Republikanie odmawiają szybkiego osiągnięcia porozumienia w sprawie żądanych przez siebie zmian w polityce imigracyjnej w zamian za pozwolenie na prace nad ustawą.

Po weekendzie intensywnych dwustronnych rozmów granicznych, które przyniosły postęp, ale nie przyniosły żadnego postępu, senator Chuck Schumer, Demokrata z Nowego Jorku i przywódca większości, przyznał w poniedziałek, że negocjatorom wciąż daleko do zawarcia porozumienia.

„Załatwienie tego zajmie trochę czasu” – powiedział w Senacie w poniedziałkowe popołudnie, przedstawiając plany na tydzień, które oznaczały brak głosowania w sprawie pakietu pomocowego dla Ukrainy.

Stanowiło to odwrót od zeszłego tygodnia, kiedy pan Schumer ogłosił, że odroczy przerwę w obradach Senatu i pozostawi w tym tygodniu izbę w Waszyngtonie, mając nadzieję na ożywienie i przyjęcie ustawy o pomocy dla Ukrainy przed wyjazdem na ten rok.

Republikanie ogłosili, że do tego czasu nie mają zamiaru wycofywać się ze swoich zastrzeżeń.

„Czujemy się, jakbyśmy byli osaczeni” – powiedziała w niedzielę senator Lindsey Graham, republikanka z Karoliny Południowej, w programie „Meet the Press” stacji NBC. „Nie jesteśmy blisko osiągnięcia porozumienia. Przesunie się to na przyszły rok”.

Negocjatorzy Senatu, którzy od zeszłego tygodnia codziennie spotykają się z urzędnikami Białego Domu i Sekretarzem Bezpieczeństwa Wewnętrznego Alejandro Mayorkasem, aby omówić dalsze kroki, oświadczyli, że rozwiązali pewne spory dotyczące wzmocnienia organów ścigania na granicy.

Jednak bez pełnej zgody, którą można przedstawić senatorom, głosowanie pozostaje nieuchwytne.

Senator Krzysztof S. Murphy, Demokrata z Connecticut, powiedział o poniedziałkowych negocjacjach: „Senatorzy nie mają jeszcze na co patrzeć”, dodając później: „Musicie to zrobić dobrze, a nie szybko”.

Negocjatorzy planują ponownie spotkać się z urzędnikami Białego Domu we wtorek i powiedzieli, że będą kontynuować rozmowy tak długo, jak będzie to konieczne do rozwiązania nierozstrzygniętych kwestii. Republikanie ostrzegli jednak Schumera, aby nie próbował przyspieszać negocjacji ani nie wywierać nacisku na swoją stronę, aby w ostatniej chwili głosowała nad ustawą, która nie została jeszcze opracowana.

READ  Rosja twierdzi, że zabiła setki ukraińskich żołnierzy w ataku rakietowym

„Musimy być świadomi faktu, że nie jest to tylko ćwiczenie Senatu” – powiedział „Fox News Sunday” senator John Cornyn z Teksasu. „To nie tylko Senat i prezydent zgadzają się na coś. „To coś, co faktycznie mogłoby zostać przyjęte w Izbie Reprezentantów i podpisane jako prawo”.

Tylko 17 z 49 senatorów Partii Republikańskiej wróciło w poniedziałek wieczorem do Waszyngtonu, aby głosować nad nominacjami, co wskazuje na wątpliwości Republikanów co do szans na osiągnięcie porozumienia granicznego na czas przed głosowaniem przed wakacjami.

W niedzielę senator Ron Johnson, republikanin stanu Wisconsin i jeden z maruderów, rozesłał list podpisany przez 14 jego kolegów, wzywający liderów partii do zwołania specjalnego spotkania nie później niż 8 stycznia w sprawie szczegółów rozmów granicznych .

„Szybkie, tajne negocjacje z Demokratami, którzy chcą otwartych granic i którzy spowodowali obecny kryzys, nie zabezpieczą granicy” – napisali.

Jednocześnie frakcje po obu stronach buntują się przeciwko kierunkowi negocjacji. Wydaje się, że w ostatnich dniach senatorowie i urzędnicy administracji zjednoczyli się wokół podnoszenia statusu imigrantów, twierdząc, że mogą obawiać się prześladowań, jeśli wrócą do swoich krajów.

Negocjatorzy znaleźli także porozumienie co do pomysłu rozszerzenia możliwości administracji w zakresie szybkiej deportacji imigrantów nielegalnie przekraczających granicę do Stanów Zjednoczonych. Organ rozpocznie pracę, gdy tylko liczba przejść przekroczy możliwości urzędników w zakresie zatrzymywania i rozpatrywania migrantów.

Pozostają jednak sporne w kwestiach takich jak przetrzymywanie migrantów lub zezwolenie im na wjazd do kraju na warunkowym zwolnieniu do czasu rozprawy.

Wyłaniające się obszary porozumienia rozgniewały postępowych Demokratów i latynoskich prawodawców, którzy ostrzegali urzędników Białego Domu przed wznowieniem polityki granicznej z czasów Trumpa, którą Biden wcześniej odrzucił.

Mayorkas i Jeffrey De Zients, szef sztabu Białego Domu, podczas wirtualnej rozmowy w sobotę obiecali przywódcom Kongresowego Klubu Latynoskiego, że będą lepiej informowani o rozmowach granicznych. Członkowie klubu powiedzieli jednak, że nadal są źli z powodu szeregu restrykcyjnych polityk, jakie administracja była skłonna zaakceptować, jak twierdzą osoby zaznajomione z prywatnym spotkaniem, które omawiały tę kwestię pod warunkiem zachowania anonimowości.

READ  Maksar mówi, że statki pod rosyjską banderą przewożą ukraińskie zboże do Syrii

Z drugiej strony spektrum politycznego konserwatywni Republikanie również sprzeciwiają się jakiemukolwiek potencjalnemu porozumieniu z Demokratami, argumentując, że ich partia nie powinna iść na żadne ustępstwa i zamiast tego nalegać na przyjęcie uchwalonej przez Izbę bardziej restrykcyjnej ustawy o egzekwowaniu prawa na granicach. Ustawodawstwo, które nie ma szans na przyjęcie w Senacie pod przewodnictwem Demokratów, priorytetowo traktuje wznowienie budowy muru na granicy USA z Meksykiem, ożywienie polityki z czasów Trumpa polegającej na przetrzymywaniu migrantów w ośrodkach detencyjnych lub w Meksyku oraz położenie kresu grupom dyskryminacja. Polityka dotycząca zwolnień warunkowych, która umożliwiała imigrantom z krajów takich jak Afganistan i Ukraina tymczasowe szukanie schronienia w Stanach Zjednoczonych.

Powrót Izby Reprezentantów do Waszyngtonu planowany jest dopiero na 8 stycznia, a spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson nie dał żadnych sygnałów, że byłby skłonny zwołać członków z powrotem na sesję, nawet gdyby senatorowie i urzędnicy Senatu mogli to zrobić. nie udało się osiągnąć porozumienia w tej sprawie. Następne kilka dni.

To sprawia, że ​​zwolennicy porozumienia niechętnie dyskutują o elementach potencjalnego porozumienia, obawiając się, że zostanie ono rozwiązane i skrytykowane w czasie wakacji.

Kayla Guo Przyczynił się do raportów.