23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

USA oskarżone o hipokryzję po „obscenicznym” transferze broni do Izraela

Zezwolenie nowej administracji Bidena na przekazanie Izraelowi miliardów dolarów w postaci bomb i myśliwców spotkało się z krytyką i oskarżeniami o hipokryzję. Od niektórych prawodawców, takich jak Biały Dom Cywile w Gazie wyrazili zaniepokojenie dostępem pomocy humanitarnej do enklawy, która jest na skraju śmierci i głodu. Zdaniem ekspertów wymiana obejmowała 1800 bomb o masie 2000 funtów. jest dołączony Liczba ofiar śmiertelnych wzrasta w trakcie Kampania Izraela w Strefie Gazy.

Sen. Bernie Sanders (I-Vt.) nazwał to posunięcie „obscenicznym”. Poczta W mediach społecznościowych można przeczytać: „Ameryka nie może żebrać [Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu] Jednego dnia przestańcie bombardować ludność cywilną, następnego wyślijcie tysiące bomb o masie 2000 funtów, które będą w stanie zrównać z ziemią całe bloki miejskie”.

Sen. Jeff Merkley (D-Ore.) powtórzyło się To nastawienie nazywa tę wymianę „niewłaściwą na każdym poziomie”. Powiedział, że administracja „nie może w sposób wiarygodny naciskać na zwiększenie dostępu pomocy humanitarnej do Gazy”, podczas gdy „broń jest używana do masowego zabijania niewinnych Palestyńczyków”.

„Nadal wspieramy prawo Izraela do samoobrony” – powiedział dziennikowi The Washington Post urzędnik Białego Domu. „Pomoc w kondycjonowaniu nie jest naszą polityką”.

Wiadomość o transferze przyszła tego samego dnia, co prezydent Biden Zgoda Netanjahu planuje rozpocząć ofensywę wojskową w Rafah, mieście w południowej Gazie, pośród „bólu odczuwanego przez wielu członków społeczności arabsko-amerykańskiej z powodu wojny w Gazie” i zwiększonych napięć między USA a Izraelem. Schronienie znalazło 1,5 miliona Palestyńczyków.

W piątek Izrael przeprowadził ataki w Syrii, w których zginęło kilkudziesięciu Syryjczyków Rzecznik Hezbollahu i syryjskiej państwowej agencji informacyjnej powiedział, że żołnierze, kilku członków grupy bojowników Hezbollahu i cywile. Ataki sygnalizują intensyfikację kampanii przeciwko siłom wspieranym przez Iran poza granicami Izraela.

Oto, co jeszcze warto wiedzieć

W piątek w izraelskim ataku na klub sportowy na wschód od miasta Gaza zginęło 10 palestyńskich funkcjonariuszy policji, a kilku cywilów zostało rannych. Urzędnik obrony cywilnej Gazy powiedział, że policja rozdawała pomoc wysiedlonym rodzinom. Siły Obronne Izraela nie odpowiedziały natychmiast na prośbę o komentarz w sprawie strajku, a „The Post” nie mógł niezależnie zweryfikować tej relacji.

READ  Trump popiera swoją synową jako współprzewodniczącą RNC

Grupy humanitarne wezwały Izrael do przyjęcia dodatkowych środków zarządzonych w czwartek przez Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, aby zapobiec ofiarom śmiertelnym wśród ludności cywilnej w Gazie. Amnesty International powiedział Dodatkowe postanowienia stanowią „wyraźne wskazanie, że Izrael nie zastosował się do poprzednich środków prawnych wydanych dotychczas przez Trybunał”. ONZ dla uchodźców palestyńskich Prezesem organizacji jest Philippe Lazzarini. on zapytał Państwa członkowskie Organizacji Narodów Zjednoczonych „muszą wywrzeć większą presję, aby wykonać orzeczenie MTS”.

W czwartek Sąd Najwyższy Izraela nakazał zakończenie dotacji państwowych dla ultraortodoksyjnych Żydów, którzy zamiast odbywać służbę wojskową studiują w jesziwach., co zaostrza kryzys koalicyjny, przed którym stoi Netanjahu, przyciągając ultraortodoksyjnych Żydów. Rząd ma czas do 1 kwietnia na podjęcie decyzji w sprawie nowego prawa zapobiegającego tworzeniu się społeczności.

Palestyńskie Towarzystwo Czerwonego Półksiężyca powiedział Od rozpoczęcia wojny w Gazie zginęło 26 członków tej grupy. Stwierdzono, że celem ataku było 15 pracowników noszących logo grupy pomocowej Chroniony Według prawa międzynarodowego.

Od początku wojny w Gazie zginęły co najmniej 32 623 osoby, a 75 092 zostało rannych. Jak tam stwierdzono Ministerstwo Zdrowia Gazy, który nie wprowadza rozróżnienia między cywilami i kombatantami. Izrael oszacował, że w ataku Hamasu z 7 października zginęło około 1200 osób 254 Od początku operacji wojskowej w Gazie zginęło żołnierzy.