26 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

USA twierdzą, że okulary Vision Pro nie są bezpieczne podczas jazdy Teslą

USA twierdzą, że okulary Vision Pro nie są bezpieczne podczas jazdy Teslą

Filmy udostępnione w tym tygodniu w mediach społecznościowych przedstawiają niemal dystopijną scenę przyszłości: kierowcy Tesli na autopilocie, noszący słuchawki Apple Vision Pro, pozornie nieświadomi czekającej ich drogi.

Filmy skłoniły federalne władze ds. transportu do wydania ostrzeżeń.

Ale czy ludzie nieświadomie jeżdżą samochodami Tesli na autopilocie, nosząc nowe futurystyczne okulary Apple? A może to wszystko jest po prostu trochę? Czy należysz do niekończącego się kręgu ludzi, którzy robią głupie rzeczy, aby zdobyć kliknięcia, polubienia, wyświetlenia i wpływy?

Nowe okulary mają funkcję, która łączy aplikacje cyfrowe i otoczenie człowieka w jedną wciągającą przestrzeń, a filmy przedstawiające osoby noszące je w dziwnych warunkach zaczęły pojawiać się w Internecie od czasu ich premiery 2 lutego.

Wiele filmów wydaje się być nagrywanych w samochodach, a w wielu z nich widać, że nagrywa ktoś inny niż kierowca. Filmy nie są popularne. Wydawali się jednak na tyle lekkomyślni, że Pete Buttigieg, sekretarz transportu, skomentował to w mediach społecznościowych.

„Przypomnienie – wszystkie dostępne obecnie zaawansowane systemy wspomagania kierowcy wymagają, aby kierowca przez cały czas miał kontrolę i był w pełni zaangażowany w zadanie prowadzenia pojazdu”. Pan Buttigieg powiedział w poście na X Wśród nich znalazło się wideo przedstawiające kierowcę korzystającego z zestawu słuchawkowego w czymś, co wygląda na pickupa Tesla Cybertruck.

We wtorek w działaniach wzięła udział także Krajowa Administracja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Agencja stwierdziła w oświadczeniu: „Prowadzenie pojazdu z założonymi goglami VR jest uważane za lekkomyślność i ignorowanie bezpieczeństwa wszystkich osób na drodze”.

Dante Lentini, 21 lat, który opublikował: Film przedstawiający jego samego za kierownicą poruszającej się Tesli i noszenia zestawu słuchawkowego Vision Pro„Wszystko chodziło tylko o treść” – powiedział w wywiadzie.

„Pomyśl inaczej” – napisał Lentini w X, co było oczywistym nawiązaniem do słynnej kampanii reklamowej Apple z końca lat 90. Jego wideo obejrzano ponad 24 miliony razy. („Naprawdę mam nadzieję, że zostaniesz za to aresztowany” – napisał jeden z komentatorów.)

W dalszej części filmu pan Lentini wydaje się być zatrzymany na parkingu, w tle widać radiowozy z włączonymi światłami. Sposób, w jaki zmontowano wideo, sugeruje, że pan Lentini został zatrzymany za prowadzenie pojazdu z zestawem słuchawkowym.

Jednak pan Lentini powiedział w wywiadzie, że policja w tym czasie reagowała na coś innego w okolicy i że on wraz z inną osobą nagrał to „we właściwym czasie i we właściwym momencie”.

Powiedział też, że pomimo tego, jak pojawił się na filmie, w zestawie słuchawkowym nie miał uruchomionych żadnych aplikacji i nosił je tylko przez 30 sekund.

„To było tylko na potrzeby filmu” – powiedział.

W mediach społecznościowych krążą filmy i zdjęcia nie tylko osób prowadzących samochody z zestawem słuchawkowym Vision Pro, ale także… Jedzenie w restauracjach I Ćwiczyć na siłowni.

Czy to jest przyszłość? Świat, w którym ludzie nie mogą odejść od świata cyfrowego na tyle długo, aby skupić się wyłącznie na codziennych zadaniach, takich jak kontakty towarzyskie czy ćwiczenia?

Eric Decker, twórca YouTube i TikTok, występujący pod pseudonimem Airrack, opublikował post wideo Kpi z „typowego dnia właściciela Apple Vision Pro” i pokazuje go noszącego zestaw słuchawkowy podczas podnoszenia ciężarów na siłowni, strzyżenia włosów, przechodzenia przez kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku, spaceru ulicą, a nawet brania prysznica. (Vision Pro nie jest wodoodporny.)

„Naprawdę mam wrażenie, że większość tych filmów to skecze” – powiedział Lentini. – Możesz to po prostu powiedzieć.

Jednak niezależnie od tego, czy jest to komiczne, czy nie, Krajowa Administracja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego stwierdziła we wtorek, że rozproszona jazda to nie żart. Agencja podała, że ​​w 2021 r. w Stanach Zjednoczonych w wypadkach związanych z niebezpieczną jazdą zginęło ponad 3500 osób, a ponad 360 000 zostało rannych.

READ  Dyrektor kreatywny Final Fantasy 7 Rebirth omawia scenę, której wszyscy nie mogą się doczekać

„Dzisiaj w sprzedaży nie ma pojazdów w pełni autonomicznych” – podała agencja.

We wtorek Tesla nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz. Apple odmówił komentarza na temat filmów, ale zwrócił na nie uwagę Instrukcje bezpieczeństwa na stronie internetowej dotyczące prawidłowego korzystania z Vision Pro.

„Nigdy nie używaj urządzenia podczas prowadzenia pojazdu, roweru, ciężkiej maszyny ani w innych sytuacjach związanych z bezpieczeństwem” – twierdzi firma.

Zestaw słuchawkowy Vision Pro ma funkcję trybu jazdy dostosowaną do potrzeb pasażera, która uniemożliwia korzystanie z wielu aplikacji, powiedział Lentini.

Apple określiło Vision Pro jako urządzenie do „przetwarzania przestrzennego”, które umożliwia użytkownikom oglądanie filmów, wysyłanie e-maili i przeglądanie Internetu w immersyjnej rzeczywistości wirtualnej. Ceny słuchawek zaczynają się od 3499 dolarów.