16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Twórcy stron internetowych rzucają wyzwanie Apple, aby zezwolił innym silnikom na iOS

Twórcy stron internetowych rzucają wyzwanie Apple, aby zezwolił innym silnikom na iOS

Apple spotkało się w ostatnich latach z wieloma oskarżeniami o praktyki antykonkurencyjne i wygląda na to, że będzie ich więcej. Tym razem grupa programistów uruchomiła projekt o nazwie „Open Web AdvocacyCo rzuca wyzwanie Apple, aby zezwolić na inne silniki przeglądarek na iOS.

Grupa chce, aby programiści mieli dostęp do tych samych funkcji, które są dostępne w wersji Safari na iOS. Jednocześnie prosi Apple o odblokowanie iOS dla silników przeglądarek innych firm.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni, iOS opiera się na silniku WebKit, który obsługuje nie tylko Safari, ale także całą zawartość internetową w systemie operacyjnym Apple. Dzieje się tak, ponieważ w przeciwieństwie do systemu macOS aplikacje na iOS muszą używać WebKit jako silnika przeglądarki. Innymi słowy, każda przeglądarka internetowa lub aplikacja internetowa, którą widzisz na iOS, to w zasadzie Safari działające pod inną „powierzchnią”.

„Motywacją grupy jest próba przekonania Apple, że muszą zezwolić na inne silniki przeglądarek na iOS, aby iOS mógł być lepszą platformą do tworzenia rzeczy dla nowoczesnej sieci” – wyjaśnił Lawson. Ponieważ w tej chwili każda przeglądarka na iOS, niezależnie od tego, czy jest to znaczek Chrome, Firefox czy Edge, jest tak naprawdę tylko markowym motywem Safari, który pozostaje w tyle. [other browsers] Ponieważ nie ma konkurencji dla iOS”.

Jak powiedziała grupa nagrywaćJednak ograniczenie aplikacji do WebKit stało się problemem, ponieważ programiści nie mogą nawet uzyskać dostępu do niektórych funkcji Safari.

Na przykład możliwości pełnego ekranu są ograniczone w przeglądarkach innych firm, a Apple ogranicza integrację Apple Pay z Safari. Jednocześnie aplikacje internetowe nie mogą działać w trybie pełnoekranowym, a przeglądarki innych firm nie oferują opcji dodania aplikacji internetowej do ekranu głównego. Deweloperzy narzekają również na brak Web NFC i innych interfejsów API w iOS WebKit.

READ  Nowa subskrypcja PlayStation Plus uruchomiona w czerwcu z 3 poziomami

Główną ideą grupy jest zgłoszenie swoich obaw do brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków (CMA) w celu przekonania ich, że Apple musi zmienić swoją politykę.

Weź 9to5Mac

Safari od jakiegoś czasu pozostaje w tyle za swoimi konkurentami i stało się to oczywiste Użytkownicy przechodzili na inne przeglądarki internetowe. Wśród deweloperów panuje konsensus W Safari brakuje wielu funkcji Są zmuszeni do korzystania z technologii Apple z większymi ograniczeniami w swoich aplikacjach.

Apple ma oczywiście swoje powody, by wymusić przyjęcie WebKit na iOS. To nie tylko utrzymywanie użytkowników w ramach silnika Safari, daje firmie większą kontrolę nad wrażeniami z aplikacji internetowej, która stała się popularna wśród platform zabronionych w App Store (takich jak Gry Xbox Cloud firmy Microsoft).

Jeśli Apple zezwoli programistom na stosowanie silników przeglądarek innych firm z dostępem do wszystkich interfejsów API iOS, zaszkodzi to biznesowi App Store.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple: