7 maja, 2024

The U kończy passę 12 porażek, uderzając patelem przeciwko Rutgersowi

Zaledwie kilka godzin po pytaniach o nagłą rezygnację trenerki kobiecej koszykówki Gophers, Lindsay Wallen, dyrektor lekkoatletyczny Mark Quayle zajął swoje zwykłe miejsce kilka rzędów od ławki na czwartkowy mecz koszykówki mężczyzn na Williams Arena.

Coyle, regularnie grający u siebie, przez cały sezon słuchał na konferencjach prasowych po meczu, gdy główny trener Gophers, Ben Johnson, mówił o kontuzjach i braku doświadczenia, które przyczyniły się do najdłuższej passy Leo od siedmiu lat.

The Gophers mogli zrezygnować, tracąc 10 punktów na nieco ponad minutę przed końcem, ale zakończyli swój 12-meczowy poślizg z Jamison Battle za trzy punkty w wygranym 75-74 meczu z Rutgers at the Barn.

„To było [tough] Dzisiaj – powiedział Coyle po meczu. Ale wspaniałe zwycięstwo. „

The Gophers (8-20, 2-16 Big Ten) widzieli, jak Battle zdobył 15 ze swoich 20 punktów w drugiej połowie, strzelając 5 za 9 zza łuku. Trzy z jego sześciu strzałów padły w ostatnich 22 sekundach, w tym jeden, który zapewnił zespołowi pierwsze domowe zwycięstwo w tym sezonie.

„Czasami życie nie zawsze jest sprawiedliwe” – powiedział Johnson. „Ale to nie znaczy, że możesz przestać. … To jest przykład dla wszystkich naszych facetów, którzy musieli się pojawiać. Jeśli będziesz się pojawiać, nigdy nie wiesz, co może się stać”.

Po niecelnym rzucie Caleba McConnella na pięć sekund przed końcem gry, Ta’Lon Cooper obrócił piłkę na ziemię, zanim ją złapał, aby uruchomić zegar na ostatnią akcję. Cooper wykonał podanie i kopnął piłkę do walki. Młody napastnik cofnął się o krok, aby uwolnić się od Cama Spencera Rutgersa, zanim zacisnął sprzęgło.

Sędziowie spędzili ponad 10 minut po upływie czasu, próbując sprawdzić, czy noga Coopera dotknęła piłki, która wcześniej uruchomiłaby zegar. Fani wybuchli, gdy gra oczekiwania dobiegła końca. Dobre wiadro.

READ  45 milionów dolarów sprawia, że ​​rozmowy Daniela Jonesa z Giants zaczynają się niefortunnie

„To było coś, o czym można marzyć” – powiedział Patel. „Myślę, że jest to zgodne z całą pracą, którą wykonaliśmy, którą włożyliście. To po prostu nagroda za tę pracę. To dobre uczucie”.

Drużyna Gophers, która 1 lutego przegrała 90-55 w Piscataway w stanie New Jersey, była zupełnie inna niż ta, która pojawiła się w czwartek. Fani widzieli przebłyski potencjału zespołu.

Punkt kulminacyjny nastąpił wcześnie w nocy, kiedy Dawson Garcia połączył się z Pharrelem Payne’em, by wykonać wsad w alei w pierwszej rundzie. Garcia i Payne, którzy łącznie zdobyli 34 punkty i 17 zbiórek, wyglądali jak pole ataku dla Johnsona w przyszłości, zwłaszcza z supergwiazdą Dennisem Evansem, który ostatnio strzelał z jego LOI.

„Pojawiamy się każdego dnia, codziennie walczymy” – powiedział García. „Widzenie, jak to się urzeczywistnia z pierwszej ręki, to niesamowite uczucie. Odczujemy to o wiele bardziej”.

W drugiej połowie Rutgers pokonał Gophers 10-3 i objął prowadzenie 50-36 po odwróceniu Cliffa Omoroi, który zakończył mecz z 23 punktami i 11 zbiórkami. Gophers stracili 17 punktów drugiej szansy na 15 ofensywnych planszach.

Na trzy minuty przed końcem meczu, Braeden Carrington zszedł z parkietu po tym, jak Omoruyi został zatopiony po kolejnej ofensywnej płycie Scarlet Knights. Patrzył z ławki, jak jego koledzy z drużyny kontynuują walkę.

Whalen wysłał SMS-a do Johnsona po meczu, aby pogratulować mu zwycięstwa w ostatniej sekundzie. „Przychodziła do pracy każdego dnia” – powiedział Johnson. „Jest jedną z najbardziej pozytywnych osób w okolicy”.