23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tornada potwierdzone po tym, jak burze zabiły co najmniej 5 osób w Michigan w stanie Ohio

Tornada potwierdzone po tym, jak burze zabiły co najmniej 5 osób w Michigan w stanie Ohio

Kilka tornad przewróciło drzewa, zerwało dachy z budynków i zabiło pięć osób w wyniku serii silnych burz napędzanych wiatrem o prędkości dochodzącej do 75 mil na godzinę w Michigan i Ohio. Urzędnicy twierdzą, że burza pozbawiła prądu setki tysięcy klientów.

Narodowa Służba Meteorologiczna potwierdziła w piątek, że tornado EF-1 nawiedziło w czwartek wieczorem zachodnią krawędź pobliskiego hrabstwa Livingston od strony hrabstwa Ingham z porywami do 90 mil na godzinę.

Biuro szeryfa hrabstwa Ingham poinformowało, że jedna osoba nie żyje, kilka innych zostało poważnie rannych, a ponad 25 pojazdów zostało poważnie uszkodzonych na autostradzie międzystanowej nr 96.

Po wkroczeniu do hrabstwa Livingston wstępne raporty wykazały, że tornado utrzymywało się na ziemi przez mniej więcej milę, po czym „osłabiło się i uniosło” – powiedział Dave Gurney, meteorolog z biura służb pogodowych w White Lake Township w hrabstwie Oakland.

W Lansing, stolicy stanu w hrabstwie Ingham, 84-letnia kobieta zmarła w czwartek wieczorem, gdy drzewo upadło na jej dom, powiedział rzecznik policji w Lansing, Jordan Gulkis. Strażakom udało się wydobyć kobietę, ale w szpitalu stwierdzono jej zgon.

NWS podało, że potwierdzono, że kolejne tornado dotarło na zachód od Belleville. Tornado uderzyło w pobliżu gospodarstwa rolnego Wagnerów lub na południe od niego i zdmuchnęło głównie liście i gałęzie, ale także powaliło kilka drzew na swojej drodze. Narodowa Służba Meteorologiczna podała, że ​​tornado miało średnicę trzech mil.

Biuro szeryfa hrabstwa Kent podało, że 21-letnia kobieta i dwie dziewczynki w wieku 1 i 3 lat nie żyją w wypadku dwóch pojazdów w zachodnim Michigan, podczas którego w czwartkowy wieczór padał deszcz.

„Dwa pojazdy jechały naprzeciw siebie. Jeden leci w wodzie Zamieszkały w nim cztery osoby” – powiedział WZZM-TV sierżant Eric Brunner.

Biuro szeryfa podało, że 22-letni mężczyzna z Cowan, który prowadził samochód wiozący kobietę Cowan i dwie inne dziewczyny, został poważnie ranny, gdy jego samochód zderzył się z SUV-em. Kierowca odniósł lekkie obrażenia.

Ruch został przekierowany z autostrady I-275 w pobliżu lotniska Detroit Metropolitan Airport w Romulus w stanie Michigan, czwartek, 24 sierpnia 2023 r., po tym, jak pojazdy utknęły na noc w wyniku powodzi.

Paweł Sancia / AB


Drzewa zostały wyrwane z korzeniami, a niektóre dachy się zawaliły. Z powodu powalonych drzew i słupów energetycznych zamknięto kilka dróg.

Gdy w ciągu nocy burza przeniosła się na południe, w Ohio wywołała co najmniej cztery tornada, z których jedno zniszczyło dach kościoła w Cleveland.

Według stanu na piątkowy wieczór około 338 000 klientów w Michigan i około 107 000 w Ohio było pozbawionych prądu. Strona internetowa Poweroutage.us.

Sandy Dupanic spała, gdy burza uderzyła w jej dom w społeczności Newport niedaleko Detroit.

„Gałąź drzewa na werandzie wypadła przez okno, wszędzie było szkło” – powiedział Dupanic CBS News.

W Southfield, na północnych przedmieściach Detroit w hrabstwie Oakland, Mukitu Perry powiedział, że był na swoim gospodarstwie w czwartek około 21:30.

Drzewo zatrzymało się w poprzek pojazdu Perry’ego i na podwórku, wyrywając linie energetyczne i niszcząc jego podjazd oraz co najmniej jeden inny pojazd, pozostawiając Perry’ego i jego sąsiadów bez prądu.

„Nie mogę wyjechać z podjazdu. Nie mogę nigdzie iść” – powiedział Perry w piątek rano. „Nie mamy władzy i jest to bardzo frustrujące”.

Warren Evans, dyrektor hrabstwa Wayne, ogłosił w piątek stan wyjątkowy w największym hrabstwie Michigan, w tym w Detroit, z powodu przerw w dostawie prądu, powodzi, powalonych drzew i linii energetycznych oraz gruzu po burzy.

Hrabstwo ostrzegło mieszkańców, aby unikali kontaktu z kilkoma rzekami, ponieważ w wyniku powodzi gminy uwalniały częściowo lub całkowicie nieoczyszczone ścieki do różnych dróg wodnych.

W hrabstwie Macomb, na północny wschód od Detroit, tysiące piwnic w Eastpointe i St. Clair Shores przetrwało powódź, ponieważ woda deszczowa i ścieki były kierowane do jeziora awaryjnym systemem obejściowym, powiedziała komisarz ds. robót publicznych Candice Miller. Od 2017 r. z obwodnicy skorzystano tylko trzy razy, ale w tym tygodniu użyto jej dwukrotnie.

„Oczywiście te burze stały się naszą nową normalnością” – powiedział Miller. „To jest jak burza tropikalna i rząd i mieszkańcy powinni, jeśli to możliwe, poczynić odpowiednie przygotowania”.

Canton Township, na zachód od Detroit, zamieszkałe przez około 100 000 mieszkańców, ucierpiało na początku tego tygodnia z powodu powodzi w swojej śródmiejskiej dzielnicy biznesowej. Później w czwartkowy wieczór burze „wytworzyły co najmniej dwa tornada o silnym wietrze, jeśli nie tornada” – powiedziała nadzorca miasta Anne Marie Graham-Hudak.

„Niektóre z naszych parków zostały zniszczone” – powiedział, dodając, że do władz miasteczka otrzymano telefony od 200 mieszkańców w sprawie zalania ich piwnic.

Zawaliła się część dachu pieczy zastępczej dla dorosłych w pobliżu Williamston w hrabstwie Ingham.

Burza nastąpiła po ulewnym deszczu w czwartek wieczorem i do czwartku rano w południowo-wschodnim stanie Michigan spadło 5 cali deszczu, powodując zalanie ulic w rejonie Detroit, w tym tuneli prowadzących do lotniska Detroit Metropolitan Airport na przedmieściach Romulus – podają urzędnicy. powiedział. W czwartek po południu władze ponownie otworzyły terminal McNamara na lotnisku.

W czwartkowe popołudnie nad zachodnią częścią stanu przeszła potężna burza.

„Gdy tylko poczułem ssanie, poczułem jego siłę, poczułem, jak wszystko się trzęsie, poczułem, jak dach się trzęsie i rozpada” – powiedział WXYZ-TV James Gale, opiekun 14-latki. Powiedział, że z pokoju kobiety zniknął sufit, a ona została zabrana do szpitala. Pozostali zostali przewiezieni w inne miejsca autobusami.

Gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer uruchomiła w czwartek wieczorem stanowe Centrum Operacji Kryzysowych, aby zapewnić wsparcie dotkniętym społecznościom, „w reakcji na skutki powodzi”.

W ciągu ostatnich kilku tygodni zachodnie części Stanów Zjednoczonych zostały zalane przez ulewne deszcze Tropikalna burza Hillary, a znaczną część Ameryki Środkowej nawiedził śmiertelny upał. W Hawaje I WaszyngtonEkipy ratunkowe walczyły z niszczycielskim pożarem.

Mitzi Hale i jej trzej synowie wyglądają przez okno, gdy terminal McNamara na lotnisku Detroit Metropolitan Airport zostaje zamknięty, czwartek, 24 sierpnia 2023 r. w Romulus w stanie Michigan. A jego chłopcy spóźnili się na wakacje na Florydzie. W niektórych częściach stanu Michigan spadło 5 cali deszczu, zalewając tunele prowadzące do głównego lotniska w Detroit.

Mike Householder / AB


READ  Rower elektryczny Urtopia Chord ma na celu połączenie technologii ze stylem