16 czerwca, 2024

Timberwolves i Mavericks spotykają się w Target Center

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z wynikami pudełkowymi gry i szczegółową rozgrywką

Timberwolves i Mavericks spotkają się dziś wieczorem w pierwszym meczu finałów Konferencji Zachodniej NBA w Target Center. Pisarz Chris Hayne podaje tę relację z pierwszej ręki:

20:32: Irving ma 24 punkty, a do przerwy Mavericks tracą trzy punkty

Z 19-punktową przewagą Jadena McDanielsa, Wilki prowadziły w pierwszej połowie z Mavericks 62-59. Nie byli jednak w stanie spowolnić Kyriego Irvinga, który w pierwszej połowie zdobył 24 punkty, trafiając 11 z 14 celnych strzałów.

McDaniels zdobywa 7 na 10 rzutów z gry i trafia 5 na 6 z dystansu za trzy punkty, a przewagę strzelecką Wilkom zapewnił Kyle Anderson, który w pierwszej połowie zdobył 11 punktów. To najwięcej punktów, jakie Anderson zdobył po sezonie.

Anthony Edwards miał 13 punktów, osiem zbiórek i pięć asyst. Jednak Irving zepsuł zabawę Wilkom, które w pierwszej połowie prowadziły aż dziewięcioma bramkami w kilku punktach. Irving zakończył kwartę z pięcioma punktami z rzędu, z czego trzy zdobyte po tym, jak Edwards zmarnował szansę Wolves na oddanie ostatniego strzału po sześciopunktowej pierwszej połowie. To była tylko jedna z czterech strat Wilków.

Luka Doncić w pierwszej połowie zdobył dla Mavericks 14 punktów. McDaniels miał łącznie 12 na 17 punktów, a reszta Wilków 10 na 28.

Wolves odbudowali dziewięciopunktową przewagę przy stanie 41-32, ale podobnie jak w pierwszej kwarcie Dallas odpowiedział różnicą zaledwie dziewięciu punktów. Doncic zaatakował Edwardsa w biegu, zdobywając parę wiader, Lively przegrał przez wsad, a Wilki zarządziły przerwę na żądanie po serii Mavericks 9-2. Przez całą kwartę Wilki utrzymywały niewielką przewagę. Dallas Wolves podwoiło swoje punkty w fazie grupowej (44-22).

20:00: Po kwadransie Wilki prowadzą 33-27

Wilki zdobyły trochę punktów od swoich zawodników, prowadząc po pierwszej kwarcie 33-27.

Anthony Edwards zdobył dla Wilków osiem punktów, ale kluczowy wkład wnieśli Jaden McDaniels i Kyle Anderson.

READ  Jonathan Kuminga z Warriors stracił zaufanie do trenera Steve'a Kerra: Źródła

McDaniels zachęcił ich do gry wcześnie po rozegraniu kolejnych 20-punktowych meczów i zamknięciu serii przeciwko Denver. McDaniels, chroniący Luke’a Doncica po drugiej stronie kortu, miał trzy wczesne trójki i dał Wilkom prowadzenie 15-8. Mavericks rozpoczęli mecz od wyniku 0 na 4 z trzech punktów, a nikt poza Donciciem i Kyrie Irvingiem nie zdobył ani jednego gola w ciągu pierwszych 7 minut i 24 sekund meczu.

Wilki objęły prowadzenie 21-12 po hat-tricku Anthony’ego Edwardsa, ale Dallas odpowiedział serią 11-0. Wilkom trudno było powstrzymać Irvinga, strzelając 13 goli w kwarcie. Seria rozpoczęła się od czteropunktowej przewagi Mavericks, gdy P.J. Washington trafił za trzy punkty, a Rudy Gobert sfaulował Dereka Lively’ego, gdy ten walczył o pozycję w środku. Lively trafił z rzutu wolnego.

Ale potem Kyle Anderson, który nie strzelił zbyt wiele po sezonie, zdobył siedem punktów z rzędu dla Wilków, które odpowiedziały serią 10-2 i zakończyły kwartę po przewadze 25-23. Anderson zdobył siedem punktów, w tym rzut za trzy punkty, jego pierwszy w sezonie posezonowym.

19:00: Edwards tworzy drużynę wyłącznie NBA

Obrońca Wolves Anthony Edwards został wybrany do drugiej drużyny All-NBA po swoim drugim występie w All-Star. To jego pierwsze duże wyróżnienie w lidze. Oto spojrzenie na zespoły, wpływ, jaki wybór Edwardsa będzie miał na jego kontrakt i górny limit wynagrodzeń zespołu.

Strzelanina: McDaniels pochwalił, ale kto będzie chronił Kyrie?

We wtorek napastnik Timberwolves, Jaden McDaniels, zdobył swoje pierwsze wyróżnienie w drużynie All-Defensive Team, wybierając go do drugiej drużyny ligi.

Wytrwała obrona obwodowa McDanielsa była doskonałym uzupełnieniem Rudy’ego Goberta w środku drużyny i jest jednym z głównych powodów, dla których Wilki zajmują w tym sezonie pierwsze miejsce w lidze w defensywie.

McDanielsowi nie jest obce opiekowanie się niektórymi z najlepszych graczy w lidze, w tym obrońcą Dallas Luką Doncićiem, który będzie jego potencjalnym partnerem sparingowym przez większą część finałów Konferencji Zachodniej.

READ  Curry płacze na boisku po zwycięstwie Golden State w finałach NBA

W Shootaround 1 Doncic został poproszony o wymienienie trzech najlepszych obrońców w lidze i wymienił Lu Dorta z Oklahoma City, Jrue Holidaya z Bostonu i kolegę z drużyny z Dallas Derricka Jonesa.

Następnie szybko wydał uzupełnienie do swojego oświadczenia, w którym uwzględnił McDaniels.

„Z pewnością potrafi bronić od jednego do pięciu, jest świetnym obrońcą” – powiedział Doncic. „Kiedy zapytałem o pierwszą trójkę, zapomniałem o McDaniels. Niektórzy ludzie będą [mad] Jeśli tego nie uwzględnię. Na pewno jest w pierwszej trójce. „Był niewiarygodny, ma długą rękę, jest mocno umięśniony i ciężko będzie się z nim grać”.

Obrońca Wolves Anthony Edwards powiedział po zwycięstwie w siódmym meczu nad Denver, że będzie chronił Kyrie Irvinga, ale rzeczywistość jest taka, że ​​Wilki prawdopodobnie będą czasami korzystać z rotacji Edwardsa, McDanielsa, Nickela-Alexandera-Walkera i Kyle’a Andersona (nad Donciciem). w serii.

Edwards, który w fazie play-off grał jedną z najlepszych obrony piłki w swojej karierze, otrzymał cztery głosy All-Defensive Second Team, 62 głosy za McDanielsem. Zapytany, co sądzi o zdobyciu tych czterech głosów, odpowiedział: „Tylko cztery?”